Hodonín rozhodl již v první třetině

Jaroslav Svoboda, středa 14.2.2007
Poprvé v letošním ročníku ligy našli hokejisté Hodonína recept na Draky. Díky drtivému úvodu, když během necelých jedenácti minut domácí nasázeli tři branky, uzmuli doma tři body a nic tomu nezabránila ani druhá polovina utkání, ve které měl Šumperk více brankových příležitostí. Draci se představili v sestavě i s juniorem Schönem a na centru třetí řady se pak objevil i Georg Güttler, asistent Jindřicha Setikovského. Vzhledem k tomu, že Technika doma přehrála Valašské Meziříčí, Draci spadli v tabulce na druhé místo s bodovou ztrátou právě na brněnský celek.
40.kolo středa 14.2.2007
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(3:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2:19 Kučera (Obdržálek), 3:36 Šťastný (Peš, Bauer), 10:11 Rapant (Šimeček), 39:46 Šurek (Zapletal), 59:54 Kočara (Bauer) - 47:57 Kališ (Meluzín), 53:43 Ohnutek (Osina). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Mlčoch. Vyloučení: 4:8, navíc Kello 10 minut os. trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2110. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Kubeš - Karlíček, Pochylý, Šebek, Pokorný, Létal, Rapant, Foltýn, Kočara, Šimeček, Zapletal, Šurek, Bauer, Meixner, Obdržálek, Peš, Kello, Šťastný, Sajdl, Kučera
Tihlář (10:11 Betinec) - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Stráňovský, Kukol, Kališ, Ondráček - Kratěna, Ohnutek, Čížek - Dostál, Meluzín, Bařica - Jurča, Güttler, Martinka - Schön

Doslova úvod snů vykouzlili slušně zaplněným ochozům hodonínské hokejové arény Drtiči. Na oslabené Draky vlétli bez bázně a hany a již po třech minutách vedli 2:0. Nejprve se před Tihlářem prosadil Kučera, o chvíli později zužitkoval přesilovku Šťastný a s Draky bylo zle nedobře. Pochopila to i střídačka vedoucího celku ligy a vzala si oddechový čas. Než-li se však Šumperk dokázal vzchopit a postavit se "oranžové jízdě" na odpor, inkasovali v 11. minutě hosté potřetí. Tihláře vyhnal z branky Rapant. Do konce třetiny se Draci již příliš ke slovu nedostali, zpřeházená sestava hostů čelila spíše útokům Drtičů, ti však již další branku nepřidali.

Druhá třetina přinesla pro hrstku hostujících příznivců o poznání lepší podívanou. Draci nic nedbali na nepříznivý vývoj zápasu a vydali se dobývat i domácí svatyni. Jenže v ní čaroval Kubeš. A když už byl téměř pokořen, přeskočil puk hůl zcela volného Dušana Bařici, který tak nedokázal do prázdné branky snížit. Šumperk si i nadále vypracoval několik šancí, jenže změna stavu nepřicházela. I na druhé straně Betinec kryl již spíše ojedinělé pokusy domácích, i tak diváci ale viděli kvalitní a rychlý hokej. Šumperk však v závěru na sérii neproměněných šancí doplatil. Krásnou tečí zvýšil na 4:0 Šurek a na hodonínském zimním stadionu mohly pomalu propuknout oslavy.

I třetí třetina přinesla atraktivní hokej a tentokrát i branky hostů. Nejprve museli několik ošemetných situací řešit brankáři na obou stranách, pak se však prosadil ránou Kališ, který využil přihrávky Meluzína. Od této chvíle se začal Šumperk ještě více tlačit do ofenzívy a snaha přinesla Drakům i zasloužené ovoce. Osinovu střelu do branky Kubeše umístil Ohnutek a hosté se rázem dostali téměř na dostřel. Ovšem prokletí posledních minut neslo jméno domácího brankáře. Když už se Draci protlačili před branku, Kubeš šance s jistotou kryl. Navíc domácí hrozili neustálými brejky a těžili z rychlého přechodu do útočného pásma. V posledních minutách si hosté zahráli i power-play, ovšem střela Ohnutka skóre nezměnila a šest vteřin před koncem navíc vstřelil definitivní pojistku do opuštěné klece Vladimír Kočara.