Souboj dvou přímých sousedů v tabulce vyzněl lépe pro domácí Litoměřice

Jaroslav Svoboda, Alexandr Stys, středa 19.12.2012
Š u m p e r k - Premiéra Zdeňka Motáka na šumperské střídačce nedopadla v Litoměřicích příliš šťastně. Šumperští hokejisté podlehli domácímu Stadionu hladce 0:5, když Severočeši šli do vedení již na konci první minuty. V osmé minutě pak již Litoměřice vedly 3:0 a postupem času zápas dotáhly do hladkého vítězství. Draci se však na severu Čech předvedli ve značně okleštěné sestavě, když trenérské duo Moták-Kučera postrádalo velmi produktivní trio Staněk - Plášek - Vrdlovec.
33.kolo středa 19.12.2012
HC Stadion Litoměřice - DRACI PARS ŠUMPERK
5:0
(3:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Kříž (Žálčík), 7. Kafan (Žovinec), 8. Rubeš (Husák, Melicherčík), 35. Husák (Drábek), 47. Kloz (Novák, Rudovský). Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Frodl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 780. Střely na branku: 42:34.
Melicherčík - Martinka, Evan, Kříž, Sobotka, Drábek, Žovinec, Malý, Husák - Rudovský, Kloz, Novák - Cingel, Luňák, Žálčík - Gerhát, Rubeš, Antončík - Kafan, Hlusička, Šinágl.
Štůrala - Holík, Novotný, Suchý, Tesařík, Sedlák, Gewiese, Pastor - Finsterle, Podešva, Meidl - Haas, Hlinka, Červenka - Brunec, Hulva, Rufer - Cink, Skoumal.

Litoměřice na soupeře vlétly s velkou chutí už po 56 sekundách domácí publikum propuklo ve velký jásot a ledovou plochu zasypala horda plyšáků. Tvrdou ranou od modré se o něj postaral obránce Ondřej Kříž, který poslal kotouč přesně pod horní tyč šumperské branky. Domácí pokračovali i nadále v okupování šumperské branky. Tlak vyústil v dvoubrankové vedení domácích, Kryštof Kafan projel přes střední pásmo a z mezikruží zavěsil bekhendem pod břevno Štůralovy branky. Hosté se konečně dostali do větší šance až v přesilové hře. Hulva pálil z vrcholu pravého kruhu, ale jeho zblokovaná střela skončila v rohu. Následně ujel do protiútoku Husák a tvrdě vypálil, jeho střelu Štůrala neudržel a ke snadné dorážce se dostal Tomáš Rubeš, který zametl bekhendem kotouč do odkryté sítě.

V další přesilové hře Draci opět hrozili, Holík zkoušel nahození od modré a litoměřický brankář neudržel puk, do prázdné branky dorážel Brunec. Hostující útočník však u levé tyče vysoko přestřelil. Na druhé straně Gerhát vybojoval kotouč u pravého mantinelu a dostal se s Antončíkem do přečíslení 2 na 1. Gerhát zkusil nahrát na připraveného Antončíka, ale přihrávku zachytil jeden z hostujících beků.

Do druhé třetiny Šumperk vstoupil lépe, Melicherčik však nadále držel čistý štít. Meidl se obtočil kolem domácí branky a bekhendem se pokusil zasunout puk k levé tyči, tam byl však připravený pravý beton litoměřického gólmana. Poté zkoušel Sedlák od modré čáry prostřelit litoměřickou obranu, ale jeho pokus skončil neúspěšně. Litoměřice měly možnost navýšit své skóre ve dvojnásobné přesilové hře. Štůralovi propadl kotouč mezi betony a zastavil se před brankovou čarou, dorážel jej Rudovský, ale minul. Drakům se podařilo ubránit oslabení, a také oni dostali možnost hrát dvojnásobnou přesilovku.

Větší tlak si Šumperk nevytvořil a skóre se neměnilo. Litoměřice se s přehledem ubránily a ihned se vrhly do útoku. Patrik Husák vystřelil od modré a kotouč prolétl do sítě hostů mezi Štůralovými betony – 4:0. Šumperský brankář inkasoval popáté ve 47. minutě. Jedenašedesát sekund trvalo domácím využít přesilovku. Postaral se o to po přihrávce Martina Nováka přesnou střelou z mezikruží do pravého horního růžku Jan Kloz. Chuť po gólech měli domácí útočníci i po pěti vstřelených brankách. Žovinec zkoušel prostřelit Štůralu od modré čáry, ten však byl tentokrát pozorný a stihl své betony včas sklapnout. Do konce utkání se skóre už nezměnilo a Litoměřice si dokráčely pro vysoké vítězství 5:0. Melicherčík si připsal první vychytanou nulu v litoměřickém dresu.