Draci v bolestech vydřeli návrat na první místo

Jaroslav Svoboda, pátek 22.12.2006
Šumperští hokejisté stráví Nový rok na prvním místě. A znáte to, jak na Nový rok, tak po celý rok. Šumperk celé utkání doháněl ztrátu, třetí třetina však přinesla obrat a vítězství. Na padesát hostujících fanoušků pak rozpoutalo oslavy. Dvěma góly se blýskl Roman Meluzín, skvělé utkání pak odehrál Petr Jurča. Na výborné atmosféře se podepsaly oba spřátelené sektory fanoušků, Draci díky zaváhání Orlové míří zpět na první místo v ligové tabulce.
28.kolo pátek 22.12.2006
HHK Velké Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
4:7
(3:2, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 4:21 Tichý, 5:11 Drábek (Tlamka, Kočí), 5:28 Novák (Krčál), 23:39 Raus (Krčál) - 3:45 Holík (Martinka), 13:53 Kratěna (Osina), 21:19 Stejskal (Ohnutek), 39:37 Novosad (Kučera), 44:32 Meluzín (Ondráček), 49:23 Meluzín (Jurča, Kališ), 55:02 Kratěna (Ohnutek, Stejskal). Vyloučení: 9:7, navíc Válek 10 minut os. trest. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:7.
Hrachovina - Rosendorfský, Pálka, Raus, Buďa, Válek, Loužek, Bradáč, Drábek, Tlamka, Kočí, Novák, Kohout, Krčál, Fiala, Krča, Tichý, Kudláček
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Meluzín, Jurča

Střelecké dostihy zažil zimní stadión ve Velkém Meziříčí. Předvánoční hody vyvrcholily obratem v zápase, kdy Draci v poslední třetině nastříleli soupeři tři branky a odvezli si domů všechny body. Úvod patřil právě hostům, když je ve čtvrté minutě dostal do vedení Aleš Holík. Jenže následující tři minuty Drakům vůbec nesedly. Kolem statické obrany se na Tihláře valil jeden útok za druhým a postupně se prosadili Tichý, Drábek a Novák. Všechny tři branky padly v rozmezí 67 vteřin. Šokovaní hosté, které přijela povzbudit padesátka fankoušků, ještě v první třetině snížili. Prosadil se Ivo Kratěna. I nadále se však hrál vyrovnaný hokej, domácí hrozili rychlým přechodem pásma, Šumperk zase typickými kombinacemi před Hrachovinou.

Srovnání ze strany Draků přišlo na úvod druhé třetiny, když propálil zkušeného brankáře Stejskal. Optimismus, který vlila branka Stejskala šumperským fanouškům do žil, vyprchal téměř vzápětí. Další branku vstřelil Raus, který dorazil vyraženou Krčálovu střelu. Draci se pak snažili celou třetinu vyrovnat, měli několik šancí, jenže pohořeli na přesné koncovce. Naopak domácí nedokázali prostřelit Tihláře, který už do konce zápasu neinkasoval. Necelou půlminutu před koncem třetiny přišlo další srovnání hostů, gól do kabin vstřelil Zdeněk Novosad. Čtvrtá trefa Šumperka připravila ornou půdu pro útok Draků na body v poslední třetině.

Šumperští Draci tentokrát své fanoušky nezklamali. Již v polovině páté minuty třetiny vzal osud utkání do svých rukou Roman Meluzín a Ondráčkovu přihrávku přetavil ve vítězný gól. Nejzkušenější šumperský hokejista a mistr světa skóroval ještě jednou. Náskok dvou branek zajistil v 50. minutě, když opět před Hrachovinou osvědčil jistou ruku a v sektoru hostů se začínaly slavit nejen Vánoce, ale už i blížící se tři body. Domácí pak měli několik příležitostí ještě zdramatizovat zápas, ale Drábek ani Tlamka neuspěli. Naopak posedmé udeřili hosté pět minut před koncem. Definitivu v otázce dělby bodů zařídil Ivo Kratěna.

Radek Kučera, útočník Draků: "Dlouho jsme se tady trápili, soupeř hrál aktivně a bojovně, v závěru mu ale nejspíš došly síly a to rozhodlo. Jsme rádi, že jsme tu vydřeli vítězství. Výborné utkání odehrál Peťa Jurča, zahrál skvěle."