Šumperk nasázel Švédům 5 branek a získal druhé místo ve skupině

Šumperk nasázel Švédům 5 branek a získal druhé místo ve skupině

Jaroslav Svoboda, pátek 29.8.2008
Š u m p e r k, S o s n o w i e c - Tak trochu symbolicky porazili šumperští hokejisté švédský celek AIK Hockey Härnösand 5:2, což je opět o gól horší výsledek než jakého se stejným soupeřem dosáhl maďarský celek Alba Volán Székesfehérvár. Dalo by se tedy říci, že Šumperk opravdu na maďarského finalistu poháru ztratil jeden jediný gól. Draci byli po celé dnešní utkání lepším týmem a do vedení šli již v první třetině. Ve druhé dvacetiminutovce si obě mužstva připsala po jedné vstřelené brance, poslední část hry vyhrál Šumperk 3:1 a celkově tedy 5:2. Draci se utkají na turnaji o třetí místo s domácím celkem, navíc si připsali na své konto první výhru mimo svoji ledovou plochu v právě začínající sezóně.
SosC pátek 29.8.2008
AIK Hockey Hörnäsand - DRACI PARS ŠUMPERK
AIK Hockey Hörnäsand - DRACI PARS ŠUMPERK
2:5
(0:1, 1:1, 1:3)

Komentář k zápasu

Ve druhé skupině se rozhořel v posledním utkání základních skupin litý boj o postup do finále. Šťastnější byli nakonec hokejisté německého celku EC Bad Nauheim, kteří o jedinou branku domácí Sosnowiec udolali a poslali jej na druhé místo ve skupině. To také rozhodlo, že v sobotu 30. srpna se od 17:00 střetnou v boji o 3. místo na turnaji domácí hokejisté vedení Jozefem Zavadilem mající v sestavě exšumperského Radima Antonoviče se šumperským Salithem. O vítězství na turnaji se poté ve 20:00 rozhodne mezi německým celkem EC Bad Nauheim a maďarským výběrem Alba Volán Székesfehérvár. Poslední dva účastníci turnaje, švédský Härnösand a slovenská Povížská Bystrica se s turnajem loučí a míří domů.

Hokej se hrál ale i na území naší republiky. Přerovští Zubři přivítali v doposud povedené přípravě Uničov a tentokrát se museli před soupeřem sklonit. Výtečně se předvedlo trio Paško - K. Rajnoha - Diviš. Prvně jmenovaný byl dokonce bodově aktivní hned u čtyřech uničovských gólů, jeden vstřelil sám a na další tři přihrál. Hrálo se také na Lapači, kde domácí Vsetín prohrával po první třetině s Orlovou. Nakonec však díky gólům Marka a Tesaříka Valaši zvítězili 2:1. Účastník české skupiny druhé ligy, tým KLH Vajgar Jindřichův Hradec, přivítal na svém ledě tým EHC Saastal, který hraje 3. nejvyšší švýcarskou soutěž. Domácí si dle očekávání s bojovným soupeřem poradili hladce 6:1, když se třemi góly v síti soupeře blýskl Jakub Dolina, který dokonce zaznamenal čistý hattrick.