Draci překvapili lídra a domů si vezou tři body

Pavel Zeman, Petr Matěj, Pavel Zeman, sobota 19.9.2009
J i h l a v a - Šumperští hokejisté poprvé v letošní sezoně dokázali zvítězit. V Jihlavě vyhráli v dramatické koncovce 6:5, vítěznou branku trefil v 54. minutě v oslabení Jiří HAŠEK. Draci v Jihlavě vedli v průběhu první třetiny už 2:0, jenže těsně před odchodem do kabin inkasovali kontaktní gól. Domácí pak rychle otočili vývoj zápasu, vedli 4:2, jenže ani potom svěřenci Jiřího Režnara nesložili zbraně. V úvodu závěrečného dějství Draci srovanali a na další branku Bakuse rychle odpoveděl Meluzín. Vítězství poté trefila šumperská sedmnáctka. Draci tak vyhráli v Jihlavě 6:5. Bodově se v Jihlavě prosadil hlavně Radim Antonovič, který vstřelil dvě branky a na další šumpersku trefu přihrál.
3.kolo sobota 19.9.2009
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
5:6
(1:2, 3:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 19:43 Bakus (Čachotský, Malena), 20:51 Malena (Bakus, Čachotský), 26:42 Hodek (Malena, Bakus), 38:09 Staněk (Hodek, Bakus), 50:36 Bakus (Hodek) - 02:12 Ambruz (Sedlák), 14:30 Antonovič (Sedlák), 41:28 Antonovič (Meluzín), 48:44 Noga (Antonovič, Novajovský), 51:04 Meluzín (Podešva, Novajovský), 53:55 Hašek (Barus). Rozhodčí: Radek Wagner - Jan Padevět, Tomáš Prchal. Vyloučení: 3:10, navíc Fiedler (JIH) 5 plus OK. Využití: 4:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1894. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6.
Řehoř (Benda) - Staněk, Malena, Ficenc, Takáč, Chvátal, Kašpar, Dobrovolný, Březina - Hodek, Bakus, Čachotský - Rytnauer, Minčák, Man - Krupka, Bezděk, Hrbatý - Fiedler, Hanzal, Suk.
Vojtek (41. Daneček) - Rimmel, Novajovský, Sedlák, Rangl, Ondráček, Vosátko, Novotný - Pavelek, Barus, Hašek - Ambruz, Hulva, Antonovič - Meluzín, Podešva, Steber - Noga, Pekr, Orsava.

Zatímco v úvodních dvou kolech elitní formace Dukly tápala, tentokrát se Malena, Staněk, Hodek, Bakus, Čachotský postarali o všech 5 branek v šumperské síti. Ostatní vyhořeli a štěstí opustilo i gólmana Milana Řehoře.

Začalo se proti všem papírovým předpokladům. Ve druhé minutě potrestal tečí Sedlákovi střely Martin Ambruz nedůslednost domácího obránce Březiny – 0:1. A o deset minut později bylo ještě hůř. Téměř totožná situace. Jen tu teč Sedlákovi střely tentokrát provedl Radim Antonovič - 0:2.

Aby té ledové sprchy pro borce s motivem orosené pivní sklenice na dresu nebylo moc, nachytal Oldřich Bakus ex-extraligového brankáře Vojtka střelou od zadního mantinelu - 1:2.

Ve 21.minutě srovnal na 2:2 dorážkou Bakusovy střely Rostislav Malena. A nejstarší obránce v kádru červenožlutých se zaskvěl i při třetím gólu, kdy připravil perfektním pasem pozici pro Daniela Hodka. Jak popsat danou situaci co nejpřesněji? Stačí říct Daniel Hodek a i tomu největšímu hokejovému laikovi dojde, že se stav utkání změnil - 3:2. Ve 39.minutě zvýšil střelou od modré čáry Pavel Staněk na 4:2 a zdálo se, že je dobojováno.

Jenže hosté změnili strážce svatyně. Místo Vojtka nastoupil Daneček, a to bylo živá voda. Radim Anotonovič ve 42.minutě naznačil, že dobojováno není – 4:3. Na 4:4 vyrovnal Jiří Noga, ke kterému se puk dostal po třech odrazech bruslí domácích hokejistů.

Tvrdit, že se domácí hokejisté pokoušeli opět strhnout vedení na svou stranu by bylo mírně nepřesné. Tak tedy, první pětka Jihlavy se opět pokoušela strhnout vedení na stranu Dukly. Povedlo se. Kapitán Oldřich Bakus, to je hráč, kterého Dukle závidí celá první liga - 5:4.

Za půl minuty odpověděl klasickým „haluzem“ Roman Meluzín a v 54.minutě dokonal obrat Jiří Hašek - 5:6.

Jiří Režnar, trenér Salith Šumperk: „Mně se to hodnotí dobře, protože jsme v této divoké přestřelce byli lepší. Nevím, co k tomu dodat, prostě jsme byli šťastnější.“

Josef Augusta, trenér Jihlavy: "V Jihlavě byla obrovská euforie. Někteří hráči si mysleli, že už tady nás nikdo neporazí. Začali jsme špatně – technickým vyloučením, což se nemůže takovým hráčům stát. To utkání jsme otočili z 0:2 na 4:2 a hráli jsme parádně. Jestliže ale druhá pětka prohraje 5:0, nemůžeme ten zápas vyhrát. Je to pro mužstvo další poučení. Hráči zatím nejsou schopni udržet výkonnost. Jsou tam jedinci, kteří to tady už léta dělají, ale ti další hráči, to je velký boj s nima. Znovu opakuji, jestliže druhá pětka dostane pět gólů, tak to je hodně hodně hodně špatný. Navíc to vyloučení toho hráče na začátku zápasu. Hráči jsou schopný uhrát skvělé zápasy, ale musí se zamyslet.“