Draci ztratili chuť vyhrávat...

Daniel Šváb, sobota 27.10.2007
Š u m p e r k - Třetí prohra 2:4 v řadě. Zaplněné šumperské tribuny se musely opět dívat na trápení svých hokejistů. Draci sice dvakrát během 1. třetiny vedli, ale soupeř lacinými góly skóre lehce srovnal. Na konci první třetiny šli Rebelové poprvé v utkání do vedení a ve třetí třetině si své vítězství pojistili přesnou trefou na konečných 2:4. Draci ve 3. třetině neproměnili téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3, téměř vůbec se nedostali do šancí a od diváků za svůj výkon slyšeli dokonce pískot. Po závěrečném hvizdu Draci sklesle zmizeli do kabin.
16.kolo sobota 27.10.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
2:4
(2:3, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4:32 Bařica (Meluzín), 14:34 Ambruz (Antonovič) - 12:33 Borůvka (Borovanský), 15:22 Němec (Třetina), 17:29 Varga (Hodek, Kubeš), 43:36 Drtina. Rozhodčí: Blecha - Elgner, Němec. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: :. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4.

Na stadion si opět našlo cestu přes tisíc diváků. 1. třetina začala lepé pro domácí. Od prvních minut Draci na soupeře doslova vlétli a začali ostřelovat Nerudovu branku. V páté minutě končí kotouč po Martinkově střele dokonce na brankové čáře hostů. Ve stejné minutě dostal parádní přihrávku od Meluzína Dušan Bařica a Draci se mohli radovat z prvního gólu. Šumperk dále zkoušel překonat brodského Nerudu a rychle zvýšit vedení. V 11. minutě ale rozhodčí zapískal faul Vojtěcha Kloze a Rebelové svoji první přesilovku proměnili. V čase 14:34 Martin Ambruz přebírá mezi kruhy Antonovičovu přihrávku a střelou nad Nerudův pravý beton zvyšuje na 2:1. Po 48 vteřinách bylo vše jinak. Vojtěch Němec po spolupráci s Třetinou vyrovnává stav utkání na 2:2. Rozhodčí si zasedl na Vojtěcha Kloze a posílá ho opět na trestnou lavici. Nejprve se střela Čermáka odráží od šumperské brankové konstrukce a 14 vteřin před vypršením Klozeho trestu otáčí zápas Tibor Varga. Od této chvíle Draci přestali hrát.

Dochází k úpravě ledu. Ale modrožlutá šumperská rolba při vysypávání ledu vypověděla službu. Hráči obou mužstev jezdí kolečka a na stadionu to vypadá jako při veřejném bruslení. Nakonec odchází zpět do kabin. Rolbař je však volá zpět a přichází snad nejhezčí a nejkurióznější okamžik zápasu. Draci a Rebelové za bouřlivého potlesku společnými silami odtlačili rolbu z ledu a 2. třetina mohla konečně začít. Ta ale moc hokejové krásy nepřinesla. Draci se marně snažili něco vymyslet, bohužel neúspěšně. Fauly havlíčkobrodských nabídly Šumperku dvě dvouminutové přesilovky za sebou. Draci byli ale bezzubí. Hned vzápětí sudí vylučuje Vašíčka a za 11 vteřin Kubeše. Hříšníci si na trestné lavici odpočinuli a na ledě vůbec nechyběli. Draci odehráli převážnou část přesilovky mimo útočné pásmo a diváci je za to „odměnili“ pískotem. Za půl minuty se plní trestná lavice znovu. Tentokrát na straně Šumperka. Za krosček si odchází odsedět dvě minuty Radomír Čížek. Šumperk se ubránil a do konce 2. třetiny se již nic podstatného nestalo.

Draci pokračovali tam, kde skončili. Hráli hokej, ze kterého spíše bolely oči. Na začátku 3. třetiny ohrozil Nerudu střelou kanonýr Dušan Bařica. Střela končí v lapačce brodského gólmana. Čas 41:10 a vyloučen je Radovan Sloboda. Rebelové se usadili v útočném pásmu a ostřelovali Tihláře. Ten všechny střely pochytal. Jenže 26 vteřin po skončení přesilovky Havlíčkova Brodu se uvolnil s kotoučem ve středním pásmu Jiří Drtina a střelou od modré čáry počtvrté překonává Radka Tihláře, kterému střela prošla mezi betony. Draci se trápili dál. Na Nerudu mířily střely Stejskala, Ambruze, Kloze a Obdržálka, ale ani jedna se přes brankovou čáru nedostala. 10 minut před koncem utkání je hra opět přerušena z důvodu uvolněného skla v rohu kluziště. Havlíčkův Brod hraje to, co potřebuje a drží luxusní dvoubrankové vedení. I přes další přesilovou hru Šumperka, který hostující branku téměř nehrozil. Posledních pět minut utkání už se jen bruslí a diváci opouštějí stadion. Končí další mizerné vystoupení šumperských hokejistů před vlastním publikem.