Drakům se venku nedaří - v Opavě se radovali domácí

Daniel Bartonec, Matouš Pepřík, Jaroslav Svoboda, úterý 1.9.2009
O p a v a - Celý zápas se nesl v duchu stíhání náskoku opavského celku ze strany Draků. Šumperk třikrát srovnal jednobrankové manko, nicméně pokaždé dokázali domácí brankově odpovědět. Fanoušky Draků tak mohou potěšit premiérové trefy Miroslava Baruse a JANA STEBERA, kteří si připsali své první gólové zápisy v dresu našeho mužstva. Dvě asistence si pak v utkání připsal Roman Meluzín, poslední trefu žlutomodrých v utkání zaznamenal obránce Aleš Holík. Ten svou pověstnou ránou dokázal zužitkovat přesilovou hru. V dresu Draků se objevily i další dvě nové tváře - slovenský obránce Novajovský a známý forvard Janečka.
příp. úterý 1.9.2009
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Ivo Kocián (Kukol, Měch), 32. Chalupa, 44. Černý (Kocián, Měch), 51. Kovalovský - 30. Barus (Pavelek), 34. Holík (Meluzín), 48. Steber (Meluzín). Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Iláš (Trenčan) - Kukol, Schreier, Plachký, Tichý, Planovský, Měkýš - Černý, Měch, Kocián, Kovalovský, Chalupa, Glabazňa, Suchánek, Polok, Tůma, Wolf, Kříž, Weiss, Hartman
Vojtek (Daněček) - Sedlák, Bobček, Holík, Novajovský, Rangl, Drtil - Ondráček, Pavelek, Barus, Orsava, Steber, Meluzín, Hašek, Ambruz, Hulva, Antonovič, Noga, Podešva, Janečka, Pekr

Úvodní minuty tohoto střetnutí nabídly velmi vyrovnaný hokej. Možnost ke vstřelení první branky měli domácí až v početní výhodě, jenže tuto příležitost nedokázali využít. To však nemuselo Suchánkovy svěřence dlouho mrzet. O pár sekund později se totiž po přiťuknutí Kukola prosadil střelou z mezikruží Ivo Kocián. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Slezan.

Také první minuty prostřední části se nesly v podobném duchu jako ty v třetině předchozí. Hosté se snažili vyrovnat skóre a kýženého zásahu se dočkali v polovině této části po přesné střele Baruse. Skóre se však měnilo hned záhy. Do prázdné branky doklepl puk Petr Chalupa – 2:1. Šumperk však na další přesnou střelu nemusel čekat nikterak dlouho. Do konce druhé třetiny se totiž podařilo srovnat střelou z bezprostřední blízkosti Holíkovi. Slezanu mohl záhy vrátit vedení Měch, ale svůj samostatný nájezd nedotáhl do zdárného konce. Po dvou třetinách tak platil stav 2:2.

Úvod poslední třetiny zastihl domácí ve velkém stylu. Ve 44. minutě opět poslal domácí tým do vedení Černý, ovšem z vedení se Opava neradovala dlouho. Drakům se totiž podařilo za chvilku srovnat krok zásluhou Meluzína. Poslední slovo ovšem měli opět hokejisté Slezanu. Dvojnásobná početní přesilovka sice ještě zůstala nevyužita, ale když byl Šumperk již ve čtyřech, tak se do listiny střelců zapsal David Kovalovský. V závěru ještě mohl vedení Opavy navýšit Kocián, ale vzhledem k tomu, že trefil pouze tyčku, tak utkání nakonec skončilo vítězstvím Slezanu v poměru 4:3.

Karel Suchánek (Opava): Zápas se Šumperkem nabídl podle mě velmi pohledný hokej z obou stran. Výhra nad takovýmto týmem určitě potěší, zvlášť před začátkem sezóny. Toto vítězství nás totiž může nakopnout k ještě lepším výkonům v dalších střetnutích.

Jiří Režnar (Šumperk): Opava má velmi dobrý kádr, i proto se bylo dnes velmi těžké se prosadit. Scházel nám především důraz v brankovišti, který podle mne rozhodl o tom, že jsme zde dnes prohráli. I přesto nemůžeme sklonit hlavu a musíme tento nezdar napravit hned v dalším zápase, který nás čeká.