Draci vydřeli u Rebelů i přes spoustu oslabení  dva body

Draci vydřeli u Rebelů i přes spoustu oslabení dva body

Jaroslav Svoboda, sobota 2.1.2010
Š u m p e r k - Třikrát v Havlíčkově Brodě Šumperk vedl, pokaždé se domácím podařilo srovnat. Tři brankové asistence si připsal David Moravec, svou letošní první branku vstřelil obránce Martin Novotný. Dalšími střelci Draků se stali Jiří Hašek, Roman Meluzín a Jakub Hulva. Hosté kromě soupeře bojovali i s častými oslabeními, přesto dovedli zápas až do prodloužení. I v něm si Draci museli poradit s již v pořadí jedenáctou přesilovkou soupeře, ale neinkasovali. A tak zápas obou soupeřů podruhé letos došel do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl ve třetí sérii penaltový specialista JAKUB HULVA! Šumperk tak vydoloval v Kotlině dva body, ačkoliv opět mohl získat i plný počet.
36.kolo sobota 2.1.2010
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5sn
(2:2, 0:1, 2:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Třetina (Borovanský, Endál), 19. Endál, 42. Šulc (Třetina), 52. Ondráček (Němec) - 3. Hašek (Moravec, Mihalík), 6. Meluzín (Moravec, Hašek), 34. Novotný (Moravec), 44. Hulva (Pekr), rozhodující nájezd Hulva. Rozhodčí: Miroslav Petružálek - Jan Bertlík, Radek Koskuba. Vyloučení: 6:14. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 950. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Furch (Linhart) - Jebavý, Soldán - Šulc, A. Jelínek - Vyhlídal, Pavlík - Horváth, Hertl - Borovanský, Třetina, Česnek - Endál, Voj. Němec, Smith - Knotek, Stromko, Ondráček - J. Milfait, Kachlík, Vylíčil.
Hylák (L. Daneček) - Kántor, Novotný, Sedlák, Chatrnúch, Višňák, Zukal, Hoďa - Hašek, Mihalík, Moravec, Pekr, Hulva, J. Daneček, Podešva, Meluzín, Švaňhal, Janečka, Antonovič.

Draci zvládli úvodní minuty prvního zápasu roku 2010 naprosto skvěle. Ve třetí minutě totiž otevřel skóre duelu šumperský kapitán Jiří HAŠEK, a když Hylák pokryl několik domácích příležitostí, Draci znovu udeřili. Při vyloučení Vojtěcha Němce, se kterým se kdysi dávno popral v extralize dorostu šumperský odchovanec Jakub Kindl, propálil Furcha mezi betony dvojnásobný mistr světa Roman MELUZÍN, kterému na gól nahrával olympijský vítěz a také dvojnásobný mistr světa David Moravec. Celá přesilovka trvala pouze čtyři vteřiny. Domácí se však do zápasu dokázali vrátil a navíc v dalším průběhu utkání těžili z narůstajícího počtu početních výhod. Hned v té první za Zukalovo držení snížil na konci osmé minuty Miroslav TŘETINA. Draci i Rebelové se následně střídali v šancích, oba brankáři drželi skóre na stavu 1:2. Ve 13. minutě byl znovu na trestnou lavici poslán Marek Zukal a Draci se opět bránili v početní nevýhodě. V obrovské šanci mohl srovnat Knotek, toho ale Hylák vychytal. Rostoucí tlak domácích vyústil ve vyrovnání, když na začátku 19. minuty srovnal trefou mezi Hylákovy betony Lukáš ENDÁL. Pár vteřin poté se do křížku dostali Kántor s Ondráčkem a ze vzájemné strkanice si odnesli oba hráči dvouminuté tresty.

Drakům se vstup do druhé třetiny vydařil a Šumperk dokonce sahal po třetí trefě v utkání, ale Švaňhal v úniku neuspěl a zkušený David Moravec trefil pouze Furchův beton. Pak se musel na trestnou lavici vydat Novotný a Rebelové se tak znovu dostali do další přesilovky. Domácí několikrát nebezpečně vystřelili, největší šanci spálil ve 25. minutě Třetina. Toho znovu vychytal výtečný Hylák. Ve 28. minutě měl na holi druhou trefu v utkání Hašek, nadvakrát jej však nenechal skórovat Furch. Těsně před koncem 30. minuty se pro změnu vytáhl Hylák, který vychytal Knotka. V dalších minutách hráli přesilovku šumperští hráči, ale z palby střel nezamířila ani jedna mezi tyče Furchovy branky. Draky mohl poslat do vedení Švaňhal, ale opět proti brodskému gólmanovi neuspěl. Ve 34. minutě se skóre měnilo. Třetí gólovou přihrávku v zápase si připsal Moravec, který na modré našel Martina NOVOTNÉHO. Šumperský junior od modré propálil veškerou hradbu těl. Draci pak ovládli hru a domácí naopak nemohli najít cestu do útočného pásma. Proti Antonovičovi tak musel zasahovat Furch, ale na začátku 38. minuty hosty zastavilo další oslabení. Rebel ale Mihalíkovo vyloučení nepotrestal, jediné dvě střely mířící do prostoru branky pokryl Hylák. Po návratu slovenského forvarda z trestné lavice tam zavítal pro změnu Moravec a hosté se museli opět bránit. I tentokrát však přesilovku rozpůlila přestávka a hosté se tak ubránili.

Ani v úvodu třetí třetiny si Havlíčkův Brod moc šancí nevytvořil, přesto měl znovu příležitost hrát v početní výhodě. Osmnáct vteřin před návratem Moravce byl vyloučen Chatrnúch a tentokrát se již Rebel dočkal. Jakub ŠULC napřáhl od modré a Třetinovu přihrávku nasměroval za Hylákova záda. I tak se hrálo v pěti na obou stranách jen pár vteřin a domácí mohli znovu těžit z přesilové hry. Tentokrát ale Višňákův faul nepotrestali, naopak Šumperk vteřinu po návratu vyloučeného obránce na led skóroval počtvrté. Pekr poslal do útoku Jakuba HULVU a oba hrdinové posledního duelu s Chrudimí se znovu zapsali do statistik. Hulva si s nájezdem poradil tak, jak je u něj zvykem. Ve 48. minutě, kdy hrál Šumperk třetí přesilovku v utkání, vypálil tvrdě Mihalík a Furch srazil kotouč nešťastně na brusli spoluhráče Třetiny. Puk se však jen těsně svezl mimo branku. V 52. minutě bylo znovu vyrovnáno a opět domácí skórovali v přesilovce. Před brankou se rozkoukal nejrychleji Martin ONDRÁČEK a Rebel potřetí v zápase srovnal. V 53. minutě Furch pokryl Švaňhalovu ránu, o minutu později si stejně počínal Hylák při Knotkově pokusu. Poslední pětiminutovku zápasu začal Šumperk opět pouze ve čtyřech, další domácí početní výhoda ale k rozhodnutí zápasu nevedla, Salith domácí k ničemu nepustil. Konec třetí třetiny se blížil a stav zůstával stále nerozhodný. Zásluhu na tom měl hlavně domácí matador Třetina, který pohrdl odkrytou brankou a ve vyložené šanci selhal. Dvacet vteřin před konce třetiny Endál trefil rameno Hyláka, o dalších 10 vteřin později se potřinácté vylučovalo na šumperské straně. Těsně před prodloužením dostal dvouminutový trest Mihalík.

V prodloužení Šumperk tlak Havlíčkova Brodu ustál. Hylák postupně pokryl šance Endála, Třetiny, Borovanského i tutovku Knotka. 23 vteřin před sirénou Hylák chytl i šanci Ondráčka a tak došlo na nájezdy. V nich neuspěl ani jeden domácí exekutor - Hylák lapil pokusy Třetiny, penaltového specialisty Němce i Endála. Furch také v prvních dvou případech uspěl, když na něj nevyzráli Zukal ani Moravec. Na mistra nájezdů Hulvu ale nestačil a Jakub HULVA tak podruhé v utkání v tváří tvář Furchovi uspěl.