Draci nezvládli roli favorita v Novém Jičíně

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, středa 19.9.2018
Šumperští hokejisté v rámci třetího kola nezvládli utkání v Novém Jičíně. Na ledě Ďáblů prohráli 2:3. Draci se sice po brance Pokorného dostali rychle do vedení, ale do konce třetiny inkasovali ještě dvakrát. V prostřední části hry branka nepadla, a tak byla důležitá třetí perioda. V té se prosadil za Nový Jičín Jiří Slovák. Šumperk v 57. minutě snížil po brance PETRA GEWIESEHO. Drakům se ale třetí branku vstřelit nepodařilo. Nepomohla ani závěrečná power-play. Hráči Jozefa Zavadila, se tak do Šumperka vrátí s prázdnou.
3.kolo středa 19.9.2018
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Krupa, 17. Palička (Málek), 46. Slovák (Motloch) – 2. Pokorný (Vorobjev), 57. Gewiese (Vorobjev). Rozhodčí: Šudoma – Čelechovský, Kučera. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Hlaváč – Adamík, Már, Hruška, Kysučan, Beutl, Metelka, Gřesík – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Lehečka, Poruba, Zedník, J. Sonnek, Slovák, Irgl.
O. Haloda – Kužílek, Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Horký, Vachutka, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Haluza, Vorobjev, Ostřanský.

S dvěma výhrami na kontě a v pozici favorita dorazili Draci do Nového Jičína. A co víc, v druhé minutě získali také rychlé vedení. Po přihrávce ruské posily Dmitrije Vorobjeva se prosadil Dominik Pokorný. Draci povzbuzeni rychlým vedením měli i další šance, ale Antonov, Plášek, Králík a ani Vorobjev náskok nenavýšili. A když Šumperk nevyužil ani následnou přesilovku, udeřili domácí. Ti se prosadili prakticky z prvního ofenzivního výpadu. Miroslav Krupa bekhendem překonal Ondřeje Halodu, který se v brance objevil místo nemocného Kristína.

Kontrovat mohli hosté, ale dlouhou přesilovou hru, ve které chvíli hráli také v pěti proti třem, nevyužili. Načež sami znovu inkasovali. Rychlý kontr zakončil přesnou střelou Filip Palička. A první porážka Draků v nové sezóna začala nabírat jasnějších kontur.

Ve druhé třetině viděli diváci na zimním stadionu v Novém Jičíně vyrovnanější bitvu než v té první. Domácí přidali na tempu a Šumperk ztratil převahu. Ve 27. minutě podržel Draky Ondřej Haloda, který se štěstím vychytal i Pechu. Domácí gólman Hlaváč pak pečlivě kontroloval pokusy Draků, skóre se tak do další přestávky nezměnilo.

Rozhodující moment duelu přišel ve 46. minutě. Motloch předal kotouč na Jiřího Slováka, jehož technická střela skončila za zády šumperského brankáře. Vysoké riziko porážky pak vyburcovalo Draky k trvalému tlaku. Jenže Hlaváč byl při pokusech šumperského celku pozorný. A největší šanci musel krýt Haloda, který po chybě Draků zabránil nárůstu manka. V 51. minutě zazvonila Řezáčova rána na konstrukci branky, rostoucí počet pokusů ale Drakům přinesl kýžené snížení.

V úvodu 57. minuty předal Vorobjev puk na kapitána Petra Gewieseho, jehož rána skončila za zády bezmocného Hlaváče. Po zbytek utkání ještě zkoušeli svěřenci Jozefa Zavadila srovnat, ale gól již nedali. Nový Jičín si tak připsal první vítězství v soutěži, naopak Draci poprvé odešli z ledu jako poražení.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): Šumperk hned v úvodu utkání předvedl, jakým favoritem je a po ukázkové kombinaci šel do vedení. Troufnu si ale říct, že právě v tento moment se začalo rodit naše vítězství. Ještě do konce první třetiny jsme otočili výsledek a ubráněné oslabení tři na pět zvedlo morální kredit týmu. Rozhodující branku jsme vstřelili po důrazu v osobním souboji v útočném pásmu a v zádech dvoubrankového vedení jsme dokráčeli k výhře. Musíme s kolegou poděkovat všem hráčům za přístup k utkání a k výkonu který předvedli v čele s velmi kvalitním výkonem Hašana v brance.
Je tu ještě jedna věc, kterou chceme vyzvednout. Nešlo si nevšimnout, jakou radost měli společně s týmem fanoušci a diváci po skončení utkání. Chceme jim tímto poděkovat za přízeň a pevně věříme, že pouto, které zde vzniká, se bude nadále prohlubovat. Děkujeme!

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): Co Vám mám říct? Já nemám nic co hodnotit. Banda darebáků, kteří si mysleli, že když dají první gól, tak se Jičín porazí sám. Hanba, pro mne hanba, neskutečná hanba. Jasně jsem jim říkal pozor chlapci, když je podceníte a nedejbože zjistí, že se s Vámi dá hrát, tak se budete trápit. A tak se i stalo. Ve druhé minutě dáme gól a pak čekáme, že se soupeř porazí sám. Gratuluji Novému Jičínu, má mladé, ale ambiciózní mužstvo a je třeba aby jste je udrželi pospolu a bude to čím dál tím lepší. Naši borci si mysleli, že když k Vám přijede velký Šumperk, že si před ním sednete na zadek, tak se velmi spletli. Furt je postup, první místo, ale s takovým mužstvem a takovým výkonem, to tedy ani náhodou. Prostě jsme byli trapní a horší a Jičín po zásluze zvítězil.