Draci sahali po vítězství, místo toho však berou pouze bod

Vanessa Vařeková, středa 4.10.2023
Šumperští hokejisté přivítali v rámci čtvrtého mistrovského utkání na domácím ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Hned v úvodní dvacetiminutovce se svěřenci Davida Káni prezentovali aktivní hrou, i přes střeleckou převahu ale skórovat nedokázali. To soupeř naopak vytěžil z minima maximum a ujal se vedení. Jenomže Draci v prostřední části předvedli fantastický obrat a čtyřmi přesnými trefami převzali otěže zápasu. Když už to vypadalo, že Draci půjdou vstříc prvnímu vítězství v této sezóně, přišla pořádně studená sprcha. Osmdesát vteřin před závěrečnou sirénou Bobři srovnali a zápas poslali až do samostatných nájezdů. V této dovednostní soutěži ovšem byli daleko lepší hosté, kterým tak připadl druhý bonusový bod.
4.kolo středa 4.10.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
4:5sn
(0:1, 4:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Polách (Rutar, J. Horký), 34. Jaroš (Šišolák, Vachutka), 35. J. Horký (Minařík, Polách), 40. Vachutka (Jaroš, Müller) – 15. Kuchařík (Martiník, Sviták), 27. Stodůlka (Pokorný, Vavřík), 37. Romančík (Finsterle, Kočí), 59. Vavřík (Stodůlka, Pokorný), rozh. náj. Pokorný. Rozhodčí: Tomas Šico – Marek Bubela, Tomáš Kučera. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 333. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.
Ryšavý – P. Kubíček, Cibuzar, Netolický, Cekr, Minařík, Rutar – Vachutka, Müller, Jaroš – Šišolák, Nilsson, Skopal – J. Horký, Polách, Scheuter – Tomeš, Danielčak.
Pavlíček – Velikovský, Holomek, Foltýn, Kočí, Sviták, Liss, Holiš – Melenovský, Vávra, Kozubík – Martinec, Romančík, Finsterle – Pokorný, Vavřík, Stodůlka – M. Urban, Martiník, Kuchařík.

Domácí tým vstoupil do utkání střelecky naladěný a hostující gólman měl hned zkraje plné ruce práce. Všechny pokusy Šumperka ovšem bez problémů zlikvidoval. I přes střeleckou převahu Draků to ale nakonec byli Bobři, kteří jako první zaúřadovali. V 15. minutě se nejprve pokoušel prosadit Ondřej Martínek, jeho pokus ale šumperský gólman vyrazil. Jenomže pouze před sebe, kde stál nikým nehlídaný Šimon Kuchařík, který pohotově zasunul kotouč do odkryté klece. Ještě před koncem první periody mohl srovnat skóre Daniel Vachutka, proti ovšem byl brankář Bobrů, Adam Pavlíček.

Ve 27. minutě Valašské Meziříčí dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek, a to zásluhou Daniela Stodůlky, který z bezprostřední blízkosti trefil odkrytou část domácí svatyně. To bylo ze strany Bobrů na nějakou chvíli vše, neboť poté přišla šumperská krasojízda. Ve 28. minutě pálil z ostrého úhlu přesně na bližší tyč Adam Polách. O chvíli později srovnal stav utkání kapitán Draků, Tadeáš Jaroš, který v přesilové hře krásnou ránou zápěstím rozvlnil hostující síť. Domácí hráče vyrovnávací gól nakopnul, zato soupeře pořádně vykolejil. Hned po druhé inkasované brance se totiž Bobři znovu provinili nedovoleným zákrokem a aby toho nebylo málo, Šumperk znovu toto počínání potrestal. Ve 35. minutě dostal nádherný pas od Tomáše Minaříka Jakub Horký, jenž měl tu nejjednodušší úlohu, a to z první trefit zcela prázdnou bránu. Draci se tak po parádním obratu ujali vedení, ale pouze na malou chvíli. Ve 37. minutě vyrovnal na 3:3 bývalý hráč Šumperka, Michal Romančík, který si najel do prostoru mezi kruhy a trestuhodně zavěsil za záda Ryšavého. Poslední slovo však měl domácí oblíbenec Daniel Vachutka, jenž nechytatelnou střelou do rohu branky nedal sebemenší šanci Pavlíčkovi zareagovat.

Šumperští hokejisté si závěrečnou periodu zkomplikovali vyloučením, které si přenesli z posledních vteřin prostřední části. Téměř dvouminutové oslabení sice ubránili, ale soupeře to zase vrátilo zpět do hry. Draci tak museli celých dvacet minut čelit obrovskému tlaku Bobrů. A když už to vypadalo, že se v Šumperku bude slavit první tříbodový úspěch, přišla pořádná studená sprcha. V čase 58:40 vystřelil Valašskému Meziříčí prodloužení Michael Vavřík.

Během nastavených pěti minut si oba celky vytvořily slibné šance, které by zápas ukončily, nicméně v obou případech své týmy podrželi gólmani. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. V této dovednostní disciplíně ukázali šikovné ruce hráči Valašského Meziříčí a hned dvakrát překonali Milana Ryšavého. Paradoxně se jednalo o bývalé Draky, Michala Romančíka a Dominika Pokorného, jehož gól se ukázal být tím vítězným. Za Šumperk se prosadil pouze obránce Petr Kubíček.

David Káňa (DRACI PARS ŠUMPERK): „Kluci nastoupili do zápasu skvěle. Od začátku hráli to, co jsme po nich chtěli. Hodně jsme zapracovali na disciplíně, což dnes bylo jen ku prospěchu, ještě to ale není úplně ideální. V první třetině jsme zase obdrželi úplně zbytečný trest, kluky to ale naštěstí nepoložilo. Druhá třetina byla odehraná perfektně, za to musím celý tým pochválit. Jedinou takovou kaňkou bylo vyloučení v jejím závěru. Soupeře tato výhoda na začátku třetí třetiny dostala do hry a nás naopak oslabila. Nám se ovšem nesmí stát, že minutu a dvacet vteřin před koncem zápasu dostaneme gól. Tam se ten puk měl vytlačit ven do středního pásma nebo i na zakázané uvolnění. Prodloužení a nájezdy, to už je pak vabank. Hrozně mě mrzí, že nám to dnes nevyšlo, protože aspoň ty dva body jsme si dnes zasloužili. V příštím zápase musíme zopakovat přesně to, co jsme hráli ve druhé třetině.“

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Za dva body venku jsme samozřejmě rádi ale vítězství se nerodilo vůbec lehce. Šumperk na nás vlétnul, dobře bruslil. My si z toho udělali fauly a díky Adamovi Pavlíčkovi jsme přežili první třetinu, kdy jsme vedli 1:0. Ale v druhé třetině jsme měli spoustu oslabení a čtyřikrát jsme inkasovali. Opravdu při nás stálo štěstí, že na co jsme sáhli, tak nám tam spadlo a tu katastrofální druhou část jsme prohráli jen o gól. Ve třetí třetině jsme dominovali, to se Draci úplně zatáhli a tím, že jsme hráli na 4 lajny tak jsme je nepustili z pásma a nakonec to vyvrcholilo čtvrtým gólem. Prodloužení dopadlo skončilo bez branky, chtěli jsme to dotáhnout do nájezdů, protože jsme si na ně věřili a povedlo se to. Nerodilo se to dneska moc dobře ale dva body z venku se počítají a už se těšíme na sobotní domácí utkání.“