Počtvrté letos Draci natočili

Počtvrté letos Draci natočili "Šeráka"

Jaroslav Svoboda, neděle 26.11.2006
Valašské Meziříčí je zapomenuto. Draci doma smetli Kroměříž a počtvrté v letošní sezóně natočili soupeři jedenáctistupňového "Šeráka". Za výtečné a nadšené hokejové atmosféry Draci dokráčeli k očekávanému vítězství. Nulu si připsal na své konto Kamil Nimmerrichter, nikdo z Draků si nepřipsal hattrick, dvakrát se trefili Kališ, Dostál a Kratěna. David Ohnutek si pak připsal jednu branku a tři asistence.
21.kolo neděle 26.11.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HK VTJ Kroměříž
11:0
(3:0, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2:41 Ohnutek (Hajas, Kratěna), 4:23 Kališ, 8:23 Martinka (Kučera, Holík), 21:59 Dostál (Kratěna, Kališ), 27:19 Dostál (Holík), 29:04 Kališ (Ondráček, Kučera), 29:37 Kratěna (Ohnutek, Kočara), 40:32 Novosad (Martinka), 46:44 Kratěna (Osina), 47:59 Antonovič (Kališ), 57:58 Kočara (Kratěna, Ohnutek). Rozhodčí: Malíř - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 5:13, navíc Vaněček a Bahula 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1400. Průběh utkání: 0:0, 11:0.
Nimmerichter - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Martinka, Kučera, Novosad - Ohnutek, Kočara, Kratěna - Dostál, Meluzín, Antonovič - Čížek
Vala (40. Vybíral) - Blažek, Bahula, Peterka, Jelínek, Sedlář, Březík, Motal, Marek, Šik, Ševčík, Hlatký, Šimek, Vaněček, Večerka, Kolenič

Jestliže se někdo po utkání ve Valašském Meziříčí strachoval o výsledek v domácím souboji s poslední Kroměříží, již po osmi minutách mohl začít prozpěvovat a usmívat se na všechny strany. Draci již ve třetí minutě otevřeli skóre utkání, střelec Ohnutek propálil po rychlé kombinaci Valu poprvé a celým stadiónem se neslo uvolňující oddechnutí snad všech přítomných lidí. Když o pár okamžiků později vypálil Kališ a Dostál před Valou na poslední chvíli uskočil střele a pustil jí do branky, zdálo se, že utkání nabere jasný směr. V deváté minutě přidal třetí gól Martinka, který se většinou před brankářem nemýlí a ani tentokrát svou příležitost nezahodil. Našlápnutí Draci poté zahodili několik dalších tutovek a v závěru třetiny si pak vybrali menší oddechový čas. Z obou stran se hrál klidný hokej a domácí hlídali zasloužené vedení.

Tribuny ještě nestačily pojmout diváky vracející se zpět od stánků s občerstvením a už se třepotal kotouč v hostující brance počtvrté. Na zrodu celé akce stál Kališ, Kratěna pak křížnou přihrávkou našel u druhé tyče Dostála a ten si dokázal s nabídnutou příležitostí poradit. Kdo čekal stejně drtivý úvod jako v první dvacetiminutovce, byl zklamán. Šumperk byl sice i nadále lepším týmem, jenže své šance tentokrát zužitkovat nedokázal. Hosté se ke střelbě dostávali opravdu sporadicky a většinou z velké vzdálenosti. Další domácí úspěch přidal opět Dostál. To běžela 28. minuta a šumperský útočník načal tříminutovou salvu. V čase 29:04 propálil klubko hráčů před sebou Kališ a o pár vteřin později pobláznil slušně zaplněný stadión Kratěna, který vytěžil maximum z kombinace Kočary s Ohnutkem. To už byl v brance soupeře Vybíral a Šumperk jej i nadále zasypával sprškou střel. Jenže gólman Kroměříže tentokrát držel spoluhráče od debaklu. Na druhé straně si poradil i s ojedinělou akcí soupeře jistý Nimmerrichter, když v přesilovce Draků napravil zaváhání v rozehrávce beků a vychytal hostujícího Peterku v samostatném nájezdu.

Na začátek poslední třetiny se pod záplavou prskavek rozzářil sektor nejvěrnějších šumperských příznivců a následně začaly na ledě zářit i hokejové hvězdy Draků. Ještě za jiskřivého světla tribun využil přihrávky Martinky Zdeněk Novosad a tribuny začaly hlasitě žádat o vytouženou desítku. Draci pak sevřeli na zbytek utkání soupeře do kleští a hosté si začali pomáhat fauly. A tak přišly tresty. Ve 47. minutě si několikrát prohodily kotouč mezi sebou Osina s Kratěnou, aby následně Ivo Kratěna překonal obranu Kroměříže podeváté. Dlouhá přesilovka pokračovala a opět nesla ovoce. Krásnou akci zakončil fantasticky Antonovič, který z prostoru za brankou jednou rukou zasunul kotouč do prázdné branky podél ležícího brankáře. Bez jedné vteřiny deset minut musel pak stadión čekat na 11. gól. Trefil se z kruhu Vladimír Kočara a podtrhl tak konečný bohatý účet šumperského klubu. Draci přejeli Kroměříž a ani tentokrát od Hanáků neinkasovali.