KONEČNĚ - došlo i na Nový Jičín

Jaroslav Svoboda, neděle 28.1.2007
Š u m p e r k - Draci porazili i Nový Jičín. Poslední soupeř, který odolával, sražen na kolena. Roman Meluzín dvěma góly zavelel k útoku, během čtyřiceti minut pak Šumperk dokonal dílo zkázy. Když na konci druhé třetiny Radim Antonovič krásnou kličkou brankáři zužitkoval parádní přihrávku Romana Meluzína, bouřící stadion začal tušit, že i tentokrát zůstanou body doma. V poslední třetině sice hosté korigovali výsledek třemi góly v přesilových hrách, ovšem Šumperk nenechal nikoho na pochybách, že má v současné době famózní formu. Pod reportáží naleznete i video z utkání.
35.kolo neděle 28.1.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
7:3
(4:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 8:29 Meluzín (Antonovič), 16:05 Meluzín (Bařica, Stráňovský), 17:43 Antonovič (Osina), 19:59 Kališ (Stejskal), 20:54 Martinka (Holík, Kučera), 36:04 Antonovič (Meluzín), 52:18 Loužek (Bařica, Meluzín) - 40:28 Barna (Glabazňa, Macháček), 49:45 Glabazňa (Skaloš), 56:21 Hübl (Skaloš, Glabazňa). Rozhodčí: J. Jeřábek. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1650. Průběh utkání: 6:0, 6:2, 7:2, 7:3.
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Martinka - Stejskal, Ohnutek, Dostál - Antonovič, Meluzín, Bařica - Jurča, Kratěna
Urbánek - Slabý, Vašut, Hübl, Petružálek, Kuděla, Jakubu, Macháček, Červenka, Glabazňa, Barna, Skaloš, Štursa, Krupník, Toman, Chalupa, Uhlár

Drakům opět vyšel parádně vstup do utkání. Očekávaný zápas, který ze střídačky odřídil osamocený Georg Güttler, přinesl nejprve pětiminutové oťukávání z obou stran a pak se strhla šumperská lavina. Po několika náznacích útočných akcí definitivně Draci otevřeli skóre v polovině deváté minuty. Meluzín se dostal s kotoučem za branku, jenže uviděl špatně postaveného Urbánka a o jeho výstroj otevřel od mantinelu skóre zápasu. Utkání nabralo na obrátkách a byli to většinou Draci, kdo diktoval tempo. V 16. minutě hlavní postava utkání Roman Meluzín vypálil na Urbánka, ten střelu vyrazil pouze k Ohnutkovi, ovšem jeho zakončení další gól Draků nepřineslo. O minutu později prodloužil Bařica kotouč až na Meluzína, který za modrou napřáhl a jeho projektil skončil v síti. Do konce úvodní dvacetiminutovky Šumperk přidal ještě další dva góly. Nejprve se dočkal Radim Antonovič, vteřinu před koncem třetiny se prosadil i Kališ. Jeho ránu od modré tečoval do sítě jeden z domácích beků. Draci se po dvaceti minutách dočkali ovací ve stoje a stejná pochvala na ně čekala i po druhé třetině.

Do ní vstoupil Šumperk tak, jak zakončil tu první. Ladislav Martinka hned v první její minutě propálil Urbánka a slušně zaplněné ochozy začínaly pomalu slavit. Tlak Draků neutichl, s chutí hrající domácí se tlačili před Urbánka po téměř celou druhou třetinu a hosté chvílemi byli zralí na pověstný ručník. Dílo zkázy bylo dokonáno ve 30. minutě. Rozhodčí Jeřábek nařídil trestné střílení, Tihlář však kanonýra ligy Glabazňu výtečně vybruslil a nedovolil mu snížit. Naopak se dočkal Šumperk, ve 37. minutě našel Meluzín krásnou přihrávkou najetého Antonoviče, který se prohnal po křídle před Urbánka a efektní kličkou a zakončením mezi betony definitivně rozhodl utkání. Domácí borci za zvuků skandovaného potlesku dohráli druhou třetinu již bez vstřelené branky, ovšem s náskokem již šesti gólů.

Tentokrát se správnou nohou podařilo vyjít z kabin hostům a po 28 vteřinách od znovuzahájení hry snížil Barna, který využil přesilovku. Další komplikace přišli v 50. minutě, kdy Draci v oslabení inkasovali podruhé. Skalošovu přihrávku zužitkoval Glabazňa svým 23. gólem v letošním ročníku ligy. Festival využitých přesilovek se přesunul před branku Urbánka a Loužkovo zakončení krásné akce Draků znamenalo již vedení 7:2. Poslední slovo utkání patřilo hostům. Vrchní nahrávač Nového Jičína v utkání Marian Skaloš tentokrát vyzval ke snížení Hübla, který do odkryté šumperské branky využil další přesilovku hostů. Draci si pak již závěr utkání pohlídali a zcela po zásluze zvítězili vysoko 7:3.

Hvězdy utkání

1. ROMAN MELUZÍN

Šumperský útočník odehrál velkolepé utkání. Chytrou brankou otevřel skóre utkání, jeho druhý gól pak připomínal Meluzínovu premiérovou šumperskou trefu z utkání proti Přerovu. Spoustu kotoučů vybojoval, před šestou brankou krásnou přihrávkou našel najetého Radima Antonoviče. Svým výkonem strhl všechny spoluhráče a uchvátil šumperské publikum.

2. RADIM ANTONOVIČ

Meluzínův kolega z útoku se také dvakrát střelecky prosadil a hlavně jeho druhý gól, kdy skvělou kličkou obelstil Urbánka, byl pastvou pro oči diváků. O hattrick jej připravila smůla. Jeho krásná rána skončila jen těsně vedle branky a ačkoliv již rozhodčí signalizoval gól, nakonec nebyl uznán.

3. RADEK TIHLÁŘ

Do skvělé formy se dostal šumperský brankář Radek Tihlář. Ačkoliv v utkání třikrát inkasoval, ve zlomových momentech zápasu tým jednoznačně podržel. Vychytal obrovské šance útočníků Jakubu či Glabazni. Kanonýr hostů Kamil Glabazňa pak na Tihláře nenašel recept ani při trestném střílení, kdy jej šumperský brankář vybruslil do strany a pak rychlým skluzem vychytal.