Draci v Prostějově vysoko prohráli, dvě branky zařídili junioři

Jaroslav Svoboda, Jan Brumlík, Jan Brumlík, sobota 1.3.2008
P r o s t ě j o v - Šumperští Draci mají za sebou další kolo 1. ligy, tentokrát v Prostějov. Jestřábi doma dokázali z poloviny obměněný tým porazit vysoko 9:4. Šumperk představil na Hané celkem osm juniorů. V brance od začátku naskočil Marek Peksa, ale po 1. třetině jej střídal Tihlář. Neztratilo se hlavně trio Šula - Fischer - Pekr, které Jestřábům často zatápělo a dvakrát i skórovalo. Fischer navíc při své prvoligové premiéře získal dva body za gól a asistenci. Zbývající góly Draků zařídili Lukáš Špelda a Radim Antonovič.
UDR sobota 1.3.2008
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
9:4
(5:2, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Pavelek (Opatovský, Kotásek), 7. Chovan (Pavelek, Hlavatý), 13. Balčík (Duba), 14. Opatovský (Balčík), 15. Rangl (Mikšovský), 32. Pavelek (Piecha, Kotásek), 44. Vrba, 53. Hruška, 60. Piecha (Kotásek) - 7. Pekr (Fišer), 13. Špelda (Taragel), 25. Antonovič (Osina), 56. Fischer. Vyloučení: 6:4 navíc Mikšovský (PRO) 10.min. osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 781. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3, 8:3, 8:4, 9:4.
Štůrala (Daneček) - Procházka, Balčík, Rangl, Bartoň, Chovan, Hlavatý - Opatovský, Hampl, Duba, Kotásek, Hlusička, Mikšovský, Vrba, Vymazal, Pavelek, Piecha, Hruška
Peksa (Tihlář) - Osina, Ondráček, Hrčka, Špelda, Patsch, Novotný, Formánek, Šindler - Antonovič, Meluzín, Stejskal, Taragel, Komínek, Malý, Pekr, Šula, Fischer

Do utkání vstoupili lépe domácí, od prvních minut si dokázali vytvářet tlak a ostřelovat branku gólmana Peksy. Junior v brance Draků čisté konto dlouho neudržel, už v páté minutě mu při dvojnásobné přesilovce domácích nedal střelou do odkryté branky, které předcházela precizní přihrávka Opatovského od modré čáry, šanci Zdeněk Pavelek. Zanedlouho domácí zopakovali stejnou situaci, tentokrát byl ale v roli rozehrávače na modré čáře Pavelek a u branky číhal Martin Chovan. Mohlo by se zdát, že dva takto rychle obdržené góly tým položí, to ovšem nebyl případ Šumperka.

Už 38 sekund po brance Chovana totiž předvedla juniorská útočná řada Draků velmi pěknou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci střílel z mezikruží Matěj Pekr a trefil se přesně k tyči, kam Štůrala nedosáhl. To Drakům najednou narostla křídla a začali bombardovat Štůralu nebezpečnými kotouči. Jeden z nich se na začátku třinácté minuty dostal až do sítě, když Lukáš Špelda vyslal od modré čáry přesnou ránu a srovnal tak skóre. Rychlou odpověď ale našel Martin Balčík, který se v závaru po Dubově nahození zorientoval nejrychleji a uklidil kotouč na, ze svého pohledu, nejlepší místo.

Tím ovšem gólová přestřelka z prvních dvaceti minut zdaleka nekončila. Na konci čtrnácté minuty dobře tečoval Balčíkovo lehké nahození Martin Opatovský a už 16 sekund nato se do střelecké listiny zapsal David Rangl, který dostal kotouč na modré čáře, s ničím se nemazal a jeho nekompromisní střela golfovým úderem skončila až v síti.

Po divoké první třetině, kde padlo sedm branek, přišla dvacetiminutovka druhá, už o poznání klidnější. Do branky hostů se postavil Radek Tihlář. Už po půlminutě hry ve druhé třetině sebral Drakům už jistý gól Martin Balčík, když zaskočil za již bezmocného Štůralu a tělem zastavil ránu Antonoviče, který vysílal kotouč do prázdné branky. Hosté se ale přece jen branky dočkali, když na konci pětadvacáté minuty už Balčík Radimu Antonovičovi v cestě nestál, a ten tak mohl vyražený kotouč do branky doklepnout.

Nato si obrovskou šanci vytvořil Opatovský, ovšem nedokázal ležícího brankáře Tihláře překonat. V přerušení hry poté vystřídali brankáře i Jestřábi, Štůralu nahradil Daneček. V polovině zápasu potom domácí zvýšili už na 6:3, a to zásluhou Zdeňka Pavelka, který po trochu chaotické kombinaci s Kotáskem a Piechou dostal puk až do branky.

Na začátku poslední části hry dostal Tomáš Vrba přihrávku na modrou čáru a dělovkou pod břevno překonal šumperského brankáře. Ve třiapadesáté minutě Jestřábi svůj náskok ještě umocnili, tentokrát se trefil Petr Hruška, který ještě v pádu dokázal vystřelit tak, aby Tihlář na kotouč nedosáhl.

Pět minut před koncem utkání si Draci ještě připsali na své konto branku, kterou si ale Daneček sklepl do branky sám prostějovský brankář betonem. Branka byla připsána Radku Fischerovi a stav, svítící v tuto chvíli na tabuli, 8:4. V poslední minutě ještě upravil na 9:4 Martin Piecha, který si najel do výhodné pozice a bez problémů tak uzavřel gólový účet utkání.

Jiří Güttler (trenér HC Draci Šumperk): K utkání jsme přijeli s obměněným týmem, se sedmi juniory v sestavě, kteří si museli, hlavně v 1. třetině utkání osahat, což bylo i vidět. Dopředu jsme hráli velmi dobře, ale vzadu nám to značně hořelo. To však vyplývá z nesehranosti pětek, které jsou poskládány úplně nově.

Martin Janeček (asistent trenéra HK Jestřábi Prostějov): Dnešní vítězství bylo z kategorie povinných. Šumperk však, přestože měl v sestavě mladé hráče, neprodával svoji kůži lacino. Musím před hosty smeknout, protože byli rovnocenným soupeřem. Udělali však několik chyb v obraně, které jsme dokázali potrestat.