Draci letos na Opavu neumí, po třech výhrách tak přišlo kruté vystřízlivění

Vanessa Vařeková, středa 22.11.2023
Šumperští hokejisté si domácí zápas s Opavou za rámeček rozhodně nedají. Kromě častých vyloučení nebyl k vidění příliš pohledný hokej. Na první gól si diváci museli počkat až do poloviny druhé dvacetiminutovky, kdy se vedení ujal hostující Slezan. Draci sice v úvodu závěrečného dějství jednobrankovou ztrátu umazali, to ale bylo ze strany domácích všechno. Po premiérové trefě Alexe Nilssona Opava zužitkovala početní výhodu, čímž vrátila vedení na svoji stranu. Těsně před závěrečnou sirénou přidali hosté ještě dva góly do prázdné brány, a rázem bylo vymalováno. Šumperský tým dostal pořádnou facku a je jen na něm, jak se s ní vypořádá.V dalším kole přivítá na domácím ledě Velké Meziříčí.
17.kolo středa 22.11.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
1:4
(0:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 42. Nilsson (J. Horký, P. Kubíček) – 29. Hradil (Šindelář, Brada), 48. Dobša (Hradil, Stuchlík), 59. Dobša (Hradil), 60. Vojtovič (Beránek). Rozhodčí: Václav Šutara – Pavel Rychlý, Milan Gančařík. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 699. Střely na branku: 18:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Irgl – Dudycha, P. Hohl, Minařík, Rutar, Cekr, P. Kubíček, Jarmara – Przybyla, Šišolák, Antoníček – J. Horký, Jaroš, Vachutka – Skopal, Polách, Danielčak – Lichner, Nilsson, Tomeš.
Slíž – A. Holík, Šindelář, Štěpánek, Ervasti, Thiel, Jak. Ludvík, Buršík, Lehotský – Kadula, Stuchlík, Vašenka – Hradil, Brada, Dobša – Vojtovič, Beránek, Wendelín – Häring, Hendrych, Kotásek.

Začátek středečního klání mezi Šumperkem a Opavou zachytili o něco málo lépe domácí hokejisté. Do první větší šance se dostal kapitán Draků, Tadeáš Jaroš, který měl k dispozici spoustu prostoru na vrcholu levého kruhu. Jeho forhendový pokus ale hostující brankář bez problémů zneškodnil. O chvíli později měl Šumperk další velkou příležitost ke skórování, a to v podobě dlouhé čtyřminutové přesilové hry. Během ní však Draci na bránu pomalu ani nevystřelili, Opava tak s přehledem zvládla toto oslabení ubránit. Navíc si krátce po něm sama vyzkoušela početní výhodu. Ani ta ale nebyla zúročena. Ve zbytku první periody padlo ještě několik dalších trestů, nic zajímavějšího se už ale neudálo.

První úspěšná trefa přišla až téměř v polovině zápasu. Ve 29. minutě poslal Opavu do vedení Radim Hradil, který vtrhl do pásma Draků a z prostoru pravého kruhu vyslal pohotovou střelu, kterou vymetl šibenici Irglovy svatyně. Šumperští hokejisté mohli odpovědět v následující početní výhodě, nedovolený zákrok Vojtoviče ale patřičně nepotrestali. Po čtyřiceti minutách tak platil stav 0:1.

Domácí mužstvo moc dobře vědělo, že jednobrankový náskok Opavy může celkem rychle smazat a to se mu i povedlo. Ve 42. minutě vykřesal naději na dobrý výsledek švédský útočník Alex Nilsson, jenž stál ve správný čas na správném místě a lehkou tečí změnil trajektorii kotouče až za brankovou čáru. Draci byli hned vzápětí jako na koni, jejich aktivní hru ale překazili rozhodčí, kteří signalizovali vyloučení. Za krosček si šel na dvě minuty odpočinout Ludvík Rutar, přičemž jeho počínání bylo následně řádně potrestáno. Ve 48. minutě zopakoval David Dobša něco podobného jako Nilsson předtím a šikovnou tečí usměrnil puk za záda Denise Irgla.

Draci se pak ve zbytku třetí části sami připravili o možnost vyrovnání, a to především svou nedisciplinovaností. V posledních dvou minutách jim tak nezbývalo nic jiného, než odvolat gólmana. A tento tah se nakonec trenérskému štábu Šumperka vymstil. Slezané se do prázdné brány trefili hned dvakrát, a bylo rozhodnuto. Nejprve se podruhé v tomto duelu prosadil David Dobša a poté na konečných 1:4 kosmeticky upravil Jan Vojtovič.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „První třetina byla skvělá do okamžiku, kdy jsme dostali dlouhou čtyřminutovou přesilovku, tam pro nás zápas skončil. Do té doby jsme měli dvě tři tutovky a kluci pracovali dobře. Potom ale bylo vidět, že nastoupili do zápasu tím stylem, že my jsme porazili Vyškov a teď obehrajeme každého a budeme si dělat co chceme. Od začátku se snažíme s Tomášem pracovat na herní disciplíně, ta dnes ale byla nulová. A v momentě, kdy se hra takhle rozpadne, tak jsme tam akorát tak do počtu. Snažili jsme se to ještě nějakým způsobem hecovat, abychom se vrátili k nějakému normálu, ale bohužel se nám rozbil ovladač a bylo to neovladatelné. Pět lidí je na ledě a každý si hraje svůj zápas. Poprvé jsem cítil roli favorita. Měl jsem za to, že ta hra za poslední zápasy už někam směřuje, nakonec jsme ale vlastně podlehli tomu, že jsme dobrý. Dostali jsme pořádnou facku a nejspíš zaslouženě, protože podle mě jsme prohráli zápas, který jsme měli vyhrát.“