Draci zahájili turnaj nešťastnou prohrou 0-1

Jaroslav Svoboda, středa 27.8.2008
Draci do turnaje v polském Sosnowci nevstoupili bodovým ziskem. V úvodní třetině měl Šumperk více ze hry, ale gól nakonec padl až v závěrečné třetině. Prosadil se maďarský celek vedený v zápise jako domácí. Alba Volán Székesfehérvár tak získal první body v turnaji. Zítra mají Draci volno, v pátek uzavře dění ve skupině souboj Salithu se švédským Harnösandem.
SosC středa 27.8.2008
Alba Volán Székesfehérvár - DRACI PARS ŠUMPERK
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)

V 17:00 odstartoval mezinárodní turnaj v polském Sosnowci, kde na ledě tamní Zaglebie šest evropských celků bude až do neděle bojovat o pohár starosty města.

Samotný úvod obstaral právě náš tým, který v prvním zápase turnaje narazil na maďarského mistra Alba Volán Székesfehérvár. Ten musel dlouho odvracet urputně bojujícího soupeře, Draci měli po většinu zápasu více ze hry, nakonec však díky jediné brance utkání odešli z ledu poraženi. Székesfehérvár získal tři body díky gólu ze 46. minuty. Soupeř Draků hrající rakouskou soutěž Erste Bank Eishockey Liga šel do turnaje s patřičnou motivací, což před začátkem poháru potvrdil i trenér klubu Sater. Nakonec však maďarský účastník nejjižnější účastník poháru porazil druholigový Šumperk až po boji.

Draci se navíc v utkání museli obejít bez dvojice hráčů, která v dosavadní zápasové přípravě patřila k tomu lepšímu, co na ledě bylo k vidění. Navrátivší se odchovanec Petr Dostál dostal studijní volno, obránce Aleš Holík naopak zůstal po boku své přítelkyně, kterou čeká v nejbližších hodinách porod. První soupeř Draků v turnaji se v minulé sezóně účastnil i turnaje ve slovenském lázeňském městě Piešťanech a během tamních bojů narazil i na SHK Hodonín. Tehdy si s naším druholigovým soupeřem poradil Székesfehérvár hladce 6:1.

Turnaj pokračuje večerním duelem druhé skupiny. Domácí Sosnowiec narazí na slovenského účastníka HK Považskou Bystrici.