Dva body z jámy lvové

Jaroslav Svoboda, středa 7.2.2007
B l a n s k o - Šumperští hokejisté dokázali navázat na brněnskou Techniku a jako druzí letos porazit Blansko na jeho ledě. Dvěma góly se blýskl Zdeněk Novosad, vítěznou trefu v prodloužení obstaral Aleš Holík. Šumperk může mrzet hlavně druhá polovina druhé třetiny, kdy soupeře zatlačili Draci do obrany, ovšem nakonec místo kýžené vstřelené branky sami inkasovali. Naštěstí hned v úvodu poslední třetiny srovnal Novosad a v prodloužení využil přesilovku Holík.
38.kolo středa 7.2.2007
HC APOS Blansko - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3p
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 24:53 Tesař (Durda), 39:11 Hrůza (Mifek, Provazník) - 25:49 Novosad (Hajas), 40:21 Novosad (Martinka, Kučera), 60:22 Holík (Meluzín). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:7, navíc domácí Pazdera 5+do konce hra vysokou holí. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 385 (z toho 35 ze Šumperka). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Jirkův - Jakubec, Florián, Horáček, Šťastný, Mifek, Pazdera, Laga, Limberk, Otoupalík, Hrůza, Veselý, Durda, Provazník, Beran, Psota, Košecký, Tesař
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Stráňovský, Kukol - Novosad, Kučera, Martinka - Stejskal, Ohnutek, Kratěna - Antonovič, Meluzín, Bařica - Dostál

Již od prvních minut bylo zřejmé, že v Blansku se odehraje vyrovnané hokejové utkání. Šumperk i domácí se snažili o co nejjednodušší přechod do útočného pásma, přičemž ze začátku tato zbraň více seděla právě Blansku, jenže Draci v čele s Tihlářem vážnější nebezpečí nepřipustili. Od sedmé minuty měli více ze hry zásluhou přesilových her hosté, jenže ani na Jirkůva nečela vážnější práce. V posledních minutách třetiny pak navíc měli Draci možnost pětiminutové početní převahy, kterou sice zkrátilo i šumperské vyloučení, ovšem hosté otevřít skóre nedokázali a tak sice rychlý hokej s mnoha šancemi ovšem bez vyložených gólových příležitostí skončil v první třetině bezbrankovou remízou.

Góly začaly padat až po přestávce. Draci vstoupili do druhé třetiny v oslabení, tlak Blanska však ustáli. Jinak tomu bylo v 25. minutě, kdy Durda našel Tesaře, který spíše náhodným pokusem šťastně překonal Tihláře. Než se Blansko mohlo vrhnout k další zteči branky hostů, tak bylo vyrovnáno. Kombinaci Hajase s Novosadem zakončil šumperský útočník přesnou trefou a tento gól vzal domácím vítr z plachet. Hosté začali vyhrávat téměř veškerá buly, z čehož těžili hlavně v útočném pásmu. Jenže šance Bařici, Antonoviče, Ohnutka či Stejskala pokryl Jirkův. Rostoucí tlak hostů uťala paradoxně až početní výhoda Šumperka. Domácí útočník Hrůza zakončil rychlou kombinaci domácích gólem do horní poloviny branky a necelou minutu před koncem třetiny inkasovali Draci tvrdý direkt.

O přestávce se však parta vedená Jindřichem Setikovským otřepala. První formace vyhrála úvodní buly, o chvíli později se kolem hrazení prohnal Radek Kučera, zpětnou přihrávkou našel Martinku, který vybídl ke skórování Zdeňka Novosada. Ten podruhé pokořil domácího brankáře a Draci opět rychle smazali vedení Blanska. Důležitý gól opět vlil do žil více sil hostům a ti se snažili o rozhodnutí, pozadu však nezůstalo ani Blansko. Aktivní hokej nahoru-dolů končil často nepříjemnými závary, které však oba gólmani řešili. Branka tak již do konce základní hrací doby nepadla a bylo jasné, že po Technice si jako druzí v letošním ročníku z Blanska povezou minimálně bod Draci.

Prodloužení však příliš dlouhého trvání nemělo. Šumperk do něj vstoupil s výhodou přesilové hry a hned zkoušel štěstí Holík, jenže Jirkův byl pozorný. O deset vteřin později napřáhl šumperský bek podruhé a jeho rána skončila v šibenici domácí branky. Draci vybojovali v těžkém utkání důležité dva body a udrželi si na čele tabulky náskok na brněnskou Techniku.

Jindřich Setikovský, trenér hostů:"Musím smeknout před soupeřem, ten mne překvapil. Blansko hrálo výtečný hokej, perfektně nacvičené přesilovky a rychlý přechod do pásma. Naštěstí jsme vždy dokázali smazat inkasovaný gól, v závěru jsme získali výhodu lepší fyzickou kondicí. Jsem se dvěma body spokojen, zvláště v této těžké sérii, co nás venku čeká. Bylo to hodně vyrovnané utkání."
Vlastimil Odehnal, trenér domácích:"Viděli jsme dnes kvalitní vyrovnané utkání. Bohužel jsme dvakrát po vedoucích gólech hned inkasovali, navíc si myslím, že nás v závěru trošku poškodil rozhodčí. V závěru to nebylo ani tak o fyzické kondici, ale spíš o vyrovnanosti týmu. Na rozdíl od Šumperka nemáme tolik kvalitní formace a máme také nějaká zranění, což se mohlo v závěru na výsledku podepsat."