Draky poslal do semifinále Ohnutek

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 8.3.2007
Neskutečné drama nabídl konec třetího čtvrtfinálového duelu mezi Šternberkem a Šumperkem. Draci, hnáni dopředu třemi čtvrtinami zimního stadiónu ve Šternberku, rozhodli o výhře 5:4 a o postupu 26 vteřin před koncem, když po krásné akci Radka Kučery prostřelil Pekaře David Ohnutek. Oslavy přibližně 600 hostujících příznivců nebraly konce. Přitom Draci ještě deset minut před koncem hladce kráčeli za výhrou, když vedli již 4:1.
ČF3 středa 7.3.2007
HC TJ Šternberk - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5
(0:2, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 32:46 Stříteský (Faltýnek), 52:27 Kohút (Faltýnek), 53:03 Stříteský (Faltýnek), 57:53 Kohút - 4:07 Bařica (Antonovič, Meluzín), 5:09 Kratěna (Stejskal), 30:53 Kališ (Bařica), 50:58 Holík (Novosad), 59:34 Ohnutek (Kučera). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 11:11, navíc Zima 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 800 (z toho 600 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4, 4:5.
Pekař - Stříteský, Hruška, Jurák, Špidla, Anděl, Dobrý, Šimek, Mikeš, Hradecký, Horák, Dvořák, Kohút, Faltýnek, Zima, Poledna, Cik, Dalloš
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Dostál

Dlouho před utkáním bylo jasné, že výhoda domácího prostředí ve třetím duelu čtvrtfinále padne. Naplněný zimní stadión totiž byl ze tří čtvrtin osazen příznivci ze Šumperka. Hned v úvodu nahozený kotouč zkoušel u tyčky dopravit do branky Zima, ale natrefil pouze na beton Radka Tihláře. Na druhé straně střílel Kratěna, Pekař však zatím odolal. Šumperk dostal hned v úvodu dlouhou možnost přesilovky 5 na 3, jenže i přes tlak a spršku střel skóre neotevřel. Až se vrátil na led druhý potrestaný, obránce Daniel Faltýnek, tak se Draci prosadili. Úspěch slavila třetí formace, když po ose Meluzín a Antonovič zakončoval Dušan Bařica. Uběhlo dalších 62 vteřin, když Martin Stejskal našel Kratěnu, který zvýšil na 2:0 pro hosty. Drakům se vstup do utkání povedl a po zbytek třetiny byli z větší části právě oni lepším mužstvem. Typické přechody do pásma domácího týmu končily na útočné modré, Šumperk naopak velmi často větral před Pekařem, skóre se však neměnilo. Ke konci třetiny se přesto domácí dostali do tlaku, Tihlář však v brance stojící, sedící a nakonec i ležící pochytal vše, co mu přišlo pod rukavice.

I během prvních deseti minut z druhé třetiny měl Šumperk více ze hry, čemuž pomohli domácí dalšími fauly a nedisciplinovaností. Draci však dlouho nemohli najít recept ke třetímu gólu. Až při vyloučení Juráka se prosadil Oldřich Kališ. Bařica zavezl kotouč za branku, krásnou rychlou přihrávkou na kruh vyzval Kališe a jeho bomba prosvištěla pod lapačkou Pekaře. Domácí se ovšem vrátili do utkání hned za dvě minuty. Premiérovou trefu Šternberka v utkání zařídil Stříteský. Od této chvíle se oba týmy snažily vstřelit z pohledu každého z nich velmi důležitou branku, jenže ta už ve druhé třetině nepřišla. Nejblíže k ní měl Aleš Holík, který od modré trefil přesně, rozhodčí gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Až ve třetí třetině se spustila gólová smršť, diváci si na ni však museli notnou chvíli počkat. Nejprve Šumperk ubránil dvě oslabení a domácí Šternberk jedno, když na obou stranách vládli brankáři. Jestliže ve druhé třetině se Holík branky nedočkal, ve třetí už ano. Celé akci předcházelo zbytečné vyloučení, když Aleš Zima zcela mimo hru úmyslně udeřil loktem od hlavy Zdeňka Novosada a musel na trestnou lavici. V čase 50:58 propálil po svém průniku Pekaře a záplava hostujících příznivců už začínala pět oslavné chorály. Jenže to mělo vzít velmi rychle za své. Draci totiž o pár okamžiků později museli jít do tří, čehož Šternberk plně a náležitě využil. Snížení přinesla branka Erika Kohúta, neuběhla však ani minuta a Karel Stříteský přidal již kontaktní gól. Domácím narostla křídla, Draci se připravili o solidní náskok a chystalo se k dramatu. Další jeho kapitolu napsal opět Kohút. Odražený kotouč od zadního mantinelu proklouzal až do brankoviště a Kohút jej v pádu umístil do branky. Tříbrankový náskok se rozplynul během pěti minut jak pára nad hrncem. Jenže byli to hosté, kteří rozhodli o osudu zápasu a celé série. Zatímco na tribunách už očekávali fanoušci blížící se prodloužení, ujel obraně Šternberka David Ohnutek a 26 vteřin přesnou bombou k tyči poslal Šternberk ven z vyřazovacích bojů.