Draci vyválčili v Moravských Budějovicích vítězství

Tomáš Ostřanský, Jaroslav Svoboda, sobota 19.10.2019
Hokejisté Šumperka jeli do Moravských Budějovic s cílem napravit dojem po prohraném domácím zápase. V první třetině se nevedlo zejména z přemíry snahy. Až ve druhé třetině se dokázali trefit Tomáš Drtil a Dominik Pokorný. Za hosty sice stačil ještě do druhé sirény snížit Ondřej Svoboda, ale to bylo ze strany Žihadel vše. Když v poslední části jistili výsledek Adam Kofroň a Tadeáš Jaroš, bylo o vítězi střetnutí jasno.
11.kolo sobota 19.10.2019
Moravské Budějovice - DRACI PARS ŠUMPERK
1:4
(0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 35. Svoboda (Kruckovyč, Molnár) – 26. Drtil (Spratek, Kofroň), 32. Pokorný (Spratek, Kofroň), 50. Kofroň (Gewiese, Kabelka), 60. Jaroš (Sedlák, Vachutka). Rozhodčí: Daniel Reich - Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 364. Střely na branku: 26:47. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Vacek (Radosta) – Šána, Bazala, Kruckovyč, Trnka – Molnár, Procházka (C), Krutiš (A), Marcinko, Piš, Alexa, Sigmund, M. Horký, D. Horký (A), Kosnar, Svoboda, Bulín.
Peksa (Wanecki) – Haloda, Sedlák (A), Kabelka, Řezáč, Chujac, Gewiese (C), Drtil – Vachutka, Müller, Scheuter, Jaroš, Spratek, Pokorný, Šíp, Antonov, Milfait (A), Hroch, Kofroň, Urban, Krejčiřík.

Po domácí porážce se Žďárem nad Sázavou, první prohře v sezóně vůbec, odjížděli Draci s cílem znovu nastartovat další vítěznou vlnu na půdu posledního týmu tabulky, Moravských Budějovic. Do branky se dle nastaveného plánu postavil opět Marek Peksa, do sestavy se také vrátili Vojtěch Krejčiřík a kapitán Petr Gewiese.

Od samotného úvodu zápasy byli Draci aktivnějším týmem a vytvářeli si šance. Krejčiříka i Milfaita ještě vychytal domácí brankář Vacek, na Hrochovu střelu v 10. minutě sice nestačil, ale pokus zastavila tyč budějovické branky. Následovaly šance Vachutky i Kofroně, prvně jmenovaný pak sahal po vedoucí brance i ve 12. minutě, ale skvělého Vacka tváří v tvář nepřekonal. První třetina nakonec branku nepřinesla, svůj podíl na tom měl i Marek Peksa. Šumperský odchovanec se prezentoval dvěma těžkými zákroky na konci oslabení v 19. minutě.

Druhá třetina se nesla v obdobném duchu jako ta první, Draci i nadále byli aktivnější a trpělivě se snažili dobývat branku Žihadel. A ve 26. minutě se dílo povedlo. Po akci Kofroně se Spratkem se přesnou ránou z prostoru mezi kruhy blýskl TOMÁŠ DRTIL. V aktivitě Draci setrvali i v dalších minutách a vysloužili si přesilovou hru, kterou i zužitkovali. Opět se celá gólová akce rodila u dvojice Kofroň - Spratek, úspěšným střelcem byl tentokrát DOMINIK POKORNÝ. Ve 34. minutě pak zvonila opět tyč, tentokrát ji nastřelil Tadeáš Jaroš. Na trestnou lavici zamířil po několika dalších vteřinách Daniel Spratek a také Moravské Budějovice skórovaly v přesilovce. Přesnou tečí se prosadil ONDŘEJ SVOBODA.

Draci pak do konce druhé třetiny přežili i další oslabení, aby své vítězství pojistili v poslední dvacetiminutovce. Ve 45. minutě ještě Sedlák potřetí rozehrál tyčku za Vackovými zády. V 50. minutě se ale již skóre měnilo a premiérový gól v šumperském dresu vstřelil ADAM KOFROŇ. Po přihrávce Petra Gewieseho zakončoval do poloprázdné branky. Domácí se sice snažili ještě tlačit hru před Peksu, zdramatizovat zápas se jim však již nepodařilo. Naopak, v polovině 58. minuty jim snahu o zvrat v utkání zkomplikovalo vyloučení Kruckovyče a Šumperk opět přesilovku využil. Trefil se VOJTĚCH KREJČIŘÍK a gólem v poslední minutě tak pečetil výhru Draků v poměru 4:1.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Troufnu si říct, že dnes nám trošku přemíra snahy odčinit poslední domácí zápas škodila, což se projevilo na klidu v koncovce. Měli jsme po celý zápas pohyb, agresivitu i šance, ale ten pověstný klid právě díky urputnosti chyběl. Smekám před hráči dnes neskutečně dřeli a myslím, že můžou být na svůj výkon pyšní. Dík také podpoře na tribuně, opět ukázali, že mají DRAKY opravdu v srdci.