Kohouti zlomili odpor Draků a vyhráli 6:2

Kohouti zlomili odpor Draků a vyhráli 6:2

Svoboda Jaroslav, Sušovský Adam, čtvrtek 30.7.2009
O l o m o u c - Stejně jako před tou loňskou sezónou i tentokrát vstupují Draci do přípravy prohrou. Šumperští hokejisté nestačili na olomoucké Kohouty a i přes slibný začátek zápasu prohráli svému krajskému rivalovi 2:6. V utkání, které se hrálo na 4x 20 minut, šli hosté do vedení zásluhou trefy Jiřího Haška. Tentýž hokejista obstaral i druhý šumperský gól, když ve druhé části hry srovnal na 2:2. Poté se však trefovali pouze domácí a celkové skóre narostlo až na poměr 6:2. Zatímco Olomouc si tak dva dny po porážce s Kometou připsala první letošní vítězství, Draci si na něj budou muset minimálně do úterý 4. srpna počkat.
příp. čtvrtek 30.7.2009
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
6:2
(2:1, 1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 09:58 Řehňák, 17:39 Janáček (Smejkal, Fridrich), 39:59 Bordowski, 44:01 Brančík, 65:49 Zbořil, 75:18 Frieb(Pánek) - 05:39 Hašek, 29:37 Hašek (Vosátko, Barus). Rozhodčí: Minář - Bryška, Trunečka. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.
1. polovina: Sedlář – Bartoň, Vyrůbalík – Paška, Staněk – Janáček, Nedbálek – Řípa, Brančík, Haluza – Bordowski, Čurík, Smejkal – Žajgla, Venkrbec, Freib.

2. polovina: Žigárdy – Lhotský, Mikel – Nedbálek, Ondrušek – Trojan, Staněk – Mikšan, Ministr, Davídek – Zbořil, Kucharczyk, Zábranský – Coufal, Pánek, Freib.

1. polovina: Daneček - Ondráček, Vosátko, Vrtík, Holík, Rangl, Sedlák - Hašek, Barus, Vrba - Pavelek, Meluzín, Antonovič - Skácel, Scobis, Varga.

2. polovina: Šrámek - Rangl, Sedlák, Ondráček, Vosátko, Novotný, Fryč - Pekr, Hulva, Ambruz - Noga, Podešva, Varga - Cink, Skoumal, Svoboda.

Komentář k zápasu

Střetnutí hrané na 4x20 minut bylo zápasem prakticky čtyř týmů. Trenéři obou celků nasadili do každé poloviny zápasu zcela odlišné sestavy. Hostující Šumperk, pro který to byl první přípravný zápas před blížící se sezónou, nastoupil v první polovině se sestavou tvořenou největšími oporami týmu. Nechyběly ani čerstvé posily Vosátko, Barus, Pavelek a Antonovič.

Draci začali utkání daleko lépe a hned v šesté minutě zápasu zvedal ruce nad hlavu po brejku v oslabení Jiří Hašek. Domácí ale ještě do první přestávky stačili po trefě Řehňáka a využité přesilovce Janáčka strhnout vedení na svou stranu.

Ve druhé třetině se znovu gólově prosadil Jiří Hašek, zkušený útočník stál tentokráte na konci pohledné kombinace. Velmi vyrovnaná první polovina zápasu ale vyzněla přecejen lépe pro Moru, která šla díky brance Bordowského v poslední vteřině druhé „čtvrtiny“ znovu do vedení.

Do druhé půlky zápasu nasadil Šumperk sestavu tvořenou převážně juniory. Pro mnohé z nich to byl vůbec první zápas v seniorském hokeji a na ledě to bylo znát. Prakticky po většinu zbylých čtyřiceti minut měli domácí navrch a Draky pouštěli do šancí jen ojediněle.

Nic proti tomu nezmohl ani šumperský brankář Šrámek, který byl mnohdy proti převaze útočníku Mory zcela osamocen a do konce zápasu lovil puk ze sítě ještě třikrát. Konečnou podobu výsledku 6:2 daly branky Brančíka, Zbořila a Frieba.