Draci ztroskotali na koncovce a z Brna odjíždí bez bodů

Vanessa Vařeková, sobota 28.10.2023
Šumperští hokejisté nevstoupili do utkání úplně zle, neboť už ve 4. minutě poslal svůj tým do vedení Jozef Danielčák. Jak se ale později ukázalo, tohle bylo ze strany hostujícího mužstva vše. Domácí Technika ještě během první dvacetiminutovky srovnala stav a ve zbylých dvou třetinách zvládla přidat další tři trefy. Draci se tak stali prvním soupeřem, kterého brněnský celek na domácím ledě porazil.
11.kolo sobota 28.10.2023
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Masař (T. Pigl), 26. Tomaník (Račický), 53. K. Holík (M. Dufek, T. Pigl), 55. Pospíšil (Masař, T. Pigl) – 4. Danielčak (Tomeš, Šišolák). Rozhodčí: Maťašovský – Smetková, Viskot. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 122. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Nešpůrek – P. Vašíček, Kališ, M. Dufek, Kubica, Úlehla, K. Holík, Fornál – Benýšek, Kaukič, Bartes – Masař, Pospíšil, T. Pigl – Tomaník, Picka, Račický – M. Pigl, Harmim, Čoupek.
Irgl – P. Kubíček, Cekr, Rutar, Minařík, P. Hohl, Cibuzar – Jaroš, Nilsson, J. Horký – Tomeš, Šišolák, Danielčak – Lichner, Vachutka, Skopal – Polách.

Šumperskému týmu stačily pouhé čtyři minuty utkání, aby se ujal vedení. Ondrej Šišolák sice vhazování nevyhrál, ke kotouči se ale hned vzápětí dostal Tobias Tomeš, který byl následně podražen. Signalizovaný trest nakonec však nebyl udělen, neboť Tomeš ještě před pádem dokázal nahrát zcela volnému Jozefu Danielčakovi, který z bezprostřední blízkosti propasíroval puk za záda domácího brankáře. V dalším průběhu první třetiny se hrálo nahoru dolů. Zatímco domácí se hnali za vyrovnáním, hosté se zase snažili navýšit svůj náskok. Úspěšnější nakonec byla Technika Brno, která ve 14. minutě srovnala stav. Tomáš Pigl nahodil kotouč před šumperskou bránu, kde se ve správný čas ocitl nikým nehlídaný Jakub Masař, jemuž stačilo pouze nastavit hůl a nasměrovat kotouč za bezmocného Denise Irgla.

Draci se hned v úvodu druhého dějství usadili v útočném pásmu domácího mužstva, při každém pokusu ovšem ztroskotali na přesné koncovce. To Technika naopak vytěžila z minima maximum. Vedení na stranu domácích strhl Pavel Tomaník, jenž dostal přihrávku zpoza branky a svižnou střelou vymetl všechny pavučiny levého horního rohu Irglovy svatyně. Šumperk se tak rázem dostal do pozice dotahujícího celku. Jenomže do konce prostřední části byla k vidění už jen řada nepřesností, ani jeden tým tak soupeřovu bránu nijak neohrozil.

Svěřenci Michala Mikesky měli stále dostatek času s výsledkem něco udělat, veškerá snaha ale v závěrečné třetině vyšla vniveč. Ačkoliv Draci nebezpečně zahrozili několika jasnými tutovkami, štěstí na jejich straně v tomto klání nestálo. Bezzubou šumperskou koncovku potrestal v 53. minutě Karel Holík, který v prostoru mezi kruhy tečoval dělovku Martina Dufka tak šikovně, že hostující gólman neměl sebemenší šanci na změnu trajektorie zareagovat. Veškeré naděje Draků na zisk nějakého bodu pak definitivně pohřbil Erik Pospíšil, který v přečíslení dva na jednoho obdržel finální přihrávku a z první trefil přesně odkrytou část hostující klece. Technika si tak v rámci 11. kola základní části připsala vůbec první vítězství na domácím ledě.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „První třetinu jsme nechali soupeři strašně moc volného prostoru, takže pořád jezdil do nějakého přečíslení. Třetina nakonec skončila 1:1, což nebylo vůbec špatné. Od druhé dvacetiminutovky jsme zlepšili obranu a byli jsme v ní velmi pozorní. Soupeř nám odevzdával puky a my jsme jezdili do útoku, kde jsme ale bohužel stále bezzubí. Dali jsme jenom jeden gól a nemůžeme spoléhat na to, že i jenom jeden dostaneme. Soupeř po našich individuálních chybách dal další góly a my už jsme nic nepřidali. Stále hoříme v útočné fázi. Nejsme vůbec nebezpeční a nelezeme do brány. Je to pořád dokola. Musíme na tom pořádně zapracovat. Co bych ale rád vyzdvihl, to byl výkon našich juniorů.“