Jízda pokračuje, Draci vezou vítězství i z Valašska

Jaroslav Svoboda, sobota 28.9.2019
Neuvěřitelná jízda šumperských Draků pokračuje. Ti po šesti odehraných kolech, kdy čtyři z nich absolvovali na půdě soupeře, zůstávají v čele tabulky neporažení a se ztrátou pouze jediného bodu. V šestém kole dokázali vyhrát na horké půdě Bobrů z Valašského Meziříčí, byť poprvé v letošní sezóně museli obracet na ledě soupeře nepříznivý vývoj. Domácí ještě v závěru utkání zkoušeli dlouhou hru bez brankáře, během které se dotáhli na rozdíl jediné branky, ale více toho nezvládli. Marek Peksa si tak připisuje po návratu do Šumperka první, a nutno dodat velmi cenné, vítězství!
6.kolo sobota 28.9.2019
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(0:0, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Vaněk (Seidler, Dvořák), 58. Dvořák (Seidler, Weintritt) – 27. Vachutka (Milfait, Drtil), 35. Gewiese (Pokorný), 35. Antonov (Hroch, Krejčiřík). Rozhodčí: Maťašovský - Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 4:1, navíc Dvořák (VAL) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 312. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Sachr – Weintritt, Běhal, Báchor, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka – Smrčka, Vaněk, Martiník (A), Andris, Pořický (A), Vávra, Kuchařík, Seidler, Paťava, Dvořák (C), Romančík, Dalajka
Peksa – Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Haloda, Chujac – Jaroš, Milfait, Vachutka - Scheuter, Spratek, Pokorný - Krejčiřík, Antonov, Hroch - Urban, Müller, Haluza - Šíp

Marek Peksa zažil vítěznou obnovenou premiéru v šumperském dresu. Navíc se stal jedním z klíčových mužů celého zápasu, když dokázal v drtivé většině velkých šancí zastavit domácí hokejisty.

Ve Valašském Meziříčí se Drakům dlouhodobě nedaří. Byť se během všech těch vzájemných zápasů let minulých kádr šumperského celku značně obměnil, efekt byl vesměs ve všech sezónách stejný. Bobři svou hráz až na minimum případů úspěšně uhájili. Ale jak se zdá, Martin Janeček opravdu naučil v té probíhající sezóně Draky vyhrávat i venku. Čtvrtý zápas na ledě soupeře, čtvrté vítězství.

Nerodilo se však vůbec lehce, naopak. Přitom v první třetině byl Šumperk lepší, aktivnější a mladý David Sachr v brance Valachů se musel činit. Jenže moc opravdu gólových šancí řešit nemusel, v závěru pak vystrčili růžky i domácí, zahráli si také přesilovku, ale navzdory své vysoké úspěšnosti ji nevyužili.

Vyloučení Milfaita pak bylo jediným trestem pro hosty v zápase, což také mělo významný dopad na další průběh. Disciplinovaní hosté se poučili ze zápasu v Brodu, nepustili více Bobry k početním výhodám. V nich totiž jsou Valaši druzí nejúspěšnější v naší skupině. Lepší jsou jen Draci a znovu to potvrdili. Předcházelo tomu však vedení Bobrů. Po souhře Dvořáka se Seidlerem se prosadil ROSTISLAV VANĚK. Domácí tak již po čtyřiceti vteřinách hry ve druhé třetině vedli.

Svěřenci Martina Janečka se museli sžívat s novou situací. Poprvé v sezóně totiž na ledě soupeře prohrávali. Zvládli to však s bravurou. Nenechali se vedením domácího celku rozhodit, i nadále se aktivně tlačili do šancí a vyplatilo se již po šesti minutách hry. Milfait poslal před Sachra nenápadnou žabičku, kterou skvěle tečoval nejproduktivnější hráč skupiny Východ DANIEL VACHUTKA. A bylo vyrovnáno. Hned po pár vteřinách mohl Bobrům vrátit náskok opět Vaněk, Peksovu branku však v klíčový moment přestřelil.

A tak dostal Šumperk prostor k rozhodujícímu úderu. V čase 33:25 musel na trestnou Martiník a další přesilovkový gól v probíhající sezóně si připsal kapitán týmu PETR GEWIESE. Jeho rána zakotvila pod horní tyčkou Sachrovy branky. Bobři se ještě nestačili ani oklepat z nepříznivého stavu a inkasovali znovu. Pouhých 24 vteřin po předchozí trefě se prosadil obrozený třetí útok, tentokrát se radoval z branky VLADIMIR ANTONOV. Zásah ruského útočníka pak byl vítězným v zápase.

Marek Peksa totiž zavřel šumperskou klec. Bohužel pro Šumperk hned v úvodu třetí třetiny nedal obrovskou šanci Jaroš, který poprvé v sezóně vyšel z utkání bez kanadského bodu. Odhodlaní domácí se naopak snažili navázat na stejný počin jako z posledního svého utkání, kdy proti Novému Jičínu odvrátili prohru v normální hrací době až 9 sekund před závěrečnou sirénou. Tentokrát se ke hře bez brankáře odhodlali podstatně dříve, a to více než čtyři minuty před koncem třetí třetiny. A částečně uspěli. PETR DVOŘÁK totiž v čase 57:11 snížil po obrovském závaru před šumperskou brankou.

Vyrovnat se domácím ale nepodařilo, navíc závěrečný tlak byl otupen vyloučením Seidlera, na které navázal desetiminutový trest pro klíčového muže domácí ofenzívy, Petra Dvořáka. Draci vyhráli šesté utkání v řadě a po prohře Hodonína v Novém Jičíně a volném kole Havlíčkova Brodu vládnou skupině Východ již s náskokem pěti bodů!

Martin Janeček (DRACI ŠUMPERK): Dnešního vítězství si obzvláště cením. Ačkoliv si myslím, že jsme po většinu zápasu hru ovládali, tak domácí ukázali velké srdce bojovníka a zápas nám tím více jak zkomplikovali. Opět poděkování našim fanouškům, kteří nás celý zápas podporovali a v těch těžkých závěrečných chvílích byli naší oporou. Teď se už musíme rychle soustředit na dva domácí zápasy, protože by bylo škoda budující se náskok prohospodařit.