Draci vezou z Mostu výhru a zisk dvou bodů do tabulky

Martin Schwarz, středa 16.10.2013
Š u m p e r k – Nelehkou úlohu měli hokejisté Šumperka. Po domácím brankovém představení proti Benátkám nad Jizerou se vydali do dalekého Mostu, který v posledních kolech prokázal herní i výsledkové zlepšení. Salithu se podařil začátek jako z hokejového snu, k otevření skóre stačila Salithu necelá půlminuta, prosadil se Karel Plášek. Zběsile začala také perioda druhá, za Šumperk nejdříve skóroval Semorád a vzápětí na 1:2 z pohledu Severočechů snížil Hora. Navíc domácí dokázali srovnat, zásluhou Pšurného. Další podívanou v podobě branek už prostřední část nenabídla. Třetí třetina se nejdříve obešla bez vážnějších situací. Deset minut před ale koncem poslal Most do vedení Písařík. Jenže netrvalo dlouho a Patrik Moskal opět urovnal výsledek na 3:3. Šedesát minut hry nakonec nestačilo, stejně jako prodloužení neurčilo vítěze. Potřetí v sezóně pak v nájezdech přisoudil Salithu dva body JAKUB HULVA.
12.kolo středa 16.10.2013
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4sn
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Hora (Pšurný), 28. Pšurný (Jurčík), 51. Písařík (Tauš) – 1. Plášek (Haas), 22. Semorád, 54. Moskal (Holík, Sedlák), rozh. náj. Hulva. Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 655. Střely na branku: 44:39. Průběh utkání:0:2, 3:2, 3:3 .
Horák (22. Volke) – Kasal, Drtil, Slavík, Čížek, Hora, Havelka – Tauš, Smolka, Písařík – Kafan, Zavřel, Andres – Pšurný, Jurčík, Vlček – Palaščák, Koudela, Sedláček
Štůrala – Holík, Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Starý – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Hulva, Semorád – Staněk, Moskal, Žalčík – Cink, Kolouch, Kucsera – Langr

Družina Radka Kučery jela na sever Čech zápolit o další tříbodový zisk, když se jí tentokrát do cesty postavil předposlední celek prvoligové tabulky - HC Most. Ačkoli se Mostečtí nenachází na lichotivých pozicích, v posledních dvou střetnutích zaznamenali stoupající formu. A Salith se ji pokusil zastavit.

Dlouhá cesta by mohla znamenat ztuhlé svaly a těžký rozjezd. Jenže tentokrát to neplatilo. Sotva Draci naskočili na ledovou plochu, už se radovali z prvního gólového úspěchu. Dvacet vteřin po úvodním vhazování dostal kotouč od Marka Haase na hokejku Karel PLÁŠEK, jehož pokus nakonec skončil i s domácím brankářem za čárou – 0:1. Mostečtí se pak dlouho snažili obklopovat Štůralovu branku, ale šumperský gólman neměl tolik práce, jako jeho protivník na druhé straně kluziště. Více slibné příležitosti si tvořil Salith, podruhé se do dobré pozice před Horáka dostal Plášek, tentokrát však místo mezi jeho betony netrefil.

Jednu z prvních větších možností skórovat, si domácí výběr ponechal až do osmnácté minuty, kdy tutovou šancí pohrdl Pšurný. Skóre na světelné tabuli se neměnilo ani pár chvil před první sirénou, to Šumperští dokázali před mosteckou brankou vytvořit závar. Žlutomodří tak po první třetině odcházeli do kabin s těsným náskokem 1:0.

V gólovém tempu se nesl také počátek druhé části. Nejdříve ve vlastním oslabení dostala kotouč za Horákova záda nová šumperská tvář Jan SEMORÁD, aby hned na to snižoval na 1:2 z pohledu Mosteckých Daniel HORA. Od 22. minuty se navíc do svatyně domácích místo Horáka postavil Martin Volke. Draky byl mezi třemi tyčemi uvítán velice slušivě. Šanci na vstřelení gólu promarnil Lukáš Kucsera, netrvalo dlouho a nebezpečnou možnost na brankovišti si připravil také Jakub Hulva. Ani on se ovšem nestal Volkeho přemožitelem.

Ještě před polovinou základní hrací doby dokázal Most počet branek dotáhnout na nerozhodný. Překvapující nahození ve 28. minutě v podání Romana PŠURNÉHO Tomáše Štůralu zaskočilo a puk rozvlnil síťku za hostujícím strážcem svatyně – 2:2. Most pochopitelně střelecký úspěch nakopl a i nadále s chutí útočil, po přečíslení tři na dva si se Smolkovým zakončením Štůrala věděl rady. Stejně jako na konci první třetiny tlačili Draci, v posledních minutách druhé periody se do tempa dostali Mostečtí, Písařík dokonce napálil tyč hostující branky. Ani přesto už ale v prostředním dějství hry další branka nepadla.

Třetí třetina začala v daleko klidnějším rozjezdu, než dvě předchozí dvacetiminutovky, první vážnější situací bylo až vyloučení Marka Haase ve 43. minutě. Přestože domácí kádr byl aktivní, branky se po vyloučení šumperského útočníka nedočkal. Přeci se Most z vedoucího gólu nakonec radoval. Běžela 51. minuta, když v přesilovce od modré napřáhnul Pavel PÍSAŘÍK. Štůrala sice jeho ránu zmírnil betony, i přesto kus černé gumy skončil v brance.

Jenže nebyl všem dnům konec pro mančaft z podhůří Jeseníků. V 54. minutě zůstal v mezikruží uvolněný Patrik MOSKAL, jehož trefa mířila přesně nad Volkeho lapačku – 3:3. Po šedesáti minutách hry o vítězi jasno nebylo, pokračovalo se tedy do prodloužení. Ani to však nerozhodlo o majiteli druhého bodu, následovaly samostatné nájezdy. V nich se projevila šumperská tradice. Jakub HULVA rozhodl úspěšně pro Draky už třetí nájezdy v sezóně a zajistil svému týmu bod navíc. Konečný výsledek Most – Šumperk – 3:4 po samostatných nájezdech.