Draci porazili Prostějov opět až na nájezdy

Michaela Ficnarová, Daniel Šváb, Jaroslav Svoboda, Michaela Ficnarová, Daniel Šváb, sobota 9.2.2008
Š u m p e r k - Prostějovským Jestřábům se letos proti Šumperku nedaří. Draci doma dnes přehráli předposlední tým moravské skupiny až po nájezdech. Rozhodující střelu poslal za Štůralu Radim Antonovič. Přestože utkání bylo vyhlášeno jako rizikové, obešlo se bez jakýchkoliv problému v hledišti. Naopak zápas provázela výtečná atmosféra, ve které oba sektory přispěchaly s nápaditým choreem. Nejvíce ovací pak po utkání sklidil domácí brankář Jakub Lev, který od fanoušků obdržel i několik plyšových lvíčků. Podrobnosti připravujeme.
43.kolo sobota 9.2.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
5:4sn
(2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7:03 Antonovič (Ambruz), 15:03 Osina (Galvas), 25:53 Ambruz (Meluzín, Antonovič), 57:13 Galvas (Osina, Antonovič), rozhodující nájezd Antonovič - 4:30 Kotásek (Pavelek, Piecha) 9:02 Piecha (Pavelek, Kotásek), 20:17 Pavelek (Kotásek), 38:28 Kotásek. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 12:12, navíc Vymazal (PRO) 10 minut OT nesportovní chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2,. 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
Lev (Tihlář) - Galvas, Osina, Hrčka, Ondráček, Fojtík, Formánek, Špelda, Šindler, Kubica, Oliverius, Bařica, Antonovič, Meluzín, Ambruz, Bláha, Kovář, Rákos, Stejskal, Grill, Taragel.
Štůrala (Daneček) - Balčík, Procházka, Kumstát, Bartoň, Hlavatý, Chovan, Kotásek, Piecha, Pavelek, Vrba, Podešva, Vymazal, Duba, Pšurný, Opatovský, Hlusička, Mikšovský, Hruška, Nakládal.

Obě mužstva již od samého počátku utkání hnaly vpřed hojně zaplněné tribuny, cestu na šumperský zimní stadion si našlo přes 1500 diváků, mezi nimiž se nenechala zahanbit ani početná skupina fanoušků z Prostějova. Po počátečním oťukávání a šancích na obou stranách přišla v čase 4:30 rána pro domácí fanoušky, trio Kotásek, Pavelek a Piecha zamotali hlavu domácímu gólmanovi a Kotásek po přihrávce Pavelka propasíroval puk za Lvova záda. Draci však rozhodně neusnuli na vavřínech a v osmé minutě při přesilové hře po ostré střele Martina Ambruze předvedl ukázkovou teč Radim Antonovič a srovnal skóre na 1:1. O dvě minuty později při přesilové hře 5:3 pro hosty vrátil vedení Prostějovu Martin Peicha. Pohlednou hokejovou podívanou překazil hlavní rozhodčí několika vyloučeními, jediné z nich se povedlo proměnit Jiřímu Osinu, když v čase 15:03 po přihrávce Davida Galvase nedal Štůralovi sebemenší šanci. V 18. minutě dostali také Draci příležitost v podobě přesilovky 5 na 3, ale do šaten se odcházelo za stavu 2:2.

Po 17 vteřinách druhé části jakoby se vyplnilo známé nedáš, dostaneš. Po nevyužité dvojnásobné přesilovce na konci prvního dějství domácí obránce neuhlídal Zdeňka Pavelka a ten vymetl pravý horní růžek Lvovy branky. 3:2 pro Prostějov. Po tomto gólu se začaly plnit trestné lavice. Nejprve za jemný háček odešel sedět Roman Meluzín, po 21 vteřinách přijel dělat Romanovi společnost Michal Hrčka za krosček a nakonec se k nim přidal i Fojtík za vysokou hůl. Draci se však skvěle ubránili a hra mohla pokračovat v pěti na obou stranách. Čas 25:53 a bylo opět vyrovnáno! Roman Meluzín táhl puk podél mantinelu až za hostující bránu, kde přihrál osamocenému Martinu Ambruzovi a ten pohotově vymetl levou šibenici. I nadále pokračoval „skvělý“ výkon hlavního sudího, který posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým. Zatímco jasné fauly se obešly bez vyloučení, diváci nejednou hádali, kdo a za co půjde na trestnou lavici. Obě mužstva přežila sérii vyloučení bez inkasovaného gólu. Tvrdou střelou se blýskl kapitán Šumperka Roman Meluzín, Štůrala se za ní pouze ohlédl a naštěstí pro něj mířila mimo. Ač Draci Prostějovu nedali pokoj, Štůrala Jestřáby držel. Po přihrávce jednoho z hostujících hráčů na bránu uháněl Kotásek, nedovoleně ho ale zastavil Bařica a bylo odpískáno trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný Martin Kotásek, který kličkou nedal Lvovi šanci. O půl minuty později se na Štůralu řítil Meluzín, ale opět nedal. 43 vteřin před sirénou se před bránou hostí strhla menší šarvátka a sudí poslal hostujícího Pavelka na dvě minuty na trestnou lavici. Poslední střelu druhého dějství vyslal na Štůralu Fojtík.

Draci začali třetí třetinu přesilovkou. V ní ale hostujícího gólmana téměř neohrozili. Sudí však vylučoval dál. Na 2 + 10 minut poslal za katr Vymazala. Draci se snažili utkání opět vyrovnat, ale dlouho se jim to nedařilo a prostějovská jednička vše pochytala. Následovala další vyloučení na obou stranách a také tyč Romana Meluzína. Blížil se konec utkání a Šumperk stále prohrával o jednu branku. Čtyři minuty před koncem sudí vyloučil Bartoně, o necelou minuty později druhého prostějovského hráče Balčíka. Draci tak měli opět šanci s výsledkem něco udělat. A stalo se. Tlak Šumperka přinesl své ovoce. V přesilové hře po přihrávce Osiny a Antonoviče tvrdou střelou vyrovnal David Galvas. Otočit zápas mohl Roman Meluzín. Puk mu ale přeskočil hůl a střela tak na bránu nemířila. Jestřábi tak ztratili necelé tři minuty před koncem nárok na tři body, a jak se později ukázalo i na play-off. Ještě před koncem základní hrací doby se rozsvítily červené světlice v kotli Prostějova. Odpovědí na to a díkem Jakubu Lvovi byly obrovské zlaté fontány a transparenty s tygrem.

V prodloužení se moc zajímavého nestalo. Po vražení na mantinel zůstal na ledě ležet Oliverius, ale rozhodčí pouze potvrdil svoji „formu“ a zákrok nepotrestal. Největší šanci prodloužení měl na své holi Kotásek, Jakub Lev jej však vychytal a zápas spěl do samostatných nájezdů. V nich se proti Lvovi jako první postavil a rozjel hostující Pšurný a domácí gólman byl již podruhé v tomto zápase v samostatném nájezdu překonán. První střelec Šumperka Jiří Osina Štůralu neprostřelil. V druhé sérii už Jakub Lev hostujícího Kotáska vychytal a šumperským vrátil naději Robin Kovář. Vše tedy rozhodly až dva poslední nájezdy. Zatímco za hosty zaváhal Piecha, na druhé straně zpečetil výhru domácího Šumperka Radim Antonovič. Závěrečná děkovačka tak patřila domácím, spolu s hokejisty slavila většina stadionu, na ledě se nakupili plyšoví lvíčci a obrovskou radost ukázal samotný Jakub Lev, který si na své vystoupení s kloboukem přizval pár spoluhráčů.