Krátký výpadek v druhé třetině a bylo zle, Draci těsně prohráli

Krátký výpadek v druhé třetině a bylo zle, Draci těsně prohráli

Michal Krobot, sobota 16.10.2021
Šumperští hokejisté za sebou mají další ligové kolo. Tentokrát na svém ledě přivítali mužstvo z Benátek nad Jizerou. Po dvoubrankovém odskoku v první části už skóre vypadalo nadějně, ale druhé dějství odšpuntovalo palbu jako na střelnici. Draci měli bohužel zhruba tří minutový výpadek, ve kterém dostali tři rychlé branky z předbrankového prostoru. Nakonec se jim díky nasazení podařilo srovnat a vyrovnali stav utkání. Poslední slovo měli ale hosté a zápas zpečetil Antonín Dušek. Benátky si z šumperské Škoda arény odvezly plný počet bodů.
12.kolo sobota 16.10.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
4:5
(3:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. D. Kindl (Žálčík, Vildumetz), 9. A. Furch (L. Rutar, Řezáč), 18. Žálčík (D. Kindl, Drtil), 43. Pěnčík – 5. E. Čermák (A. Dlouhý, Jansa), 28. A. Dlouhý (Kolmann, Daniel Špaček), 29. Jansa (Žůrek, E. Čermák), 30. Pabiška (Dušek, Daniel Špaček), 48. Dušek (A. Dlouhý, Daniel Špaček). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Kučera, Kráľ. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. Diváci: 1115. Střely na branku: 19:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5.
M. Holík – Dudycha, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, L. Rutar – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – A. Furch, Kohút, Scheuter – Antoníček, Pěnčík, J. Horký – Spratek, Vachutka.
D. Král – Kolmann, Bukač, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek – Klapka, Dušek, Daniel Špaček – Pabiška, Čederle, Wiencek – E. Čermák, Jansa, A. Dlouhý – Křepelka, Kalaj, Vomáčka.

Komentář k zápasu

Do zápasu lépe vkročili hosté, kteří se dokázali prosadit hned v úvodních minutách hry. Do šance se dostal Erik Čermák, který pohotově prostřelil šumperského gólmana. Poté si ale periodu vzali do své režie Draci. Za necelé dvě minuty snížil na jedna dva Denis Kindl, který vyzrál na Krále krásnou bekhendovou kličkou. Téměř okamžitě na to se prosadil Aleš Furch a třetinu pečetil perfektní střelou z první Lukáš Žálčík.

Druhou část, díky excelentním třem minutám, ovládly Benátky. Gólovou smršť odstartoval dorážkou do prázdné brány Adam Dlouhý. O minutu později na něj navázal z hodně podobné situace Filip Jansa, který stejně jako Dlouhý předvedl dobrou orientaci v předbrankovém prostoru. Do vedení poslal hosty v polovině zápasu Lukáš Pabiška. Ten jedovatou střelou ze zápěstí prostřelil Holíka a díky této střele šli hosté do šaten jako šťastnější mužstvo.

Ve třetí třetině přišlo velké Drama. Velmi krásnou akci předvedl obránce Martin Pěnčík, který hrál na postu útočníka. Nejprve ukázkovým hitem sestřelil soupeře a poté ho obral o kotouč. Následně nabral rychlost a vletěl do útočného pásma, kde střelou ze zápěstí prostřelil Krále a vyrovnal skóre zápasu. Draci ale nabídnuli hostům přesilovou hru a ti ji náležitě využili po střele do prázdné od Antonína Duška. V závěru se domácí hokejisté snažili vyrovnat, ale na gól jim nestačilo ani trestné střílení a všechny body tak putují do Benátek nad Jizerou.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): V dnešním zápasu bych viděl dva zlomové momenty. Utkání jsme začali opatrně, probudil nás až první inkasovaný gól. Myslím si, že to byl moment, kdy se v pozitivním slova smyslu pro nás něco změnilo. Z toho jsme nakonec vytěžili vedení 3:1. Druhým zlomovým bodem zápasu byla laxně sehraná přesilovka na začátku druhé třetiny, která nakopla soupeře. Hosté výborně bránili, ale my jsme opravdu nehráli to, co jsme si domluvili. Každý hráč si tam dělal, co chtěl a prostě to nezafungovalo. To se přeneslo do dalších minut a soupeř zaslouženě otočil zápas. Do třetí třetiny jsme vstoupili s odhodláním, nicméně byli jsme třikrát zbytečně vyloučeni. Jednoduše řečeno, když nemůžeme hrát v pěti, nemůžeme zápas srovnat nebo ho dokonce otočit. Gratuluji hostům, kteří si zaslouženě odváží tři body.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Pro nás to jsou důležité body z venkovního ledu. Očekávali jsme těžké utkání, které jsme si sami zkomplikovali v první třetině, kdy jsme prohrávali 3:1. Druhá třetina se nám povedla mnohem lépe, dokázali jsme srovnat krok se Šumperkem. Musím také pochválit dobrý výkon našeho mladého gólmana, který v závěru dokázal vychytat trestné střílení. Dnes se nám také povedlo zužitkovat přesilovky, se kterými jsme doposud bojovali. Koncovka nás trápila nejen v přesilových hrách, ale celkově máme málo vstřelených branek. V tréninku jsme se na střelbu hodně soustředili a dnes to přineslo ovoce. S výsledkem a třemi body jsme moc spokojeni.

Fotografie ze zápasu

×
Dnes v 17:00 | Muži
DRACI PARS ŠUMPERK
HC Slovan Ústí nad Labem