Draci vybojovali výhru proti silným Zubrům

Tomáš Ostřanský, čtvrtek 23.8.2018
Draky dnes čekal silný soupeř z Chance ligy, takže se, zejména po zkušenosti z minulého zápasu, více zaměřili na pilování obranných činností. A vyšlo to. Přerov měl sice více ze hry, nicméně hokejisté Šumperka vynikali obětavou hrou a nasazením. Navíc šli do vedení z hole Daniela Vachutky, kterému sekundovali Plášek s Romančíkem. Ve druhé třetině přidal druhý gól z trestného střílení Michal Romančík. Hokejisté Přerova sice ještě do druhé sirény stačili srovnat trefou Michala Gaga, nicméně více branek již nepadlo a Draci tak v pohledném utkání berou vítězství v základní hrací době.
přát. čtvrtek 23.8.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Vachutka (Plášek, Romančík), 27. Romančík (TS) – 31. Gago (Pohl, Kratochvíl). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Kristín (Haloda O.) – Haloda M., Pokorný, Kužílek, Hroch, Tolokonnikov, Horký, Vachutka, Habrman, Urban, Gewiese, Plášek, Drtil, Šíp, Řezáč, Antonov, Sedlák, Blecha, Haluza, Romančík, Ostřanský
Klimeš (Šurý) – Malina, Černý, Doležal, Sýkora, Rachůnek, Zbořil, Novotný, Procházka, Pšurný, Moučka, Pala, Pohl, Goiš, Hejcman, Navrátil, Gago, Dvořák, Kratochvíl

Po divokém zápase s Jastrzebie bylo na Dracích od úvodních minut vidět, že podobnou přestřelku dovolit nechtějí. Poctivá obrana a hraní do těla od úvodní minuty neslo ovoce, přestože na soupeři z Přerova bylo vidět, že hraje vyšší soutěž. Zatímco první vyloučení v utkání zaznamenal přerovský Roman Pšurný, tak první branku vsítil Šumperk. V osmé minutě to byla před brankovištěm taková trma-vrma, kdy se zorientoval Daniel Vachutka. Asistence patří Karlu Pláškovi a Michalu Romančíkovi. Hokej lahodný pro oko diváka pokračoval i nadále, ale další gól už v úvodní části nepadl žádný.

Druhá třetina začala v poněkud opatrnějším tempu a bez velkých šancí. Když už se domácí Michal Romančík vydal na únik, za hranicí pravidel jej řešil bývalý zadák Šumperka Martin Novotný. Rozhodčí ponechal výhodu, ale když se nové útočné akvizici Draků nepodařilo dopravit kotouč do brány, následovalo trestné střílení - 2:0. Až těsně po polovině zápasu se podařilo snížit hostům z Přerova. Trefil se Michal Gago, kterému přihrávali Pohl s Kratochvílem.

Třetí třetina se nesla v duchu dobývání šumperské branky. Jenže Matej Kristín svoji klec po zbytek zápasu, i za pomocí obětavých kolegů z pole, uzavřel. Prozatímní bilance Draků v přípravě jsou tři výhry a tři porážky. Příští týden je v plánu výlet do Jastrzebie a generálkou na ligu má být domácí zápas proti Moravské Třebové, který se odehraje ve čtvrtek 6.9. od 18:00. Pravda, ještě v pátek 7.9. nastoupí Draci v exhibičním utkání proti týmu Zdeňka Novosada. Na zimním stadionu v Šumperku se tak představí jména jako Tomáš Ujfaluši, Karel Poborský a spousta dalších hvězd ze světa fotbalu a hokeje.

Jozef Zavadil (Šumperk): Věděli jsme, co za soupeře dnes přijede. Z toho důvodu jsme hodinu pilovali obranné situace, hlavně kvůli lidem, abychom si před nimi neudělali ostudu. Nakonec nám to vyšlo, takže můžu klukům jen poděkovat. I přes ten fakt, že stále hrajeme se sedmi dorostenci v sestavě. Přerov byl samozřejmě lepší v bruslení i herně, ale moc si cením naší bojovnosti, snahy a touhy po vítězství. Oni si teď tedy kluci myslí, že bude zítra lehčí trénink, ale tak to se pletou.
Kamil Přecechtěl (Přerov): V dnešním řecko-římském zápase jsme prohráli na praporky. Co se dělo, jsem už v přátelském utkání dlouho nezažil. Tím nemyslím šumperské hokejisty, ale lidi kolem rozhodování zápasu. Byla to taková malá tragédie. Nehrálo se ani podle nových, ani podle starých pravidel. Hrálo se podle toho, jak se jim chtělo foukat. Utkání naprosto znehodnotili a nemělo pro nás žádný přínos.