Odevzdaný soupeř Draky příliš nepotrápil

Jaroslav Svoboda, úterý 5.9.2006
Velmi špatné utkání odehrál na šumperském ledě soupeř z Blanska. Draci zvládli domácí derniéru před započetím ostré sezóny na jedničku, Blansko přehráli 5:1. Příjemným překvapením byl návrat Radka Tihláře do branky, který tak nechal odpočinout skvěle chytajícího Nimmerrichtera. Slabá návštěva mohla sledovat zvláště výborný výkon Draků v defenzivě, Blansko si totiž vypracovalo během zápasu jen hrstku šancí, z nichž jen jedna skončila gólem. Bohužel se utkání s Blanskem opět neobešlo bez většího počtu trestných minut, hostující Laga se dokonce po opakovaném desetiminutovém trestu poroučel do kabin.
přát. úterý 5.9.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC APOS Blansko
5:1
(1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8:36 Kočara (Holík), 22:25 Dostál (Čížek), 33:14 Ohnutek, 48:53 Ohnutek (Dostál), 57:08 Ondráček (Dostál) - 17:58 Horáček. Rozhodčí: Alka Radek. Vyloučení: 10:11, navíc Kučera, Antonovič (oba SUM), Hrůza (BLA) 10 minut nesportovní chování, Laga 2x 10 minut nesportovní chování (OK). Využití: 1:1. Diváci: 208. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:0.
Tihlář (40. Nimmerrichter) - Holík, Kukol, Kališ, Ondráček, Osina, Hajas - Martinka, Kučera, Kočara - Stejskal, Ohnutek, Novosad - Antonovič, Čížek, Dostál - Budina, Pekr, Fischer - Jurča
Jirkův - Mifek, Šlapanský, Šťastný, Laga, Psota, Kubica, Horáček, Hrůza, Provazník, Beran, Tesař, Novák, Jakubec, Kosecký, Otoupalík, Limberk, Kuběna

Poslední konfrontace s účastníkem stejné druholigové skupiny před začátkem nové mistrovské sezóny šumperským hokejistům vyšel. V poměrně jednostranně hraném utkání nadělili Draci soupeři "bůra" a potvrdili tak kladnou bilanci s Blanskem z minulých let. Gólem a dvěma asistencemi se divákům blýskl útočník Petr Dostál, dvě branky vsítil David Ohnutek.

Lépe do zápasu vstoupili domácí a od tohoto trendu již neupustili. V šesté minutě si proklestili útočné hroty Draků cestu až před brankáře soupeře, ale Petr Dostál v pádu minul. O dvě minuty později přiklepl Čížek kotouč do jízdy Ondráčkovi, jeho kotouč ovšem skončil pouze v lapačce brankáře soupeře. O pár okamžiků později ale Ondřej Jirkův kapituloval. Aleš Holík opět napřáhl, brankář Blanska kotouč vyrazil před sebe a Vladimír Kočara otevřel účet utkání. Rozjetí domácí nepolevovali v náporu, ale kotouč si chvílemi skákal jak mu bylo libo a hosté přece jen ještě kladli odpor. A to se jim vyplatilo v 18. minutě. Jediné zaváhání obrany v utkání potrestal zcela volný Horáček. Jeho první ránu fantasticky vyrazil Tihlář, ovšem stále nepokrytý forvard soupeře dostal dost času na "repete", které již zužitkoval.

Od druhé třetiny patřil šumperský led jen domácím. Ti se snažili nejprve vymyslet nějaké účinné kousky na obranu soupeře, později - až soupeř dvakrát inkasoval - došlo i na časté parádičky, které chvílemi ztrácely efekt. Ve 23. minutě přišel totální kolaps defenzivy Blanska. Na útočné modré se objevilo duo Čížek - Dostál a tolik volného prostoru by jim nepřikouzlil ani David Copperfield. Radek Čížek zkoušel tak dlouho nachytat brankáře na náznak střelby, až se mu to povedlo. Lehké přiťuknutí Dostálovi pak znamenalo zcela odkrytou branku, do které by kromě hrdiny utkání Petra Dostála přesně zamířil snad i průměrný střelec z afrického hokejového kontinentu. Do trháku se Šumperk dostal ve 34. minutě. David Ohnutek vzal osud utkání do svých rukou, objel branku a po vybruslení mezi kruhy rozjásal spoře zaplněné tribuny šumperského stadionu. Draci se poté začali mírně utápět v kombinačních parádičkách, soupeř se ovšem do útočného pásma dostával jen zřídka.

Velmi pestrá byla poslední část hry. Nepřesně pískající sudí, který druhou třetinu nezvládl, pokračoval v udělování trestů a s jejich výší se nedržel příliš u země. Tomu všemu ale předcházel čtvrtý kotouč za zády Jirkůva. Po příhře Petra Dostála se trefil podruhé v utkání David Ohnutek a definitivně zlomil hokejový odpor soupeře. Ten se jal místo hraní hry faulovat a jako první na to doplatil obránce Michal Laga. Druhý desetiminutový trest znamenal až příliš brzké ozkoušení teploty vody ve sprchách šumperského stadionu. Přitvrzení přineslo kromě více vyloučených i možnost přesilových her, přičemž jednu dokázal Šumperk využít. Hosté si již mnuli ruce z dobře ubráněného oslabení, když vteřinu před návratem Koseckého na ledovou plochu propálil Jirkůva Radislav Ondráček. Finální přihrávku aplikoval nikdo jiný než Petr Dostál. Šumperk poté již dohrál utkání v klidném tempu a za potlesku tribun dokráčel k další výhře v řadě.