Rebelové na severu uspěli, Draci ztratili zápas až v poslední části

Rebelové na severu uspěli, Draci ztratili zápas až v poslední části

Martin Schwarz, Zuzana Košťálová, úterý 12.8.2014
Hokejisté Salithu podruhé nastoupili k zápasovému zápřahu na ledové ploše, po odehrání duelu s ruským Volžskem tým Radka Kučery prověřil HC Rebel Havlíčkův Brod. Šumperští dlouho drželi výsledek ve svých rukou, avšak posledních dvacet minut hry jim nepřálo. Bíločervení třikrát prostřelili Daniela Zelenku v domácí svatyni, aby následně Rebel odjížděl domů s pozitivním skóre 4:2. Odveta střetnutí mezi stejnými celky je naplánována u brodských v Kotlině.
příp. úterý 12.8.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
2:4
(1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Berger, 35. Petira (Lehečka) – 22. Boček (Kulhánek), 42. Endál (Pejchar), 42. Trummer (Maliník, Pavlíček), 49. Trummer (Semrád). Rozhodčí: Kika – Matěj, Zouhar. Vyloučení: 6:5, navíc Řehák (HBR) 5 + DKU. Využití: 2:1. Diváci: 504. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Vajner (31. Zelenka) – Drtil, Slavík, Petira, Novotný, Holík, Starý, Vácha, Beneš – Vachutka, Moskal, Staněk – Velecký, Lehečka, Haas – Berger, Žálčík, Brunec – Cink, Dostálek, Vávra – Gewiese, Kužílek
Barus – Semrád, Zítka, Sedlák, Pavlíček, Kolář, Prokop,Jeník, Kulhánek, Minárik, Řehák, Maliník, Sedláček, Stehlík, Trummer, Milfait, Přikryl, Endál, Boček, Pejchar

Komentář k zápasu

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí hráči a dostávali se do střeleckých pozic. V šancích se objevili Žálčík nebo Velecký, ale ani jeden z nich nedokázal Baruse překonat. Havlíčkův Brod si také pár pokusů vytvořil, ale domácí brankář Vajner byl pozorný a na svém místě vždy včas. Prvního gólu se diváci na zimním stadionu dočkali ve dvanácté minutě. V přesilové hře se k odraženému puku dostal Jan Berger a přesně trefil odkrytý prostor branky. Havlíčkobrodští se snažili ještě do konce první periody vyrovnat, ale šance troskotaly na šumperském brankáři. Do šaten tak odcházely týmy za vedení Šumperka.

Na začátku prostřední části se podařilo hostům vyrovnat. Chybu v rozehrávce domácích potrestal Jan Boček, který trefil přesně růžek branky Vajnera. Po této brance se strhla před domácí svatyní šarvátka mezi Holíkem a Řehákem. Hostující hráč si za toto počínání vysloužil trest do konce utkání. Hodně blízko ke druhé brance Šumperka měl Staněk, ale v samostatném úniku na brankáře mířil těsně vedle. V polovině zápasu došlo ke střídání brankářů na šumperské straně. Vratislava Vajnera vystřídal Daniel Zelenka. Zanedlouho přišla přesilovka Draků, kterou velice brzy využil Michal Petira, a poslal domácí znovu do vedení.

Hosté začali třetí třetinu stejně dobře jako tu druhou. Ve 42. minutě vyrovnal v úniku bekhendovým blafákem Lukáš Endál a o čtyřicet sekund později navyšoval JanTrummer. Rebelové byli rázem na koni a další pokusy musel likvidovat Zelenka. Dvougólový náskok vybojoval svému týmu střelec třetí branky Jan Trummer, který úspěšně dotíral před brankou Šumperka. Domácí gólman se musel mít hodně na pozoru, Draci se sice snažili vymyslet nějakou útočnou akci, ale Havlíčkův Brod těžil z protiútoků. V nebezpečné pozici se pak objevil Sedláček, ale Zelenka předvedl velice povedený zákrok lapačkou, a střelu mířící k jeho pravé tyči vychytal. I nadále měli hosté převahu a domácí se už k ničemu nezmohli. Z vítězství 4:2 se tak mohli radovat Havlíčkobrodští.

Po zápase jeli tři hráči z každého mužstva samostatné nájezdy, v nichž také uspěl hostující tým v poměru 2:1. Za Šumperk byl úspěšný Berger, za Havlíčkův Brod pak Milfait a Maliník.

Ohlasy trenérů

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: V prvním zápase jsme byli v lepší fyzické kondici i přesnější v podávání kotoučů na hokejky. První polovina klání byla poměrně dobrá, ale později už hra nabrala na mírném převratu. Kluci byli všude o krok později a dostali jsme góly i z propadnutí v útočném pásmu. Možná je dnešní výsledek dokonce trošku milosrdný. Bylo vidět, že nám ke konci odešly hodně síly, dnešní a první zápas jsou jako rub a líc.

Miroslav Barus, trenér HC Rebel Havlíčkův Brod: Stále jde vidět, že jde o přípravná utkání. Zápas byl chvilkami zvláštní i ze strany rozhodčích, kvalitě mače určitě takové momenty neprospěly. Že máme odehráno oproti Šumperku několik duelů navíc, to skoro nešlo znát. Hrajeme stále v rozházené sestavě a pětky nemáme poskládané. Dneska nadále probíhala zkouška některých hráčů, doba na ledě dle mého názoru neměla na výsledek žádný vliv.

Fotografie ze zápasu