Draci v oslabené sestavě nasázeli soupeři šest branek

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, středa 19.11.2014
Šumperští hokejisté dokázali v rámci 26. kola porazit svého soka z Mostu. Draci vstoupili do zápasu velice aktivně. Již ve třetí minutě skóroval Vrdlovec. O pár minut později přidal další gól Marek Haas. V druhé periodě se prosadil stejný hráč. Hosté sice snížili zásluhou Petrušky, nicméně tým s drakem na prsou opět odpověděl, když se dokázal prosadit Patrik Moskal. Pátou branku v závěrečné části přidal Vávra a skóre pečetil MICHAL VELECKÝ, který byl vyhlášen nejlepším hráčem dnešního utkání. Šumperský forvard tak byl bohatší o jeden dárkový koš od společnosti CBA.
26.kolo středa 19.11.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
6:1
(2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Vrdlovec (Sedlák, Moskal), 6. Haas (Velecký, Vrdlovec), 28. Haas (Vrdlovec, Holík), 36. Moskal (Sedlák), 54. Vávra, 55. Velecký (Holík) – 32. Petruška (Kubinčak). Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 946. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Koutský – Holík, Starý, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík – Haas, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žalčík – Cink, Vachutka, Vávra – Kužílek.
Soukup – Kokeš, Kousalík, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Procházka – Havlíček, Smolka, Kubinčák – Slavíček, Alinč, Tauš – Petruška, Válek, Nedrda – Písařík, Šrámek, Bojer.

Tradičně nepříliš oblíbený soupeř, který navíc dorazil do dračí sluje v silné sestavě. Náročný zápasový program Šumperka pokračoval domácím střetnutím s Mostem, jenž před příjezdem na severní Moravu okupoval dvanáctou příčku prvoligového pořadníku. Výhrou mohli draci sokovi z druhého cípu republiku zase o něco víc bodově odskočit.

Nikdy nebývá několikahodinová cesta napříč celým územím České republiky jednoduchá. Své o tom věděli zrovna Severočeši, když po vystoupení z autobusu a krátkém rozbruslení okamžitě vzdorovali nepříjemnostem. Most totiž poskytl Kučerově družině hned na začátku první třetiny přesilovku pět na tři. Modrožlutí použili klasický vzorec secvičené početní převahy a nezaváhali. Daniel VRDLOVEC nastavil přesně hokejku do dráhy přihrávky od Tomáše Sedláka a kus černé gumy rozvlnil síťku – 1:0. Zahajovací perioda nebyla ani v polovině a domácí vedli již o dvě branky. Marek HAAS přijal slušně nabídnutý kotouč od Veleckého a uklidil jej do klece – 2:0. Za stejného stavu končila první dvacetiminutovka.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky naladěny v podobném tempu, tedy útočném. Obrany řešily spousty komplikací a gólmani měli dostatek možností ukázat kvality zákroků. Jenže na třetí trefu zápasu čekali fanoušci, dřímající v rukou modrožluté šály, do 28. minuty. Tentokráte při plném počtu hráčů na ledové ploše opět zaúřadovala narychlo složená formace Velecký – Vrdlovec – Haas. Druhý jmenovaný přistrčil puk k Marku HAASOVI, který druhou brankou utkání zvýšil rozdíl na tříbrankový – 3:0.

Mostečtí se dostali výsledkově zpátky do zápasu o několik okamžiků později, Patrik PETRUŠKA neměl už tolik složitou práci se zakončením, protože šumperský brankář Vladislav Koutský zůstal v ležící poloze. Petruška pak jen dostrkal touš za brankovou čáru – 3:1. Severočeši však doplatili na nedůslednost. Ačkoli jim byla nabídnuta přesilová hra, nechali ujet samotného Patrika MOSKALA. Zkušený forvard draků v oslabení zvyšoval na 4:1 pro Šumperk a vrátil Salith zpátky vedení o tři trefy.

Úplně rozhodnuto ještě nebylo, i když hosté měli jen dvacet minut na dohánění ztráty. První polovička třetí třetiny utekla hodně hbitě, navíc poměrně bez šancí. Největší měl pravděpodobně ve 48. minutě Lukáš Žálčík. Skóre se měnilo necelých sedm minut před koncem základní hrací doby. Kamil VÁVRA překvapil schovaným bekhendovým pokusem Jakuba Soukupa a o něco více potopil mostecké naděje – 5:1. Když během 55. minuty projevil zájem o dorážku a tlak na brankovišti Michal VELECKÝ, ukazovala světelná tabule konečnou podobu výsledku. Draci porazili v oslabené sestavě Most 6:1 a nedali soupeři příležitost dotahovat.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Čtyři hráči nám dnes chyběli v základním kádru, což je skoro celá lajna. Musím kluky pochválit, že dokázali uhrát tak dobrý výsledek i v okleštěné sestavě. I třetí formace, která toho doposud moc neodehrála, se s časem na ledě velice dobře vyrovnala. I když občas přišel i tlak soupeře. Karel Plášek má problémy s třísly, Aleš Staněk řeší trable s vazy v koleni. Jan Berger má zase problémy se stehnem, Tomáš Drtil je nemocný. Důležitý byl už samotný úvod duelu, kdy se nám podařilo využít přesilovku pět na tři. Když měl zrovna tlak Most, podržel nás výborně brankář Vladislav Koutský.