Draci vezou po přehlídce vylučování z Hané bod

Jaroslav Svoboda, pondělí 8.1.2007
Instruktáž ve stylu "Za co vše lze vylučovat" předvedl v neděli ve Šternberku hlavní rozhodčí Škrobák. Již od první minuty bylo jasné, že zápas bude útočit v počtu trestných minut na ty dosud nejdivočejší v letošním průběhu sezony a stalo se. Draci v derby museli dvakrát dotahovat ztrátu, což se jim podařilo, v závěru pak ještě mohli získat i všechny body, ale čtvrtý gól nepřidali. Bojovný výkon hostů podpořený výtečnými fanoušky přinesl bod, který znamená udržení si prvního místa v lize.
30.kolo neděle 7.1.2007
HC TJ Šternberk - DRACI PARS ŠUMPERK
3:3p
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8:50 Kohút (Hruška, Dalloš), 23:28 Stříteský (Mikeš, Zima), 39:13 Zima (Kohút, Hradecký) - 27:33 Martinka, 31:17 Ohnutek (Kratěna), 44:08 Kučera (Kukol, Holík). Rozhodčí: Škrobák - Knap, Wesly. Vyloučení: 15:15, navíc Mikeš (ŠTE) 5 minut + dku, Dalloš (ŠTE) 2x10 minut + dku, Jurák (ŠTE) 10 minut a Osina (ŠUM) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 750 (z toho 250 ze Šumperka). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3.
Pekař - Stříteský, Hruška, Jurák, Špidla, Fiala, Dobrý, Ondrušek, Šimek, Mikeš, Hradecký, Horák, Kohút, Faltýnek, Zima, Dalloš
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Meluzín

Ve skvělé hokejové atmosféře se v neděli odehrála šternberská bitva dvou odvěkých rivalů. Draci na led Hanáků jeli s vizitkou lídra ligy a ta dostala trhliny již v první třetině. Už od úvodních okamžiků zápasu bylo jasné, že utkání dozná kvalitativních trhlin vinou častého vylučování. Rozhodčí Škrobák posílal na trestnou téměř každého, kdo mu přišel pod ruku a v první třetině to byli hlavně Draci, kdo pykal za přísný metr sudích. Šumperk se tak většinu třetiny bránil tlaku domácích a poprvé inkasoval v oslabení v 9. minutě, kdy Tihláře překonal Kohút. Hosté zbraně nesložili, jenže Pekař držel prapor domácích nahoře. V závěru třetiny měli Draci i výhodu přesilovky, když za klasické pošťuchování před brankou poslal rozhodčí z ledu hned čtyři hráče, jenže Pekař i tentokrát odrazil tlak hostů, kteří se navíc v druhé půli přesilovky příliš ke střelám nedostali.

Úvod druhé dvacetiminutovky obstaralo vyloučení Martinky a domácí opět početní výhodu zužitkovali. Stadión vybouchl nadšením po ráně Stříteského a rozjetý Šternberk mohl navíc o chvíli později hrát další přesilovku. Tlak však Draci tentokráte ustáli a navíc se gólově i vrátili do zápasu. Ladislav Martinka dokázal v 28. minutě snížit a vzhledem k tomu, že tentokrát domácí museli hrát neustále oslabení, se Šumperk vrhl do útoku. Pětiminutový trest navíc inkasoval Josef Mikeš a s takovou výhodou si Draci poradili. Ivo Kratěna narazil Davidu Ohnutkovi a ten propasíroval puk do sítě. Bouřící kotel hostů hnal Draky za třetím gólem, leč do kabin šli s vedením domácí. V poslední minutě třetiny napálil Kohút tyč, odražený kotouč pak mezi tyče vrátil zkušený Aleš Zima.

Poslední třetina měla znamenat záchranu šumperských nadějí na body a stalo se. Draci opět těžili z bojovnosti a nasazení, Šternberk hrozil svou největší zbraní - rychlým přechodem do útoku. Sehranost jednotlivých formací Hanáků však doznala trhlin při vyloučení Mikeše a Dalloše do konce utkání. Opět vinou oboustranných vyloučení upadla hra na kráse, ovšem dramatičnost jí nechyběla. Šumperk se snažil tlačit před Pekaře, domácí vyčkávali na otevřenou obranu hostů, kterou by mohli proklouznout do nebezpečného přečíslení. Nakonec to byli Draci, kdo se gólově prosadil. Ve 45. minutě zavelel v honbě za body Radek Kučera, který převzal přihrávku Kukola a Pekařovi umístil kotouč pod horní tyč jeho branky. Nažhavení hostující fanoušci hnali Draky do útoku, ti v samotném závěru třetiny ještě mohli hrát dlouhou přesilovku, ale Pekaře už nepřekonali. Na domácím brankářovi si vylámali zuby hlavně Martinka a Antonovič, protože ani Šternberk nenašel recept na Tihláře, následovalo pětiminutové prodloužení.

Do něj vstoupil Šumperk s krátkou početní výhodou, která po krátké pauze dostala možnost pokračování po zákroku Stříteského. Jenže Šumperk sice sevřel soupeře do kleští, ale veškeré střelecké pokusy pokryla obětavá domácí obrana v čele s jistým Pekařem. Draci si tentokrát odvezli ze Šternberka jediný bod za remízu 3:3, přesto se udrželi před středečním duelem s Valašským Meziříčím v čele ligové tabulky.