Drtivý finiš přinesl Drakům tři body a návrat na čelo tabulky

Jaroslav Svoboda, středa 21.11.2018
Po výhře v Moravských Budějovicích se šumperští hokejisté představili tentokrát doma. A Ondřej Haloda si může do statistik připsat další vychytané vítězství. Tentokrát sice inkasoval, ale gól hostů ze 17. minuty byl labutí písní. Drakům se totiž podařilo srovnat. A klíčové momenty v závěru zápasu zvládl také lépe Šumperk. Po vybojovaném vítězství se svěřenci Jozefa Zavadila posunuli na čelo tabulky skupiny Východ.
19.kolo středa 21.11.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Romančík (Drtil, Řezáč), 59. Králík (Čuřík, Plášek), 60. Romančík (Králík, Řezáč) - 17. Herman (Wolf, Krejčí). Rozhodčí: Čuňočka - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:6, navíc Ďurač (SUM) 5+do konce utkání bodnutí špičkou hole a Štindl (OPA) 10 minut osobní trest naražení zezadu. Využití: 2:0. Diváci: 740. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
O. Haloda – Vaněk, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Ostřanský
Daňa – Kažimír, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Oba předchozí vzájemné duely Draků s Opavou se protáhly do prodloužení. A i tentokrát tomu vše nasvědčovalo, jenže poslední dvě minuty zápasu přinesly tříbodový zisk domácím.

Duel dlouho postrádal větší porci hokejové zábavy. Oba celky se nesměle snažily o útoky, pokud se přece jen jedno či druhé mužstvo dostalo do zakončení, neuspělo. Přitom často těžily oba týmy i z chyb svých soupeřů.

Hosté ale nakonec vedení v nijak záživné třetině získali. Při signalizované výhodě se hra přesunula do obranného pásma šumperského celku a Bohumil Herman trefil volný prostor u vyrážečky Ondřeje Halody. Více branek ale v utkání Opava nedala. A ačkoliv Šumperk dohrál úvodní třetinu i přes přesilovou hru nikterak přesvědčivě, přesto brzo vykročil za obratem v utkání.

V úvodu druhé třetiny totiž zamířil právě autor úvodní trefy Herman na trestnou lavici a domácím navíc přálo trochu štěstí. Drtilova rána se od zadního mantinelu odrazila k Michalu Romančíkovi, který o beton přesouvajícího se Dani srovnal.

Dva klíčoví muži zápasu, brankář Ondřej Haloda a dvougólový útočník Michal Romančík (foto: V. Václavková)

Ofenzivní hrátky domácích se ale v dalších minutách nekonaly. Šumperk marně hledal cestu do šancí, Opava naopak zkoušela rychle a pokud možno jednoduše přecházet střední pásmo. Od poloviny třetiny se pak začaly rodit i šance, hosté dokonce trefili tyč po ráně Hartmanna. Skóre se však nezměnilo. Naopak upravil se na dlouhé minuty poměr hráčů na ledě.

Ivan Ďurač dostal zbytečný trest na pět minut a do konce utkání. Šumperk sice přežil přesně polovinu trestu ještě ve druhé třetině, v té třetí se mu ale ještě více přitížilo. Na trestnou lavici zamířil i Tomáše Sedlák a Šumperk musel do tří na dlouhé dvě minuty. A prakticky celý tento úsek hry heroicky ubránilo trio Vaněk - Řezáč - Králík, samozřejmě podpořeno jistým Ondřejem Halodou. Šumperk náročné minuty zvládl a otevřel si tak cestu za vítězstvím.

Stoupající šumperská aktivita přinesla pravda první opravdu velkou šanci až v 57. minutě, ale Plášek v dobré pozici vypálil vedle. O chvíli později ale Šumperk gól dal a opět mu v něm pomohlo i štěstí. Plášek zadovkou uvolnil Čuříka, jemuž ale příklep z kruhů vůbec nesedl. Kotouč se však dostal k ideálně postavenému Lukáši Králíkovi, který zametl puk za rozhozeného Daňu! Jestliže Opava pomýšlela na závěrečnou snahu o srovnání, tak jim značně situaci zkomplikoval zbytečný faul Štindla u hrazení. Draci pak v přesilovce, ve které se i tak hosté odhodlali ke hře bez brankáře, výhru pojistili. Kombinaci před prázdnou brankou si náležitě vychutnali Řezáč, Králík a Michal Romančík, který prakticky se sirénou pečetil na konečných 3:1.

A protože Kopřivnice dokázala přehrát Nový Jičín, tak se Šumperk vrátil do čela tabulky. V dalším kole tak druhá liga uvidí přímý souboj dvou lídrů svých skupin, Draků a Žďáru nad Sázavou.