Draci nezvládli generálku, podlehli Vsetínu 3:10

Kateřina Glogarová, Dominik Mihailescu, úterý 6.9.2016
Šumperští hokejisté ve svém posledním přípravném utkání podlehli Vsetínu vysoko 3:10. Hosté se v první třetině ujali rychlého vedení po trefě Kajaby. Svěřenci Jiřího Dopity pak do konce první periody dokázali skórovat ještě dvakrát. Do prostřední části hry se tak vstupovalo za stavu 0:3. V té dokázal Valašský hokejový klub přidat další čtyři branky. Jediný gól Draků ve druhé třetině pak vsítil Jan Matějka. V poslední periodě Vsetín dokazoval dominanci, neboť přidal další góly. Draci se dokázali prosadit až v závěru hry, kde vstřelil branku Cink s Janotou.
přát. úterý 6.9.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín
3:10
(0:3, 1:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 26. Matějka (Vymazal), 57. Cink (Augustin, Hroch), 58. Janota (Fischer) – 1. Kajaba (Vávra), 8. Čuřík (Hořanský, Mojžíš), 18. Žák (Kolařík), 22. Janáček (Vávra), 23. Šjafotdinov (Finsterle, Kolařík), 25. Chrapak (Šilhavý), 32. Janáček (Chrapak), 44. Šilhavý (Daněk, Stuchlík), 53. Finsterle (Hořanský, Čuřík), 54. Vávra (Kajaba, Šjafotdinov). Rozhodčí: Klapetek, Markovský – Adamec, Kubíček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:10, 3:10.

Slezák (24. Zavadil) – Tomek, Sedlák, Navrátil, Drtil, Řezáč, Ďurkáč, Kolář, Janota – Vachutka, Matějka, Vymazal – Pavlovský, Ostřanský, Fischer – Cink, Hroch, Jurík – Augustin, Hozák, Hajšman – Medek.
Šurý – Mojžíš, Bílek, Janáček, Hryciow, Kobylík, Žák, Chrapak, Stuchlík – Hořanský, Čuřík, Finsterle – Vávra, Čech, Kajaba – Pokorný, Šjafotdinov, Kolařík – Zúbek, Šilhavý, Daněk.

Utkání mezi Šumperkem a Vsetínem bylo generálkou před prvním zápasem sezóny, který se odehraje o týden později. Do branky se tentokrát postavil Martin Slezák a v poli se objevila nová čtveřice hráčů - Vojtěch Augustin, Jiží Hozák, Daniel Kolář a Robin Medek.

Draci sice v první minutě vyzkoušeli pozornost Michala Šurého ovšem byl to René Kajaba, který krásnou kličkou otevřel skóre utkání. Domácí se následně snažili o vyrovnání, ale střely Daniela Vachutky či Radka Fischera skončili v náruči Petra Hromady.

V 7. minutě se po křídle hnal Lukáš Finsterle, který krásnou střelou k tyči nedal Slezákovi šanci. Draci i nadále bojovali i přesto, že měli dvoubrankové manko. V dobré pozici pálil Janota, ale brankář Vsetína s přehledem vyrazil černou pryž. Do konce první třetiny stihli hosté skórovat ještě jednou. Michal Žák přesnou ránou do teploměru překonal Slezáka.

V první šesti minutách prostřední části jsme mohli viděli téměř všechny góly této části. Nejprve dvě rychlé branky přidal Janáček s Šjafotdinovem. Po té poslední se v brance vystřídali šumperští gólmani. Klec opustil Martin Slezák a do branky se postavil Petr Zavadil. Nicméně tato změna nezabránila Fjodorovi Chrapakovi, který vsítil šestý gól.

Snížit se povedlo ve 26. minutě Janu Matějkovi, kterého vyslal na samostatný únik Michal Vymazal. Vsetín ovšem nadále tlačil. Těžil z toho ve 32. minutě Martin Janáček, který uzavžel střeleckou listinu ve druhé periodě.

Ani poslední perioda nepřinesla nějakou větší změnu. Už čtyři minuty po třetím vhazování dal gól Vojtěch Šilhavý. Dlouho se poté hrálo nahoru a dolu.

Vsetín následně skóroval dvakrát po sobě, když se dokázal trefit Finsterle s Vávrou. Domácí ještě v závěru kosmeticky upravili skóre. Vladimír Cink dokázal dorazit puk za Šurého. V 58. minutě střelecký list uzavřel Michael Janota.

Šumperk tedy ani napodruhé nedokázal na domácí půde vyhrát. Trenér Aleš Flašar bude mít do příštího týdne spousty práce.

Aleš Flašar (Draci Šumperk):  Realita je krutá, musíme se podívat pravdě do očí. Vsetín je jinde než my, obrovsky silný mančaft. Tým se snažím určitým způsobem dolaďovat, ale na druhou stranu je výsledek docela krutý vzhledem k tomu, co jsme herně předvedli. Stále platí, co jsem říkal minulý týden, neskutečně moc skřípe naše obrana. Kluci vyrobili spoustu individuálních chyb a z toho pramenily branky. Přijeli nám přijet kluci z Prostějova, ale bylo vidět, že jsou unavení. Tým se bude nějakou chvíli ještě sehrávat, máme jedenáct dní na to, abychom na spoustě věcí zapracovali a uvidíme, jak nám to půjde.