Draci přišli o body minutu a půl před koncem

Petr Matěj, Michal Martoch, Michal Martoch, středa 6.2.2008
T ř e b í č - 58:36. Takový čas svítil na časomíře, když Petr Zahradník, hráč Třebíče, potřetí překonal Jakuba Lva. Bohužel pro Šumperk, tato branka rozhodla o osudu utkání, jelikož až do této chvíle byli Draci ve hře o body. do utkání sice vstoupili lépe domácí, kteří se v úvodu dostali do vedení, v polovině utkání to bylo již od dvě branky, jenže Draci zbraně nesložili a během krátké chvíle se díky Ondráčkově trefě znovu dostali na dostřel. Vyrovnání pak přinesla dělovka Jiřího Osiny v polovině třetí třetiny. Jenže štěstí stálo při domácích, kteří v závěru vybojovali velice důležité vítězství 3:2.
42.kolo středa 6.2.2008
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Dibelka (Dolníček, Kreuzer), 34. Burian V. (Trončínský), 59. Zahradník (Sedláček, Čech) - 36. Ondráček (Komínek), 49. Osina (Galvas, Oliverius). Rozhodčí: Fraňo - Hejduk, Kreuzer. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1650. Střely na branku: 22:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Luňák - Hrbáček, Trončínský - Malena, Sedláček - Sláma L., Sláma B. - Kaláb - Burian V., Dolníček, Kreuzer - Čech, Zahradník, Heřman - Látal, Nahodil, Bárta - Přibyl, Obdržálek, Dibelka.
Lev - Galvas, Osina, Hrčka, Fojtík, Špelda, Ondráček, Formánek, Šindler, Antonovič, MEluzín, Ambruz, Stejskal, Bláha, Rákos, Grill, Komínek, Taragel, Kubica, Oliverius, Bařica.

První zákrok v utkání si připsal třebíčský brankář Luňák po střele Formánka. Šumperští byli i nadále aktivnější, Rákos z mezikruží ani Stejskal z prostoru před brankovištěm však brankovým skóre nepohnuli. To se podařilo až Luboru Dibelkovi, který dorazil puk do branky po střele Dolníčka – 1:0. Draci po obdržené brance i nadále hýřili aktivitou – Bařica z kruhu však Luňáka neprostřelil a Kubica zblízka přestřelil. Efektivní zákrok betonem předvedl šumperský Lev po střele Přibyla. Střelou ze středního pásma překvapil nejen brankáře hostí Vilém Burian. Štěstí se přiklonilo na stranu domácích po střele Galvase od modré, kdy Luňák zasahoval koncem hole. Poté ukryl třebíčský brankář do lapačky Rákosovu střelu. Když pak nevyzrál na Lva Dolníček zpoza branky, skončila první třetina za stavu 1:0 pro domácí.

Prostřední dvacetiminutovka začala sice dohrávanou přesilovou hrou domácích, byli to ale naopak hosté, kdo zvedal diváky ze sedadel – po skrumáži před brankou hasil Luňák na brankové čáře… Stoprocentní brankovou příležitost pak spálil kupodivu Ambruz, když nepřekonal z blízka ležícího Luňáka… Když pak zaváhal tentýž hráč a místo přihrávky osamocenému Antonovičovi před Luňákem volil střelu, která si cestu mezi tři tyče zásluhou výborného třebíčského brankáře nenašla, udeřil při přečíslení tři na jednoho nejproduktivnější hráč třebíčské juniorky - Vilém Burian. Dravý útočník zvolil střelu a šumperského Lva prostřelil – 2:0. Třebíčští se však z dvoubrankového vedení neradovali příliš dlouho, v čase 35:02 vystřelil od modré Radislav Ondráček a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Vyrovnat mohl o několik chvil později Bařica, Luňáka však neprostřelil.

Třetí minuta třetí třetiny přinesla rozruch v šumperské obraně – to dvojice Zahradník – Heřman nadělala Šumperským pořádné starosti, branka z toho díky notné dávce štěstí nakonec nebyla. Při pomoci odrazu od mantinelu se dostal ke střele ve vhodné pozici Nahodil, branku však o pár desítek centimetrů minul. Prostor mezi třemi tyčemi netrefil ani Oliverius zblízka. Filip Luňák pak podržel svůj tým v nebezpečné situaci – vytáhl se při střele Ambruze, kterému předložil puk před branku Meluzín. Hosté však svůj tlak korunovali brankou. Střelou od tyčky vyrovnal Jiří Osina, který napřáhl na modré. Luňák střelu přes několik hráčů neviděl a nemohl nic dělat – 2:2. Třebíčský brankář poté musel pokrýt i Taragela, Galvase od modré i Antonoviče, který to zkoušel z kruhu. Ze stejného místa to zkoušel i Dibelka, leč taktéž neúspěšně. Další vhodnou příležitost ke skórování spálil podruhé v utkání Bařica. Neuspěla ani Dolníčkova teč, ani akce Viléma Buriana. Ten se blýskl efektivní kličkou při přechodu do útočného pásma a vystřelil. Když už to vypadalo na dělbu bodů po základní hrací době, napřáhl na modré Sedláček a Petr Zahradník, ač byl v utkání spíše neviditelný, stál ve správný čas na správném místě a v čase 18:36 dorazil kotouč nad bezmocného ležícího Lva – 3:2. Červené světlo znamenalo jediné – tři body zůstávají v Třebíči!

Jiří Otoupalík – Hokej Šumperk 2003: „Hokej se samozřejmě hraje na góly, co je nám platná po celé utkání jakási platonická převaha. Máme víc ze hry, máme víc v držení puk, máme víc brankových příležitostí, ale dáme jen dva góly. Tohle nás provází už delší dobu a většinou se nám navíc stává, že zápasy ztrácíme takhle v závěru. Je to o tom, že z tlaku a vypracovaných šancí ty góly nedáme a pak lehce inkasujeme. Při rozhodující brance tam byla individuální chyba levého křídla, které si nemůže dovolit forčekovat, když má hlídat svůj prostor u mantinelu, to je bez debat.Tam se dostal hráč k nám do třetiny a vznikla z toho střela a následná dorážka. Fadrný je zraněný a do konce sezóny už asi hrát nebude.“

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme se na ten zápas připravovali od pondělí, čtyři hodiny jsme sledovali na kazetě zápas Jihlava Šumperk a věděli jsme, že nás čeká hrozně složitá práce. Hráče jsem na to připravil a všechno, co se v tom zápase odehrálo, jsme čekali, ale tíha zodpovědnosti na domácím ledě, tlak na hráče, to z hlav nedostanete. Šumperk forčekoval tak, jak jsme čekali, hrál dobře, nahazoval puky před bránu do ohně a my jsme se dostali pod tlak. I při vedení 2:0 jsem věděl, že stále nic není rozhodnuto. Přišla individuální chyba, gól na 2:1 a soupeř se vrátil zpátky od zápasu, což ve třetí třetině potvrdil druhým gólem. I když i my jsme měli na začátku třetí třetiny dvě gólovky. Možná by se nám lépe dýchalo, kdybychom dali na 3:1, ale to se nepovedlo. V závěru to bylo o štěstí a já věřím, že konečně nastala situace, kdy se štěstí točí k nám, protože puk se odrazil Zahradníkovi přímo na hokejku a ten už ho umístil do prázdné brány. Věřím, že to bude pokračovat a myslím, že hráči si za práci, kterou odvádí štěstíčko zasloužili. Jinak musím vyseknout poklonu soupeři, hrál opravdu dobře, agresivně forčekoval a děla nám obrovské problémy. Samozřejmě jsem ale rád za vítězství, pochválil bych Luňáka, který čelil neskutečnému tlaku a všechny hráče pak za bojovnost, protože museli dneska dřít a já jsme rád, že jsme to zvládli. Kámen ze srdce mi nespadl po tom gólu, ale až když zahoukala siréna, protože v hokeji se za minutu a půl může stát sousta věcí, sám jsem to zažil. Naštěstí pro nás ta branka Šumperkem otřásla a už se nedostal ani k power-play, takže těch závěrečných devadesát vteřin jsme odehráli slušně. K dalšímu zápasu? Je to už páté, nebo šesté kolo to samé, hrajeme doma a potřebujeme naplno bodovat. Věřím, že kdyby se hráči dostali z toho tlaku, který na nich je, že by dokázali hrát i lepší hokej pro diváky. V této době diváci musí pochopit, že je to o morálce, o srdíčku a ne o nějakém krásném hokeji. Prostě to tam dotlačit tak, jak se nám to povedlo třeba dnes na 3:2. Musíme zvládnout utkání s Havířovem a uděláme všechno pro to, aby se to povedlo.“