Draci neudrželi dvoubrankové vedení a v prvním přípravném utkání Opavě podlehli

Vanessa Vařeková, úterý 29.8.2023
Šumperští hokejisté si na úvod přípravy připisují porážku. Do zápasu s Opavou přitom nevstoupili vůbec špatně. V první polovině hry si Draci vypracovali solidní dvoubrankový náskok, jenomže to bylo ze strany domácích vše. Slezan následně převzal otěže hry, zvýšil tempo a pěti góly dokonal obrat. Další přípravný souboj je na programu za týden, kdy Šumperk na domácím ledě prověří Nový Jičín.
přát. úterý 29.8.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
2:5
(1:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Jaroš, 28. Polách (Pitkänen) – 33. Krupa (Šindelář, Rousek), 38. Adamec (Hanák), 39. Horizral (Kadula, Ludvík), 45. Stuchlík (Rousek, 11), 59. Krupa (Thiel). Rozhodčí: Cik - Kašpar, Peluha. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 379. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
Ryšavý – Rutar, Cibuzar, Křivohlávek, Jaakkola, Hohl, Minařík – Jaroš, Nilsson, Šišolák – Pitkänen, Skopal, Polách – Müller, Scheuter, Horký – Drlík, Holub
Nowak – Šindelář, Ludvík, Hanák, Adamec, Pachula, Thiel, Backa – Krupa, Stuchlík, Rousek – Kadula, Beránek, Vojtovič – Tarnoczy, Horný, Vendelín – Horizral

Draci do prvního přípravného utkání s Opavou vstoupili lehce nervózně a už v 5. minutě hry se provinili proti pravidlům za příliš mnoho hráčů na ledě. Oslabené mužstvo se však dotírajícímu Slezanu dokázalo ubránit a v posledních vteřinách trestu dokonce skórovalo. Po zisku kotouče se do samostatného úniku dostal navrátilec a dnešní kapitán, Tadeáš Jaroš, jenž předvedl své kvality a kotouč nekompromisně zavěsil za záda gólmana Nowaka - 1:0. Hosté se ve zbytku první periody hnali za vyrovnáním, leč marně.

Domácí hokejisté povzbuzeni vstřelenou brankou tlačili na soupeře i během úvodních minut prostřední části. Obrovskou příležitost odskočit do dvoubrankového vedení měl opět Jaroš, který byl dnes na ledě hodně vidět. Jeho jedovatá střela ale trefila pouze betony hostujícího gólmana. Neujal se ani pokus Rutara či Šišoláka. Úspěšné zakončení slavil až Adam Polách, jenž dostal přesný pas zpoza branky a svižnou střelou Nowaka překonal - 2:0. Slezan se ovšem nenechal zastrašit a v nabídnuté přesilové hře dokázal snížit skóre na rozdíl jedné branky. Od modré čáry nejprve vystřeli Šindelář. Jeho pokus ale Ryšavý vyrazil pouze před sebe, kde byl na dorážku perfektně připraven Tomáš Krupa - 2:1. Netrvalo dlouho a v šumperské ŠKODA aréně bylo vyrovnáno. Ve 38. minutě přebruslil hostující defenzívu Andrej Adamec a z bezprostřední blízkosti vymetl pavučiny pravého horního rohu domácí klece - 2:2. Pořádná facka pro Draky však přišla o necelou minutu později. Opavský útočník Mario Horizral se dostal ke zblokované střele jako slepý k houslím a z prostoru mezi kruhy dokonal bleskurychlý obrat - 2:3.

Slezan v závěrečné dvacetiminutovce převzal otěže hry. Ve 45. minutě využil druhou početní výhodu Kryštof Stuchlík, který bez sebemenšího problému dorazil střelu Tomáše Rouska do odkryté části šumperské svatyně - 2:4. Na druhé straně mohl ještě Draky vrátit do hry kontaktní brankou Tadeáš Jaroš, jeho střela ale pouze orazítkovala bližší tyč. Definitivní úder pak domácímu mužstvu zasadil Tomáš Krupa, který upravil konečné skóre na 2:5.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Prvních deset minut mi přišlo paradoxně špatných, poté jsme se ale zlepšili. Podařilo se nám dát dva góly, přesto se mi dnešní zápas nechce úplně hodnotit. Máme kompletně nový tým, trénujeme společně krátce a to se na hře taky trošku projevilo. Ještě jsme pořádně neřešili ani taktiku, spíše jsme se zaměřovali na fyzickou kondici, takže to na ledě mohlo dnes působit občas chaoticky. Lehce mě mrzí závěr utkání, kde jsme začali hrát trochu bezhlavě, ale paradoxně jsme měli hodně šancí. Nakonec jsme však gól dostali my. Ale jak říkám, byl to teprve první zápas, takže bych to vůbec nehodnotil.“

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): „V brance jsme dnes dali prostor Tondovi Nowakovi a ten nás nezklamal, za to jsme rádi. Začali jsme ale vlažně, bez pohybu. Nebylo to z naší strany dobré a hráčům jsme domluvili, udělali jsme i nějaké změny v sestavě. Hra poté byla podle našich představ, byli jsme aktivní, dobře jsme rotovali a soupeře nutili k faulům. Díky tomu se nám podařilo dostat do tlaku a zápas otočit, dohrát se nám to navíc podařilo vklidu.“