I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo! Draci v okleštěné sestavě převálcovali Bobry

Vanessa Vařeková, středa 14.2.2024
Takhle se táhne za jeden provaz! Svěřenci Tomáše Sedláka se v dnešním utkání museli obejít bez Petra Kubíčka a rovněž bez pomoci juniorů. Do Valašského Meziříčí tak přicestovali pouze se čtyřmi beky. I v takto náročných podmínkách se ale mužstvo dokázalo neuvěřitelně semknout a po heroickém výkonu převálcovalo domácí Bobry jasně 6:3. Fantastický výkon opět předvedl Denis Irgl, jenž tým podržel v nejkritičtějších momentech. Vyzdvihnout však také musíme Pavla Skopala, který skvěle zblokoval hned několik soupeřových střel a ještě k výhře přispěl gólem a asistencí.
37.kolo středa 14.2.2024
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
3:6
(0:1, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 28. Baroš (Finsterle, Kozubík), 32. Holomek (Vavřík, Kuchařík), 60. Vávra (M. Popelka, Vavřík) – 8. Vachutka (Šišolák, Jaroš), 26. Vachutka (Jaroš), 35. Danielčák (J. Horký, Polách), 46. Skopal (Vachutka, Šišolák), 49. Jaroš (Šišolák, Minařík), 54. Tarnoczy (Danielčak, Skopal). Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Smetková. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 217. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6, 3:6.
Pavlíček – Martiník, Hladiš, Holomek, Baroš, Štach, Holiš, Sviták – Kuchařík, Vavřík, Kozubík – Finsterle, Gola, Vaňo – M. Popelka, Vávra, Melenovský – Romančík.
Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík – Vachutka, Šišolák, Jaroš – Scheuter, Polách, J. Horký – Danielčak, Nilsson, Tarnoczy – Müller.

Na to, že hostující Šumperk do Valašského Meziříčí dorazil pouze se třemi vyloženě defenzivními hráči, byl v úvodu zápasu o poznání aktivnějším týmem. Valašskému Meziříčí takové tempo hry moc nevyhovovalo a už ve 4. minutě zamířil na trestnou lavici Roman Vaňo. Draci ale první početní výhodou nevyužili, stále se tak hrálo bez gólů. To se ovšem změnilo o další čtyři minuty později. Ondrej Šišolák vyslal fantastickým pasem do samostatného úniku Daniela Vachutku, který učebnicovým bekhendovým blafákem poslal Šumperk do vedení. Domácí tým se do větší nebezpečnější šance dostal až v závěru první dvacetiminutovky. Od zadního mantinelu se kotouč odrazil přesně na hůl najíždějícího Martiníka, jeho střelu zápěstím ale Denis Irgl vyrazil betonem.

Na začátku druhého dějství Valašské Meziříčí hned dvakrát ohrozilo hostující svatyni, puk ale za brankovou čáru nedostalo. Navíc chvíli poté domácí chybovali, díky čemuž se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Daniel Vachutka si spolu s Tadeášem Jarošem několikrát vyměnil kotouč, aby ho následně mohl pohodlně umístit do odkryté části klece.

Téměř v polovině utkání se však začalo přiostřovat a v jeden okamžik na trestné lavici Šumperka seděli dokonce tři hráči. Bobři dvojnásobné přesilovky 5 na 3 dokázali bleskurychle využít, a to dost kuriózním způsobem. Tomáš Minařík se napřáhl a ve snaze vyhodit kotouč z obranného pásma ale trefil pouze sudího. Od jeho nohy se pak koutouč odrazil mezi kruhy k volnému Vojtěchu Barošovi, jenž přízemní dělovkou ke vzdálenější tyči nedal Irglovi sebemenší šanci.

Vstřelená branka Valašské Meziříčí zdravě nakopla a o necelé čtyři minuty později bylo najednou srovnáno. Draci byli ve svém obranném pásmu málo důrazní a kotouč vyhodit nedokázali. Této chyby pak náležitě využil Ondřej Holomek, který vyslal střelu zápěstím od modré čáry a ta zapadla možná trochu překvapivě až za záda šumperského gólmana.

Svěřenci Tomáše Seldáka si však ještě během prostřední části vzali vedení zpět na svoji stranu. Jakub Horký přihrál od levého mantinelu mezi kruhy volnému Jozefu Danielčakovi, který se šikovnou otočkou nejprve zbavil protihráče a následně i zakončil mimo dosah Adama Pavlíčka.

Už ve 43. minutě mohli Draci zase odskočit do dvoubrankového vedení, jenomže pokus Daniela Vachutky pouze orazítkoval tyč! To šumperského patriota ovšem nemuselo příliš dlouho mrzet, neboť ve 45. minutě jeho tým přece jen skóroval. Pavel Skopal měl na modré čáře obrovské množství času, aby si kotouč v klidu zpracoval a následně ho čistým průstřelem procpal až za domácího brankáře.

Ve 49. minutě přidal pátou trefu Draků Tadeáš Jaroš, jenž se na levé straně šikovně zbavil jednoho z domácích hráčů a své povedené sólo pak korunoval šikovným blafákem. Nicméně definitivní úder Bobrům zasadil až Patrik Tarnoczy, který pohotovou dorážkou vymetl všechny pavučiny levého horního rohu Pavlíčkovy svatyně.

Poslední slovo ale nakonec měli přece jen domácí hokejisté, a to pouhých patnáct vteřin před závěrenčou sirénou. Michal Popelka zachytil kotouč na levé straně kluziště, odkud přihrával na zadní tyč zcela volnému Tomáši Vávrovi, který lehkým doklepnutím kosmeticky upravil výsledek na konečných 3:6.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Samozřejmě jsem rád, že jsme dnes vyhráli. Pro nás to byl hrozně důležitý zápas. Trošku jsme se totiž koukali i pod sebe, a kdybychom prohráli, tak je Valašské Meziříčí od nás jen šest bodů. Navíc ještě zbývá poměrně dost zápasů do konce základní části. Nebylo to dnes však vůbec jednoduché, protože jsme sem jeli hodně oslabení, neboť máme nemocné kluky a junioři dnes měli dohrávku. Paradoxně nám to ale pomohlo, protože kluci se neuvěřitelně semkli, makali a obětavě padali do střel. Chtěl bych dnes vyzdvihnout Pavla Skopala, který zblokoval snad deset těžkých střel. Obrovské děkuji ale patří všem od gólmana až po útočníky, kteří obraně hodně pomáhali. Chválím i koncovku, kterou kluci oproti minulým zápasům zlepšili. Jsem za dnešní výkon velmi rád, nicméně ještě není konec. Máme před sebou dalších sedm utkání a jediný cíl - play off. Děkujeme moc všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.“