Neskutečný finiš sezóny! Od prodloužení s Kladnem dělily Draky doslova vteřiny

Michal Krobot, , sobota 6.3.2021
Je konec. Tímto utkáním končí Drakům sezóna a za rozlučku se můžou jen pochválit. Zápas už vypadal na prodloužení, jenže minutu před koncem si vzal slovo americký hokejista Luc James Snuggerud a střelou do horní části branky rozhodl zápas. Samozřejmě, zpočátku favorizované Kladno udávalo tempo utkání. Kvůli nedisciplinovanosti se však dostávalo do problémů a Draci prokázali, že umí dávat góly. Největší chyba, která pravděpodobně rozhodla zápas přišla v přesilovce Draků, v níž se prosadilo Kladno. Ovšem i přes to, že byli šumperští papírově slabší, dokázali s Kladnem držet krok.
33.kolo sobota 6.3.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - Rytíři Kladno
2:3
(0:1. 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Baláž, 49. Kabelka (Milfait, Baláž) – 19. Machala (Hlava, Plekanec), 28. Filip (Račuk), 60. Snuggerud (S. Zacharčuk). Rozhodčí: Jaroš, Marek – Hnát, Dědek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 19:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. 2:2, 2:3.
Peksa – Kabelka, Volráb, Záruba, Dosek, Viktorin – Jaroš, Baláž, Danielčák – Milfait, Tadeáš Král, Kratochvíl – Krejčiřík, J. Kučera, Bernovský – Blaško, Scheuter, Horký – L. Kučera, Kaplan.
Brízgala – Frye, Mikliš, S. Zacharčuk, Snuggerud, Kehar, V. Sorokin, Štochl – Machala, Plekanec, Jágr – Guman, Marosz, Račuk – Hlava, Kubík, Melka – Š. Jelínek, Filip, Bílek.

Do zápasu vletělo Kladno v obrovském tempu a prvních deset minut bylo o třídu lepší než Šumperk. Ovšem i přestože se většina první třetiny odehrála v obranném pásmu Draků si domácí dokázali vyprodukovat slušné šance. Především formace s Janem Bernovským. Vyrovnané skóre platilo až do devatenácté minuty, ve které se po přihrávce od Nicolase Hlavy prosadil Ondřej Machala a těsně před přestávkou poslal Rytíře do vedení.

Netrvalo dlouho a šumperští hokejisté srovnali krok. Hned v úvodu prostřední části Jozef Baláž zachytil kotouč na modré čáře a pomalu vyjel na Brízgalu. Několik vteřin si rovnal puk na holi a už to vypadalo, že celou situaci přejede. Jenže poté přišla přesná střela zápěstím a Draci srovnali stav utkání. Následně však nastala hrubá chyba domácí obrany a Kladno se zásluhou Matyáše Filipa ujalo vedení ve vlastním oslabení.

V poslední periodě přišel lehký výpadek kladenské disciplíny, kdy se Rytíři dopustili několika trestů v řadě. Pars dokázal využít jednu přesilovou hru. Po kombinaci Baláže s Milfaitem se dostal puk na Daniela Kabelku, který ránou od modré čáry propálil gólmana hostí. Ve Škoda aréně už se pomalu chystalo prodloužení, jenomže v šedesáté minutě si na pravý kruh vybruslil Luc Snuggerud a zavěsil puk za záda Marka Peksy, který měl zakrytý výhled a vystřelil tak Kladnu výhru v základní části CHANCE ligy.