Draci podlehli lepšímu soupeři 4:0

Jaroslav Svoboda, úterý 1.8.2006
Chuť po včerejší prohře s Pardubicemi si dnes spravili hokejisté kazašského mistra, Karagandy Kazachmys. Zásluhou lepší kombinace, pohybu i důrazu dnes přehráli šumperské Draky 4:0 a připsali si tak na evropském turné první vítězství. O vítězství rozhodla branka již z 38. vteřiny utkání, kdy Radka Tihláře překonal po nacvičené kombinace Vladimír Ivancov. Stejný hráč v poslední třetině završil i gólový účet utkání.
přát. úterý 1.8.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - Karaganda-Kazakhmys
0:4
(0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Ivancov (Fetisov), 39. Korškov (Jakovenko), 43. Filipov, 45. Ivancov (Fetisov). Rozhodčí: Ing. Kamil Kadlec-Tomáš Eremka, Jaroslav Šedina. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.
Tihlář (30. Nimmerrichter) - Güttler, Holík, Ondráček, Osina, Hajas - Antonovič, Budina, Cabaník, Čížek, Jurča, Kočara, Kučera, Kulhaj, Martinka, Novosad, Stejskal, Pekr, Fišer, Šašek
Gybarev - Uškov, Ternavskij, Achmetov, Šumakov, Ivancov, Petrov, Filipov, Fetisov, Gavrilin, Jeremejev, Tokarev, Sidulov, Kazarin, Sterligov, Šilin, Solarev, Korškov, Pozin, Mjakiš, Kramarenko, Sviridenko, Chikalin, Jakovenko

Premiérového vítězství na českém turné dosáhl celek Karaganda Kazachmys. V přípravném utkání porazili Kazaši domácí výběr Draků hladce 4:0. Domácí na vyspělejší a lépe bruslící hosty nestačili, tlak si vytvářeli jen v přesilových hrách. Několikrát dokonce Šumperk měl výhodu dvou mužů, ale ani jednou ji nevyužil. Draci tak stále čekají na první letošní výhru.

Již po necelé minutě se trefil útočník kazašského mistra Vladimír Ivancov. Ke skórování jej vyzval Alexej Fetisov. Draci poté odolávali dalšímu tlaku soupeře, jemuž udělala přítrž až jedna z nepřesných kazašských střel. Ta udělala díru do plexiskla a po necelých sedmi minutách si oba týmy daly nucený oddech. Po návratu ke hře pokračoval mírný tlak zahraničního celku, Draci se poprvé osmělili až v 17. minutě. Ale přesilovku 5 na 3 nevyužili.

Ve druhé třetině výkon obou týmů značně opadl a slušná divácká kulisa se dlouho hokejem moc bavit nemohla. Šumperští hokejisté se před Gybareva dostávali opět jen zřídka, důrazně bránící soupeř naopak často vystihoval rozehrávku a zakládal nebezpečné útoky. Druhou branku v zápase přidal v čase 38:39 vytáhlý obránce Alexej Korškov.

Na úvod třetí části hry mohl dostat svůj celek do třígolového vedení Jeremejev, ale Nimmerrichter jej tváří v tvář vychytal. Mladý šumperský brankář inkasoval až o chvíli později. Ve 43. minutě byl tvrdě k ledu poslán obránce Holík a z následné protiakce soupeře se nemýlil Alexandr Filipov. Neuběhly ani dvě minuty a skóre se měnilo opět. Vladimír Ivancov si zopakoval spolupráci s Fetisovem ze začátku utkání a svou druhou brankou v utkání uzavřel skóre zápasu.

Diváci se dočkali také domluveného prodloužení, ve kterém se ale kromě vyloučení Sterligova zápis měnit nemusel. V následných nájezdech pak uspěli šumperští hráči. Hned na úvod přelstil Gybareva Holík, Ivancov ovšem dokázal vývoj samostatných nájezdů srovnat. Na další branku Jiřího Osiny našel pro změnu odpověď Gavrilin. Až Petr Jurča svým gólem definitivně rozhodl o vítězství Draků v nájezdech.

Jozef Zavadil, trenér domácích: "Bylo na nás vidět, že jsme teprve druhý den v plně dvojfázové přípravě. Náš soupeř je naopak už v plném tréninku. Na to, že jsme šestý den na ledě je to dobrý výkon. To, že jsme nevstřelili jediný gól, bych nyní na začátek přípravy neřešil. Víc by mne to mrzelo dva týdny před začátkem mistrovské sezóny."