Draci se z Kolína vrací bez bodu

Kateřina Glogarová, Vanessa Vařeková, středa 20.10.2021
Šumperští hokejisté v rámci 13.kola nestačili na mužstvo z Kolína. Po bezbrankové první třetině se pro Draky stala osudnou druhá perioda. Šumperk v ní sice chvilku držel vedení, pak se ale díky vlastní nedisciplinovanosti dostal do problémů a Kozlové dokázali převrátit vývoj zápasu na svou stranu. V poslední části hry Kolín pojistil své vedení trefou do prázdné branky a upravil tak konečné skóre na 5:2. Draci svou další prohru budou moci odčinit v pondělí, kdy na svém ledě vyzvou poslední celek tabulky Kadaň.
13.kolo středa 20.10.2021
SC Kolín - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(0:0, 4:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Petržilka (Kachyňa, V. Čížek), 34. David Šafránek (Čáp, Z. Král), 38. L. Krejčík (Piegl), 39. Jan Veselý, 59. Štohanzl – 24. Pěnčík (D. Kindl, Vildumetz), 31. Spratek (Řezáč, Macuh) Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Kreuzer, Polák. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 746. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
Sajdl – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, V. Čížek, Váchal – L. Krejčík, J. Sklenář, Jan Veselý – Jankovský, David Šafránek, Z. Král – Jaroslav Dvořák, Štohanzl, Matyáš Svoboda – Zumr, Matějček, Petržilka.
Mokry – Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, L. Rutar, Pěnčík – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Scheuter, Macuh, Vachutka – Lednický, Kohút, A. Furch – Antoníček, J. Horký, Spratek.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a koncentrovaně. Do první větší šance se dostali hosté, ale domácího gólmana Sajdla nepřekonali. Ve 3. minutě byl za podražení vyloučen kolínský bek Radim Šalda. Draci ale nabídnutou přesilovou hru nedokázali zužitkovat. Na druhé straně byl dvěma minutami potrestán Rok Macuh za držení. Ale ani Kolín se nedokázal v početní výhodě prosadit. Disciplína dnes chyběla na obou stranách. Ve 13. minutě si Draci dokonce zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale ani hra 5 na 3 branku nepřinesla. Ke konci třetiny si ještě šel na trestnou lavici odpočinout šumperský Vojtěch Lednický za hrubost. A právě tresty byly to jediné, co jsme v první periodě viděli.

Na první gól utkání jsme si museli počkat až do 22. minuty. Skóre otevřel při signalizované výhodě domácí Jakub Petržilka, který puk tečoval těsně před brankářem Mokrym a nasměroval ho přesně pod víko hostující svatyně. Draci na vstřelenou branku dokázali bleskově odpovědět. Martin Pěnčík dostal přesnou přihrávku od Denise Kindla a tvrdou střelou vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu Sajdlovy brány. V 28. minutě byl Šumperk potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Draci si ale v oslabení vedli výborně. Díky špatné souhře domácích hráčů se k puku dostal Daniel Spratek, který přesnou střelou ke vzdálenější tyči otočil skóre ve prospěch Šumperku. Kolín si dnes, stejně jako Šumperk, zahrál dvojnásobnou přesilovou hru. A narozdíl od hostujícího celku, dokázal tuto výhodu zúročit. O vyrovnávací branku se postaral centr druhé formace David Šafránek. Ve 38. minutě Mokry lovil puk ze své brány již potřetí. Střelu od modré protečoval za záda šumperského gólmana Lukáš Krejčík. Ve druhé třetině se stav utkání změnil ještě jednou. Ve 39. minutě Kozlové využili druhou početní výhodou, zásluhou Jana Veselého. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 4:2 pro domácí.

Do posledního dějství vstoupili Draci v početní výhodě a s jasným cílem snížit skóre na jednobrankový rozdíl. Přestože se šumperští hokejisté dostali do několika vyložených šancí, branku se jim vstřelit nepovedlo. V cestě jim stáli obětaví hráči Kolína, kteří nejednu střelu zblokovali. Dvě minuty před koncem utkání trenéři Šumperku odvolali gólmana a Draci to zkoušeli v šesti hráčích v poli. Konečné slovo měli ale domácí, když Martin Štohanzl vyhodil puk z obranného pásma a ten doplul až do hostující svatyně. Draci se tak vrací bez bodů i z Kolína, naopak Kozlové si připisují důležité vítězství 5:2.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Myslím si, že z obou stran to dnes byla velmi koncentrovaná až opatrná první třetina. Bohužel my jsme to vydrželi jenom prvních dvacet minut. Od druhé třetiny jsme začali být nedisciplinovaní a nešli jsme si za vítězstvím. Některé věci, jako špatné střídání a protesty proti rozhodčím si prostě nedovedu vysvětlit, když jdeme za vítězstvím. Je potřeba se nad tímto zamyslet, pokud chceme hru zlepšit. Teď máme před sebou strašně důležité utkání v pondělí. Takže je potřeba se už teď na něj koncentrovat tak, abychom naskočili zpátky nejen na vítěznou vlnu, ale hlavně na tu pohodu a sílu mužstva. Doufám, že se nám už trochu vyprázdní marodka, k tomu by měla ještě přijít jedna posila. Pevně věřím, že až se tým doplní o marody a o novou posilu, bude znovu neskutečně silný.