Šumperk prohrál a opouští první místo

Jaroslav Svoboda, neděle 3.12.2006
Draci brněnskou halu Rondo nedobyli ani letos. Sice již ve čtvrté minutě vedli hosté krásnou brankou Dostála, do konce třetiny však Technika otočila zápas. Dvě branky přitom vstřelili domácí v přesilové hře. Korekci přinesl úvod poslední třetiny, kdy Martinkovu ránu milimetrově tečoval Meluzín a Draci se vrátili do hry. Ambice na zisk bodů vzala Drakům až šťastná branka Lupače v power-play.
22.kolo neděle 3.12.2006
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(3:1,0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7:47 Habrovec (Jelínek), 11:28 Maksa (Dibelka), 15:53 Mráz (Jelínek), 58:21 Lupač (Dibelka), 58:39 Mráz (Sedláček, Jelínek) - 3:18 Dostál (Kališ), 40:39 Meluzín (Martinka). Rozhodčí: Klimecký. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300 (z toho 70 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Žurek - Habrovec, Benýšek, Strýček, Klimeš, Zapletal, Lupač, Mráz, Korotvička, Dibelka, Jelínek, Sedláček, Fojtík, Holý, Petlák, Maksa
Nimmerrichter - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Jurča - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Kočara - Dostál, Meluzín, Antonovič - Čížek, Stejskal

Šumperským Drakům se v Brně nedaří a nedopadlo to ani v prvním letošním utkání v hale Rondo. Draci sice byli techničtějším mužstvem, leč doplatili na slabší střelbu a vychytal je tentokrát brněnský brankář. V posledních minutách utkání pak Šumperk čelil spíše častým oslabením a bez bodů domů je definitivně poslala šťastná branka Lupače při hostující power-play.

Byli to však hosté, kteří otevřeli skóre. Šumperk využil zaváhání obrany Techniky ve čtvrté minutě, Oldřich Kališ poslal přihrávkou na modrou čáru do úniku Dostála, ten si položil Žurka a krásnou kličkou otevřel skóre. Hosté se vrhli na soupeře a i nadále tlačili Techniku před Žurka, jenže druhý gól nepřidali. A tak se trestalo. Při vyloučení Ohnutka se prosadil střelou od modré Jan Habrovec a Nimmerrichter na dělovku nedosáhl. Domácí ucítili šanci a vrhli se do útoku. Ve 12. minutě se protáhl kolem beka Dibelka a přesnou příhrou našel najetého Maksu. Ten z trestné lavice zamířil přímo na steč a uspěl. Aby všeho zlého nebylo málo, domácí využili další přesilovku a ještě signalizovanou výhodu k tomu. Tentokrát se prosadil kanonýr domácích Zdeněk Mráz, když před Nimmerrichtrem tečoval ránu Jelínka.

Druhá třetina přinesla stereotypní podívanou, kdy se Šumperk snažil hrát a Technika praktikovala styl vyhazování a následného napadání na útočné modré. Hosté i tak ovládli dění na ledě a několikrát nebezpečně zahrozili. Jenže Žurek pochytal vše, co se kolem mihlo. Nejprve brněnský brankář vychytal Antonoviče, v druhé polovině této části hry se pak na Žurka strhla téměř kanonáda, ale klec domácích zůstala nedobyta. Zapotil se i Nimmerrichter. Domácí vystihli rozehrávku Draků a do úniku se hnalo duo Sedláček - Zapletal, ovšem šumperský mladík nájezdníky vychytal a udržel Draky ve hře.

Ti, hnání téměř 70 svými příznivci a hrající v doslova domácí atmosféře, udeřili podruhé na začátku třetí třetiny. Ránu Martinky parádně tečoval Roman Meluzín. Hned vzápětí měl srovnání na holi Kučera, ale pálil pouze do Žurka. Hosté pak hráli řadu oslabení, domácí nebyli naopak trestání za vyhození kotouče mimo kluziště z vlastního obraného pásma. Jenže Šumperk se dlouhým oslabením ubránil, když se konečně mohl dostat do tlaku, tak pro změnu Dostálova akce byla ukončena vražením na hrazení. I nadále se však hrálo v plném počtu na obou stranách a šanci srovnat měl Stejskal, jenže uzdravený kanonýr také na Žurka nevyzrál. A tak přišlo rozhodnutí při power-play Draků. Radek Kučera prohrál vhazování a Lupač vyhodil vzduchem kotouč přes všechny čáry. Zdálo se, že puk skončí zcela mimo branku, avšak ten se postavil na hranu a svezl se do prázdné šumperské svatyně. Draci tak definitivně přišli o šanci bodovat a domácí výhru pak ještě potvrdil pátou brankou Techniky Zdeněk Mráz.

Draci tak opouští po prohře v Brně první místo. Na ledě haly Rondo nevyšla šumperským hokejistům koncovka, což celé utkání rozhodlo. Famózní výkon pak podal Žurek, který pochytal několik obrovských šancí soupeře.