Draci zvrátili zápas ve strhující třetí třetině

Jaroslav Svoboda, středa 20.2.2008
Š u m p e r k - Gradující utkání viděli šumperští a prostějovští fanoušci v Šumperku. Hostující sektor bouřil naplno ještě ve 42. minutě, kdy hosté dvěma rychlými a slepenými góly získali vedení 3:1. Pak se však rozjel Šumperk na plné obrátky a ovládl dění na ledové ploše. Nejprve po krásné akci a nahrávce Meluzína snížil Antonovič, ve 49. minutě pak vyrovnal Kovář. V pekelné atmosféře se Jestřábi uškvařili v 54. minutě. Hrčka propasíroval kotouč do sítě a Šumperk tak opět dokázal prostějovského rivala přehrát, na třetí pokus v řadě již v normální hrací době. Podrobnosti připravujeme.
UDR středa 20.2.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
4:3
(0:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 21:51 Bařica (Osina, Galvas), 42:22 Antonovič (Meluzín, Bařica), 48:41 Kovář (Stejskal, Rákos), 52:05 Hrčka (Rákos) - 19:46 Duba (Hampl, Opatovský), 41:13 Duba (Bartoň, Hampl), 41:31 Pšurný (Vymazal, Vrba). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 11:12, navíc Ondráček (SUM) 5 + do konce utkání, Vrba (PRO) 5 + do konce, Rákos (SUM) 10 OT, Balčík (PRO) 10 OT a Duba (PRO) 10 OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Lev (Tihlář) - Galvas, Osina, Fojtík, Formánek, Hrčka, Ondráček, Špelda, Šindler - Antonovič, Meluzín, Bařica, Kubica, Oliverius, Komínek, Grill, Kovář, Taragel, Rákos, Stejskal.
Daneček (Štůrala) - Procházka, Balčík, Rangl, Bartoň, Hlavatý, Chovan, Nakládal - Kotásek, Piecha, Pavelek, Opatovský, Hampl, Duba, Vrba, R.Pšurný, Vymazal, Hlušička, Mikšovský, Hruška, Podešva.

Dámy a pánové, zbystřete. Zapomeňte na play-off a pět set fanoušků na utkání Kadaň - Sareza. Kde to žije, to je Šumperk. Za po letech neuvěřitelné atmosféry doma Draci zničili v poslední třetině Prostějov a potvrdili, že boj o záchranu rozhodně nevzdávají.

Přibližně padesát prostějovských příznivců mohlo hned v první minutě sledovat šanci Kotáska, ten se ale neprosadil. Hosté vstoupili do zápasu lépe a během prvních pěti minut Draky ke střele nepustili, až zkušený Komínek pálil na Danečka. Ten však taky nedal. Drakům nepomohla ani přesilovka 5 na 3, ve které na konci sedmé minutě zahrozil tvrdou ránou bek Galvas, ale hostující gólman schoval puk mezi betony a naznačil tak, že šumperský bek dnes vynikne spíše v asistencích než ve střelených brankách. Po dalším faulu hostů, tentokrát od Duby, mohl Šumperk hrát znovu proti třem, ale ani Osina na Danečka nevyzrál. První třetina mnoho rušného dění nenabídla, snad jen ve 14. minutě při přesilovce pálící Piecha mohl rozproudit červenobílou skupinku hostů, ale nedal. Fanoušci se na konci třetiny již odebírali ke stánkům z občerstvením, když se za Jakubem Lvem muselo rozsvítit červené světlo. Hampl se promotal obranou až před branku a našel volného Dubu, který nezaváhal.

Do druhé dvacetiminutovky nastartoval šumperský expres opravdu parádně. Nejprve bušil na prostějovskou bránu Osina, hned vzápětí vychytal bravurně Špeldu Daneček. Pak však udeřilo. Osinovu bombu tečoval Dušan Bařica a bylo srovnáno. Domácí sice ovládli hru, ale na konci 26. minuty mohli opět skórovat Jestřábi, Lev však rybičkou zabránil domácí katastrofě. Před polovinou utkání se o totéž pokoušel Pavelek, ale i tentokrát Lev obstál. Dvě minuty na to se rozehrála skvělá kombinace Šumperka, na jejíž konci stál kanonýr Dušan Bařica, tentokrát však minul. Druhých deset minut prostřední části hry se však neslo spíše ve vzájemné přetlačované obou mužstev a velké příležitosti k vidění nebyly.

Jestliže do druhé dvacetiminutovky vstoupil lépe Šumperk, Prostějovu patřil jednoznačně začátek třetí třetiny. Hosty dostal do vedení Lukáš Duba svou druhou brankou v zápase, tentokrát však hodně šťastnou. Napálený puk se totiž od hrazení odrazil od Jakuba Lva do sítě. Pouhých 18 vteřin trvalo, než se Prostějov prosadil podruhé. Vymazalovu bombu Lev vyrazil, puku se však ujal Pšurný, rychle se na malém prostoru uvolnil a v pádu vstřelil třetí gól Prostějova. Jenže hosté se paradoxně na koně nedostali, ba naopak. Domácí se do Jestřábů zakousli a velice brzo snížil po krásné akci Antonovič, kterému elegantně naservíroval branku Roman Meluzín. Ve 46. minutě rozvlnil síť i Oliverius, ale pouze z boční strany. O další tři minuty později se domácím podařilo srovnat. Stejskal zavezl kotouč, našel před brankou Kováře a bývalý extraligový forvard srovnal! Našlápnutí Draci ještě více přidali na tlaku a hosté pod tlakem soupeře i neúnavných příznivců, kteří v těchto chvílích bouřlivě hnali tým do útoku, zastavovali útoky Draků jen za cenu faulů. Když pykal za hákování Piecha, Šumperk rozhodl. Jenže v oslabení ujel Bartoň a i když překonal Lva, neskóroval - střela zasáhla tyč. Jenže znáte to. Nedáš - dostaneš. Daniel Rákos vybojoval kotouč pro Michala Hrčku a jeho rána poničila a rozšlapala naděje Prostějova na bodový zisk. Minutu na té se před Danečka znovu natlačili šumperští útočníci, ale tentokrát již hostující obrana začala jednat. Došlo k šarvátce, kde si nejvíce "co říci" měli domácí Ondráček a hostující Vrba. Šumperský zadák však prostějovského hráče doslova ztrapnil a odešel z bitky jako naprosto jasný vítěz. Za aplauzu ochozů pak pozdravil příznivce a zamířil do kabin. Na konci zápasu v 59. minutě měl rozhodnutí na holi Kubica, avšak nedal. Hosté tak opět doplatili hlavně na svou nedisciplinovanost a Šumperk uzmul všechny tři body naprosto po zásluze.