Sareza nasázela Drakům devět branek

Adam Bagar, Petr Matěj, Petr Matěj, Adam Bagar, pondělí 17.9.2007
O s t r a v a - 9:0. Takový je výsledek třetího kola první ligy mezi týmy Sareza Ostrava a Draků ze Šumperka. Domácí byli po celé utkání jednoznačně lepším týmem, hosté ze Šumperka nezaznamenali ani čestný úspěch. Od stavu 4:0 hájil šumperskou klec Peter Betinec, který vystřídal naštvaného Tihláře. Ze dvou venkovních utkání má Šumperk na svém kontě hrozivé skóre 1:16.
3.kolo pondělí 17.9.2007
HC Sareza Ostrava - DRACI PARS ŠUMPERK
9:0
(2:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Boháč (Šebesta), 15. Ovšák (Rimmel, Najdek), 25. Mocek I. (Novák, Mocek D.), 29. Bokroš (Šebesta, Mocek D.), 36. Šebesta (Novák, Mocek I.), 45. Najdek (Svačina), 52. Rimmel (Najdek), 52. Grygar (Sochorek, Pavelek), 58. Boháč (Šebesta, Bokroš). Rozhodčí: Blecha - Novák, Prchal T. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 550. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 9:0.
Štěpánek - Ovčačík, Mocek D., Rimmel, Ovšák, Tesařík, Palík, Holík, Vajda - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Najdek, Svačina - Pavelek, Sochorek, Grygar - Červenka, Novák, Mocek I.
Tihlář (od 28:18 Betinec) - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas, Ondráček, Šindler, Bačica, Meluzín, Čížek, Kratěna, Ohnutek, Stejskal, Martinka, Korotvička, Obdržálek, Pekr, Šula, Kočan

První tři minuty utkání byly z obou stran velmi opatrné a nic nenaznačovalo tomu, že by mělo jít o jednoznačnou záležitost. Ve 4. minutě utkání si najel mezi kruhy Boháč, vystřelil, ale byl při tom faulován, a tak přišla na řadu první přesilovka domácí Sarezy. Hned v úvodu této početní výhody, v čase 3:47, se nakonec trefil po velkých zmatcích v obraně hostí z ostrého úhlu Daniel Boháč, kterému asistoval Pavel Šebesta. Sarezu tato branka nabudila a najednou jsme viděli hrát pouze jeden tým. V minutě páté vystřelil pěknou tvrdou ránu od modré čáry Tesařík, ale do branky hostí se nedostala. O další minutu později střílel Ivo Mocek z mezikruží, ale přestřelil. Sareza byla nadále v tlaku a hezky kombinovala v útočném pásmu. První střelu na Štěpánka jsme viděli až v deváté minutě, a to se ještě nejednalo o žádnou střelu, která by měla domácího gólmana ohrozit. V desáté minutě se probil D. Mocek z rohu hřiště až před Tihláře, ale ten chytá. O další tři minuty později nahrál před branku Šebesta na zcela osamoceného Boháče, ale ten těsně nedal. V čase 14:07 se domácí dočkali již podruhé, a to když si totálně rozebrali šumperskou obranu a nakonec vsítil branku z mezikruží nekompromisní ránou pod břevno Milan Ovšák. Poté měli hosté možnost zahrát si přesilovou hru, ale ani v početní výhodě vůbec nic nevymysleli. V 19. minutě si vytvořila Sareza opět velký tlak, když obtěžovala celou minutu hosty v jejich obranném pásmu. V poslední minutě první třetiny ujel sám na gólmana domácí Boháč, ale Tihlář ho vychytal. Sareza tak po jednoznačné první třetině vedla 2:0.

Ani druhá třetina nám jiný obrázek hry nepřinesla. Sareza měla na začátku této třetiny opět několik příležitostí ke vstřelení branky. Postupně pálili na Tihláře D. Mocek, Najdek a Grygar, ale ani jeden z této trojice skórovat nedokázal. Ve 24. minutě Šumperk konečně poprvé dokázal uzamknout domácí v obranném pásmu, a to v přesilové hře. Pěknou příležitost si však vypracoval jen Meluzín, který nebezpečně vystřelil z levého kruhu. V čase 24:55 už však domácí zvýšili na rozdíl tří branek – Ivo Mocek si najel pro kotouč, který se nečekaně po střele Nováka odrazil od zadního mantinelu až před hostující branku, kde už nebyl problém kotouč do brány dorazit. O další minutu později vystřelil Svačina střelu z těžkého úhlu, se kterou měl gólman hostí problémy, hned poté se ocitl Gelačák před odkrytou brankou, ale ve vyložené šanci nedal. V čase 28:18 si diváci zakřičeli „gól“ již počtvrté, když Lukáš Bokroš předvedl krásnou individuální akci, projel mezi obránci, položil gólmana a blafákem skóroval k pravé tyči. Po této brance již hosté vyměnili gólmana, a tak nastoupil místo Tihláře Peter Betinec. Sareza nadále předváděla až neskutečný nápor. Ve 33. minutě ale zahrozili i hostující hráči, když se nejprve probil až před Štěpánka Bařica a poté předvedl Obdržálek krásnou střelu z mezikruží, ale Štěpánek předvedl ještě hezčí zákrok. Další gól domácích přišel v čase 35:21, když Betinec propustil za svá záda střelu Nováka, kterou však ještě stačil tečovat před gólmanem Pavel Šebesta. V minutě 37. vypálil těžkou střelu na Štěpánka Koroptvička, ale domácí gólman opět hezkým zákrokem chytil. Ve 38. minutě byly k vidění opět dvě pěkné střely od Svačiny a Sochorka. Dvě minuty před koncem třetiny dostal Šumperk možnost zahrát si přesilovou hru, ale i přesto byli lepším týmem domácí, kteří si v oslabení vytvořili tlak a několik menších příležitostí. Ve druhé třetině tak Sareza přidala další tři branky a pokračuje tak stále v jednoznačném průběhu utkání.

Do poslední části vstoupili domácí do přesilové hry, protože hostující tým se zdržel déle v šatně než je povoleno, a tak následoval dvouminutový trest za zdržování hry. Sareza si v této přesilovce mnoho šancí nevypracovala. Ve 42. minutě naopak ujížděl sám Čížek na Štěpánka, ale byl při tom faulován, a tak hráli přesilovku i hosté. Ve 45. minutě si domácí opět rozebrali hráče hostujícího týmu v jejich útočném pásmu, vyvrcholením byla obrovská šance Šebesty. V čase 44:49 si najel Robert Najdek na krásnou asistenci Svačiny. Najdek vystřelil však jen lehce po zemi a za překvapení všech se kotouč dokutálel až za brankovou čáru. Ve 47. minutě střílel od modré čáry Holík, jehož střelu sklepával těsně před hostujícím gólmanem Ivo Mocek. O další dvě minuty později zahrozili i hosté, když se ocitl tváří v tvář před Štěpánkem Obdržálek. V čase 51:07 využili domácí početní výhodu – Patrik Rimmel střílel z pravého kruhu do poloprázdné klece po krásné přesilovkové kombinaci na jeden dotek. Za dalších padesát vteřin v čase 51:57 jsme viděli opět nevídanou spolupráci na jeden dotek, kdy na konci této krásné akce stál Petr Grygar, kterému ke gólu pomohl obránce hostů. O další minutu později se ocitl Pavelek sám v blízkosti gólmana, ale prováhal vhodný okamžik ke střele. V 58. minutě stál opět sám mezi kruhy I. Mocek, ale jeho střela šla nad branku Betince. V čase 57:32 využil dnes již tradičně velkých zmatků v hostující obraně Daniel Boháč, který dopravil odražený kotouč až do sítě. Velkou zásluhu na této brance měli také Šebesta s Bokrošem, kteří celou akci rozehráli. Sareza se snažila vsítit ještě desátý gól, ale i přestože měla dvě vyložené šance z hole Pavelka a Červenky, tak výsledek zápasu se zastavil „jen“ na skóre 9:0.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): „Nehráli jsme proti slabému soupeři, ale my hráli jsme velmi dobře. Šumperk jsme k ničemu nepustili. Plnili jsme taktické pokyny, dobře jsme napadali. Za šedesát minut jsme udělali snad tři chyby, jinak to bylo bezchybné a proto jsme vyhráli. Ke konci jsme chtěli ubránit mulu, což se nám povedlo.“

Jindřích Setikovský (Šumperk): „Sehráli jsme výborně domácí utkání s Jihlavou, která nehrála špatně, dobře jsme bránili. To co jsme předvedli tady je ostuda. Chtěl bych se omluvit našim fanouškům, kteří v Ostravě byli. Dnes z týmu nezahrál nikdo, zaslouženě jsme dostali devět branek. Sareza nás o třídu převyšovala."