Patnáct minut se třemi vstřelenými góly na vítězství nestačilo

Jaroslav Svoboda, Jakub Vais, středa 31.10.2012
B e r o u n - Šumperští hokejisté i tentokrát nedokázali na ledě posledního týmu tabulky bodovat. Osudnou se jim stala první polovina zápasu, kterou Šumperk prohrál 0:4. Následná stíhací jízda již k bodovému zisku nevedla, i když Lukáš Finsterle, JAKUB HULVA a Karel Plášek dotáhli skóre na rozdíl jediné branky. Domácí tým ale nakonec uhájil vítězství a nic na tom nezměnilo ani závěrečné power-play, ve kterém Šumperk sevřel Beroun a gólman Furch nakonec musel lapat puk na brankové čáře.
17.kolo středa 31.10.2012
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(2:0, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Bárta (Padělek), 18. Ruprecht (Kaláb, Vostřák), 23. Padělek (Karpov), 33. Malý (Padělek, Klhůfek), 55. Bárta (Klhůfek) - 37. Finsterle (Hlinka), 48. Hulva (Staněk , Sedlák), 52. Plášek (Novotný, Staněk). Rozhodčí: Šindler, Wütherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:2. Diváci: 180. Střely na branku: 35:42. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.
Furch - Krejčí, Jebavý, Ruprecht, Videlka, Kaláb, Knesl, Malý, Hertl - Karpov, Belay, Plichta, Vostřák, Bárta, Doležal, Trojan, Hošťálek, Čurda, Havel, Klhůfek, Padělek
Štůrala - Pastor, Suchý, Kovář, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík - Skoumal, Hulva, Haas, Cink, Staněk, Plášek, Rufer, Blinka, Finsterle, Vrdlovec, Hlinka, Vachutka

S Dominikem Furchem v brance nastoupili Medvědi do utkání sedmnáctého kola, které přivedlo na berounský led Šumperk. Beroun začal utkání aktivněji, ale pokusy Karpova nebo Havla skončily mimo Štůralovu svatyni.

Beroun dostal v šesté minutě možnost hrát první přesilovku v zápase, se kterou však domácí nenaložili dobře, naopak se více hrálo před jejich brankou. První vetší šanci zápasu jsme registrovali na konci desáté minuty, Finsterle svůj sólový únik nepřetavil v gól. Naopak z protiútoku zamotal hlavy obráncům Padělek a před brankou našel volného Jiřího Bártu, který střelou pod víko otevřel skóre.

Beroun se před koncem třetiny dočkal další přesilovky a druhé branky. Přesně po minutě trvání početní výhody prošla do sítě střela od modré v podání obránce Jakub Ruprechta. Na druhé straně mohl ještě na závěr třetiny zahrozit Staněk, ale nepovedla se mu nahrávka na najíždějícího spoluhráče.

Domácí tým vstoupil aktivně i do druhé periody a dočkal se navýšení náskoku. Odvážnou rozehrávku brankáře Štůraly sice Plichta nepotrestal, v následné přesilovce se však prosadil střelou pod horní tyč berounský kapitán Aleš Padělek. Středočeši pak zahrozili i v oslabení. V něm se dostali domácí do úniku dva na nikoho, Trojanovi v poslední chvíli sklouzl puk z čepele. I Šumperk se dostal k ohrožení Furcha, ale výpomoc týmu od Berounky chytala výborně.

Naopak hosté vyrobili další faul a čtyři vteřiny před koncem početní nevýhody Draci inkasovali z hole obránceRobina Malého. V závěru druhé části domácí obrana poprvé trochu zaspala a Draci trestali. V prostoru před brankou zůstal nehlídán Lukáš Finsterle a snížil na rozdíl tří branek.

Třetí část začala opatrným hokejem z obou stran a ani jeden celek se v úvodních pěti minutách třetí dvacetiminutovky nijak výrazně neprosadil. Až po této části se teprve začaly rodit zajímavější šance. Hosté se také dočkali přesilovky. Už to vypadalo, že Draci svojí příležitost promarní, avšak devět vteřin před koncem výhody skóroval z prostoru mezi kruhy Jakub Hulva.

Domácí už nebyli tak na koni a navíc pro ně přišla ještě jedna rána, ta Karla Pláška, po které už to bylo jen o gól. Nepříjemnosti vycítil domácí kouč Aleš Totter a vzal si time-out. Domácí jako by se ještě nepoučili a vyloučení Michala Plichty dalo Drakům velkou šanci na srovnání. To se hostům nepovedlo a vzápětí po dobré práci Klhůfka za brankou dorazil puk na brankovišti Jiří Bárta.

Šumperk to ani přes inkasování ještě nevzdal, ale díky brejkovým šancím Plichty se Draci dostali ke hře bez brankáře až necelou půlminutu před třetí sirénou. Ve hře s prázdnou brankou se už na skóre nic nezměnilo, a proto mohou Medvědi slavit první letošní domácí výhru za plný počet bodů.

Šumperk byl, jak je již zvykem, střelecky aktivnějším týmem, nicméně kromě vlastních chyb v defenzívě přišel o body i vinou špatné a nedůrazné koncovky.

Aleš Totter (Medvědi Beroun 1933): Odehráli jsme dobré dvě třetiny a měli jsme tři dobré přesilovky. Zaslouženě jsme vedli, ale soupeř dokázal snížit, načež jsme znervózněli. Byli jsme blízko zřícení se do propasti, z čehož by se mužstvo několik zápasů nevyhrabalo, naštěstí jsme to zvládli a možná to nakonec pro mužstvo byla cennější zkušenosti. Mužstvo bylo pod tlakem, ale nakonec to zvládlo. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, jsem na ně hrdý a především fanouškům, kteří byli výborní.
Radek Kučera (Salith Šumperk): V dnešním zápase nevyhrál lepší tým, protože jsme soupeře dostávali pod tlak. Bohužel jsem ale nevyužili šance, zatímco soupeři tam spadlo úplně všechno. Zlomil nás pátý gol, který tam padl neštastně, protože předtím byl zápas ještě otevřený. Musíme hlavně proměňovat šance, které si vytvoříme, protože soupeřům tam dneska spadlo úplně všechno.