První derby vyznělo pro Šumperk

Jaroslav Svoboda, neděle 8.10.2006
Draci roli favorita ve Šternberku zvládli a po úvodní smolně inkasované brance čtyřmi góly v řadě otočili zápas a dovedli jej k vítězství. Hlavní postavou se stal David Ohnutek, který dvě branky vstřelil a na další přihrál, a Radek Tihlář, který držel Draky v zápase výbornými zákroky a domácím bral jistotu z jejich holí. Vítězstvím se Šumperk vrací zpět na druhé místo v tabulce.
8.kolo neděle 8.10.2006
HC TJ Šternberk - DRACI PARS ŠUMPERK
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5:20 Hruška (Zima), 58:48 Poledna (Kohút, Vích) - 6:27 Ohnutek (Kratěna), 28:13 Holík (Ohnutek), 34:42 Ohnutek (Osina), 58:09 Martinka (Kučera, Tihlář). Rozhodčí: J. Jeřábek - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 9:10, navíc Kališ 5+do konce vražení. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 400, z toho 200 ze Šumperka. Průběh utkání: 1:0, 1:4. 2:4.
Pekař - Stříteský, Rybníkář, Hruška, Jurák, Fiala, Dobrý, Smolík, Šimek, Vích, Mikeš, Horák, Kohút, Zima, Poledna, Dalloš
Tihlář - Kukol, Holík, Hajas, Kališ, Ondráček, Jurča - Kočara, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Novosad - Čížek

Draci vezou z horkého ledu ze Šternberka všechny body, ačkoliv jim v cestě stálo hned několik nečekaných překážek. Nedávná slova Radka Kučery o bojovném duchu mužstva, který se snaží za všech okolností zápas vyhrát, se opět naplnil. Draky nic neskolil smolný gól z půlky, neustálá oslabení či trestné střílení, naopak sami své šance proměnovali a zaslouženě vyhráli.

Draci začali v úvodu aktivněji než domácí a Pekař musel několikrát předvést své umění. Šumperk v polovině páté minuty dostal i výhodu přesilové hry, jenže početná skupinka hostujících fanoušků se nedočkala vytouženého vedení. V oslabení nahodil ledabyle kotouč na Tihláře domácí Pavel Hruška a neposedný puk proklouzl šumperskému brankáři mezi betony a domácí vedli. Hosté ovšem zbraně nesložili, vrhli se do útoku a dočkali se za minutu vyrovnání. Čerstvá posila Ivo Kratěna se zásluhou přesné trefy Davida Ohnutka dočkal premiérového kanadského bodu za asistenci a téměř 200 hostujících fanoušků propuklo v jásot. Horké chvilky připravil Šumperku hlavní rozhodčí Jeřábek ve 12. minutě. Nejprve poslal v rychlém sledu na trestnou lavici duo obránců Hajase s Holíkem, aby to nebylo mále, šel za tvrdý střet za brankou na 5 minut a do konce utkání z ledu i další hostující bek - Kališ. Šumperk se ale v oslabení i zásluhou výborně chytajícího Tihláře ubránil.

Ve druhé části hry byli o poznání lepším týmem hosté, kteří se tlačili před Pekaře a také se dvakrát gólově prosadili. Ve 29. minutě napřáhl na modré Aleš Holík a dělovka šumperského beka našla neomylně svůj cíl. Nadšení Draků zkrotilo špatné střídání, kdy byl Šumperk potrestán dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. A přišla další série vyloučení, která znamenala dlouhou hru Draků ve třech. Domácí však nabídnuté příležitosti i přes velký tlak nevyužili, Draci se srdnatě bránili a těsně vedení uhájili. Na konci 33. minuty se na led vrátil třetí z potrestaných - David Ohnutek. Dvě minuty na to ten samý hráč zvýšil na 3:1. Na konci třetiny měli možnost hrát dvojnásobnou přesilovku pro změnu Šumperk, jenže sprcha střel na Pekaře minula cíl.

Domácí se snažili hned z úvodu poslední třetiny něco vymyslet, jenže ani šance Hrušky či Zimy branku nepřinesly. Naopak Tihlář působil stále jistěji a domácí forvardy pomalu začínal přivádět až k šílenství. Šumperk se do hry dostal až v 47. minutě, kdy hrál dlouhou přesilovku obsahující i hru 5 na 3, jenže Pekař v této chvíli držel domácí ve hře a Draci naopak nedokázali rozhodnout. Po Kratěnově ráně dokonce zvonila tyčka. Draci tak zahodili svou poslední šanci využít v utkání přesilovou hru a od 51. minuty hráli až do konce utkání maximálně ve čtyřech. V 54. minutě navíc závar domácích řešil Tihlář odložením hole a snahou zachytit puk pod vyrážečku, jenže přihlížející rozhodčí posoudil situaci jako hození hole a Šternberk měl šanci trestného střílení. Hrdina zápasu však domácí šanci zneškodnil a Hanáci se připravili o poslední možnost návratu do utkání. V 57. minutě zamířil na trestnou lavici Dostál a domácí kouč Fischer vycítil šanci. Stáhnul ze hry brankáře Pekaře a jal se hrát přesilovku 6 na 4. Draci během ní několikrát mohli vsítit kotouč do prázdné branky, nejblíže byl Radek Kučera, jenže puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole. A tak se Šumperk dočkal až po zaváhání domácí obrany. Skákající puk utekl bekům Šternberka na modré čáře a nabruslený Martinka si dojel až na pravé křídlo a přesně trefil prázdnou branku. Oslavující davy šumperských fanoušků nijak neutišila ani branka Poledny minutu před koncem. Draci si před davy svých věrných dokráčeli k vítězství.