Draci ztratili s Motorem důležité body

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, středa 22.1.2014
Hráči šumperského týmu nestačili v rámci čtyřiadvacátého kola na výběr Českých Budějovic. Hosté se dokázali dostat do vedení až před koncem první třetiny. Štůralu dokázal překonat přesnou střelou Prokop. V prostřední částí hry ale domácí zabrali a po brance Žalčíka a Pláška Šumperk vedl. Luboš Rob dokázal během pár vteřin vyrovnat, když přesnou střelou překonal Štůralu. Ve třetí periodě se ČEZ Motor dostal do vedení necelé čtyři minuty před koncem po brance Václava Skuhravého. Legenda Českých Budějovic Aleš Kotalík, pak zaznamenal rozhodující branku, protože v poslední minutě se prosadil šumperský kapitán Aleš Holík. Domácí celek se již nedokázal prosadit, a tak Draci prohráli 3:4. Nejlepším domácím hráčem byl vyhlášen talent šumperského hokeje PETR GEWIESE. Za hosty se pak tím nejlepším stal Luboš Rob.
42.kolo středa 22.1.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - ČEZ Motor České Budějovice
3:4
(0:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 29. Žálčík (Moskal, Staněk), 31. Plášek (Dudáš), 60. Holík (Plášek, Haas) – 19. Prokop (Ondřej, Šachl), 31. Rob (Melka, Skuhravý), 57. Skuhravý (Melka, Rob), 59. Kotalík (Pajič, Šachl). Rozhodčí: Úlehla - Kis, Maštalíř. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 867. Střely na branku: 25:47. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.
Štůrala – Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Gewiese, Tesařík – Půhoný Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Skoumal, Semorád, Brunec
Kůdela – Vráblík, Chmelíř, Kasík, Kříž, Platil, Prokop – Kotalík, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Melka – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Kniazev, Šperger, Ferebauer - Přibyl

Zápolení o postup na příčky pro do play-off pokračuje. Tým Radka Kučery chtěl napravit nepříznivý výsledek z derby v Olomouci, v cestě ovšem ani tentokrát nestál jednoduchý soupeř. Na sever Moravy přivezl svůj mančaft celkově třináctý tým prvoligové tabulky HC Motor České Budějovice. Jihočeši potřebují stejně jako Šumperk nutně bodovat a právě proti Salithu se snažili využít možnost odrazit se směrem vzhůru.

Úvod první třetiny nabídl z obou stran nenechavý hokej, už v 5. minutě zamířil za vrátka trestné lavice domácí obránce a kapitán Aleš Holík. Jenže Motor nabídku početní výhody nevyužil, stejně jako později při vyloučení Jana Tesaříka a Martina Novotného. K první vážnější situaci se dostal před Tomáše Štůralu Rok Pajič. Avšak do té doby vynikající strážce šumperské svatyně odolával. Ovšem neprůstřelnost nevydržela dlouho. Překonán byl necelé dvě minuty před koncem úvodní periody, když střelu Ondřeje tečoval přesně do sítě Tomáš PROKOP - 0:1. Hosté odcházeli do kabin před druhou třetinou s nejtěsnějším náskokem a vyšším sebevědomím.

České Budějovice se nebály pokračovat ve svém útočném hokeji také na startu druhé třetiny, jenže ani Draci nenechali své barvy zahanbit. První střela Tomáše Sedláka skončila ve výstroji Hynka Kůdely. Domácí fanoušek na tribunách musel poté delší dobu čekat, než modrožlutí vyslali další pokus na branku Motoru. Příznivci Salithu sice ještě nemohli zvedat ruce nad hlavu při první přesilové hře, pak už ale bylo veselo. Nejdříve ve 29. minutě dostal kus černé gumy na hokejku Lukáš ŽÁLČÍK a srovnal skóre na světelné tabuli, aby okamžitě po něm poslal domácí do vedení Karel PLÁŠEK střelou do horní části Kůdelovy klece.

Ale ani v tomto případě nezůstal jednobrankový rozdíl ve skóre delší časový úsek. Ještě v té samé minutě využil nabídnuté příležitosti před Tomášem Štůralou Luboš ROB, jeho ránu zachytila až síťka v dračí brance – 2:2. Na ledové ploše začala hra houstnout a v osobních soubojích to bylo znát. Převážně ale kotouč pobýval na území středního pásma. Zbytek prostřední části hry přinesl jen jedinou výraznější možnost skórovat, Motor ale následující nabídku přesilové hry neproměnil v puk za Štůralou. Druhá siréna tak znamenala na zimním stadionu v Šumperku vyrovnaný stav.

Rozjezd závěrečné dvacetiminutovky nepřinesl příliš pohledného hokeje, obě strany barikády spíše zkoušely nahazovat pryž z hokejky na hokejku. Poprvé došlo k zakončení na branku až ve 44. minutě, Štůrala ale v pohodě vytasil svou lapačku. Nepříjemnost pro hostující Motor nastala ještě v první části třetí třetiny, když dvě minuty za sekání inkasoval Kasík. Ovšem výhoda o jednoho hráče v poli nepomohla Šumperským ani tentokrát. Ačkoli to byli nadále Budějovičtí, kdo okupoval pásmo soupeře, střely Jihočechů často mířily hodně mimo zařízení. Necelých šest minut před koncem dostal puk v mezikruží na svou hůl Aleš Staněk, ale napálil pouze chrániče připraveného Kůdely. Studená sprcha pro fandy Draků přišla z hokejky Václava SKUHRAVÉHO, ten nakonec v 57. minutě zařídil trefu při dorážce bekhendem.

O něco málo později byl navíc vyloučen Martin Novotný a mančaftu Radka Kučery se situace ještě více zkomplikovala, krásnou střelou z první dostal čtvrtý puk do domácí svatyně Aleš KOTALÍK, dodal tak klid na hokejky Českých Budějovic. Jihočeši ukořistili na severní Moravě nakonec všechny body a odjíždí zpátky domů s dobrou náladou, přestože několik vteřin před koncem dokázal na konečných 3:4 korigovat domácí kapitán Aleš HOLÍK.