Draci vybojovali na Valašsku jeden bod z prodloužení

Matěj Petr, Jitka Čechová, Matěj Petr, Svoboda Jaroslav, sobota 15.11.2008
V a l. M e z. – Dlouho to v zápase s Valašským Meziříčím vypadalo, že si plné vítězství připíše Šumperk. Draci ovládli první třetinu, během níž svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek po střelách Drábka a Duby. Nepatrné nadechnutí v podobě snížení na začátku první třetiny ještě Šumperské nemuselo příliš trápit, o opětovné navýšení se totiž postaral Ambruz. Draci ovšem ke své smůle nezvládli konec druhé dvacetiminutovky, kdy se Bobrům podařilo po dvou gólech Šebesty poprvé vyrovnat. Hostující celek se ale ani tak nevzdával a díky Stejskalovi a Holíkovi opět převzal otěže utkání. V posledních sedmi minutách Draci ovšem znovu propadli a do své sítě pustili další dvě branky. Za stavu 5:5 tak zápas zamířil do prodloužení, ve kterém o vítězi hned v první minutě rozhodl domácí Martiník.
18.kolo sobota 15.11.2008
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
6:5p
(0:2, 3:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30:18 Dvořák (Šebesta), 38:17 Šebesta (Sochorek), 39:44 Šebesta, 52:55 Sochorek (Martiník), 54:58 Varga (Zientek), 60:41 Martiník - 1:21 Drábek (Novosad, Stejskal), 8:30 Duba (Vymazal), 34:51 Ambruz (Blanár, Osina), 46:42 Stejskal (Drábek, Novosad), 48:13 Holík (Meluzín, Vrtík). Rozhodčí: Kubičík - Dučák, Poláček. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5, 5:5.
Maláč (61. Daneček) - Ambruz, Blanár, Brunec, Drábek, Duba, Čížek, Fischer, Giesel, Holík, Hulva, Meluzín, Novosad, Ondráček, Osina, Sedlák, Stejskal, Vrtík, Vymazal

Mělo jít o jeden z vrcholů letošní základní části druhé ligy a nutno dodat, že všechny nejpodstatnější parametry duel mezi Valašským Meziříčím a Šumperkem naplnil. Výtečná hokejová atmosféra podpořená neúnavným a početným sektorem hostů, napínavé a dramatické utkání s pro Šumperk hodně krutou zápletkou a také spousta branek. Jeden parametr však k naprosté spokojenosti hostujících příznivců chybí - tříbodový zisk a tudíž i prolomení valašskomeziříčské kletby.

Draci do utkání vůbec nevstoupili špatně a lídr tabulky jen přihlížel šumperským kombinacím. A skóre se po zásluze měnilo již ve druhé minutě, kdy tlak vyvrcholil střelou Drábka do odkryté branky! Raketový start pokračoval i nadále a Bobři se v úvodní desetiminutovce vtělili do role pouhých sparingpartnerů. Šumperk zahodil několik větších či menších šancí, v deváté minutě však přidal druhou branku utkání. Domácí zazmatkovali v obraně, čehož výsledkem byla jednoduchá pozice pro Lukáše Dubu, na kterého koukala zcela odkrytá branka. Hosté zbytek třetiny dohráli ve velkém tempu, Bobři se k největší šanci dostali jen v dvojnásobné početní výhodě, tu však zahodili. Poslední dvě až tři minuty z úvodní části si Draci pozorně z obrany hlídali vedení a to se jim také před odchodem do kabin (který provázel silný aplaus hostujícího kotle) zdařilo.

Ve druhé třetiny se obraz hry srovnal, i tak byli šumperští hokejisté mírně lepší. V několika šancích se ale útočníci neprosadili, Krumpoch i Maláč si v brance počínali pozorně. Až ve 31. minutě se do hry vrátili Bobři. Dvořák dostal kotouč před Maláče a poslal jej do horního růžku šumperské branky. Domácí sice ještě chvilku kousali ve snaze srovnat, ale Draci mírný tlak přežili a sami se vrhli ihned do útoku. A povedlo se jim opět odskočit na dvoubrankový náskok. V přesilovce zavěsil Martin Ambruz a s Dračími nadějemi to vypadalo opět veseleji. To by ale nesměl přijít konec druhé třetiny, kdy domácí dvakrát skórovali a ke vší smůle bleskově smazali pracně nabyté vedení Šumperku. Opět se potvrdilo, že duo Sochorek - Šebesta je vztyčným bodem hry Bobrů a nejprve Sochorek našel před brankou Šebestu, který snížil. V poslední minutě si při nepřesné kombinaci během přesilovky nechali Draci uzmout kotouč, Šebesta projel celé kluziště a propálil se štěstí Maláče mezi betony.

Zdrcující finiš druhé třetiny Draky nepoložil, naopak do třetí třetiny vlétli šumperští hokejisté dalším náporem a tlak vykrystalizoval v další vedení. Nejprve skóroval Martin Stejskal, chvíli po něm vsadil pátý gól do branky Bobrů kanonýr Aleš Holík. Naděje na tříbodový zisk opět radikálně narostly a do konce zápasu chybělo "pouhých" deset minut. Bobři však vytěžili z dvou zprvu nenápadných akcí dvě branky a dokázali opět šťastně srovnat. Nejprve se trefil z ostrého úhlu Sochorek, na konci 55. minuty se prosadil i David Varga. Draci tak podruhé v utkání přišli o dvoubrankové vedení. V závěru normální hrací doby měl Šumperk ještě výhodu přesilové hry, Krumpoch však svůj tým podržel a poslal duel do prodloužení.

V něm se nehrálo ani minutu, když Martiník přejel modrou a trefil prémiový bod. V napínavém a nadprůměrném utkání byli sice lepším celkem hosté, ale i tentokrát se jim nepodařilo překonat prokletí meziříčského stadiónu. Poprvé v rámci ligových bodů vezou z Valašska aspoň bod, ačkoliv dlouho sahali po všech třech. I tak ale početná skupinka příznivců žlutomodrých ocenila bojovnost a srdnatost mužstva potleskem.