Draci jsou zase o krok blíž. V perfektní atmosféře přetlačili Ústí

Michal Krobot, neděle 13.3.2022
Šumperští hokejisté se v rámci série play-down poprvé představili před domácím publikem, které je náležitě přivítalo. Draci Slovan tlačili od prvních minut po ty poslední. Hráči Ústí ale nebezpečně hrozili z přečíslení a vždy se jim podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky. Na vítěznou trefu Tomáše Vildumetze ale odpovědět nedokázali a Šumperk jde před zítřejším soubojem do vedení.
PD3 neděle 13.3.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
4:3
(2:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Kohút (Hrachovský, Vachutka), 13. Kindl (Vachutka, Antoníček), 38. Kindl (Pěnčík, Mokry), 53. Vildumetz (Kindl) – 17. O. Bláha, 47. T. Urban (Š. Bláha, O. Bláha), 54. Š. Bláha. Rozhodčí: Hucl, Pilný – Bohuněk, Hnát. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 652. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Rutar, Řezáč, Březák, Dudycha – Žálčík, Kindl, Vildumetz – Vachutka, Kučera, Kohút – Šuhaj, Macuh, Kratochvíl – Furch, Šilhavý, Antoníček.
Hamalčík – Jasečko, Drtina, Brož, Kottek, Trefný, Mareš, Záruba – Trávníček, Vrdlovec, Tůma – Urban, O. Bláha, Š. Bláha – Bernat, Čermák, Jouza – Milfait, Severa.

Úvodní minuty zápasu znamenaly suverénní hru Draků. Před úžasnou domácí kulisou na led vletěli v obrovském tempu a Ústí mělo velké problémy s šumperským pohybem. Už po minutě hry se z pravého kruhu prosadil zatím nejlepší střelec série Dávid Kohút. O několik okamžiků později předvedli jednu z nejpovedenějších akcí sezóny Daniel Vachutka s Denisem Kindlem, který zasouval puk za nechápajícího Hamalčíka. Na konci periody ale ve vlastním oslabení ujel Ondřej Bláha a vrátil tápající Ústí zpět do hry.

Prostřední část navázala na tu první v podobném duchu, jenže už to byli hosté, kdo měl více ze hry. Ovšem ne na dlouho. Během obou třetin bylo k vidění hodně fyzické hry a osobních střetů, které se pomalu začínají načítat. Šumperk se na konci druhé dvacetiminutovky dostal do dvojnásobné přesilovky, ale hokejisté Slovanu měli speciální týmy opravdu precizně připravené a nedovolili Drakům skórovat. Po jejím skončení se výstavním sólem předvedl kapitán domácího mužstva Denis Kindl. Asistenci k této trefě si připsal Vojtěch Mokry, který tak korunoval svůj další dobrý výkon.

Do závěrečné třetiny hráči Parsu vstupovali s dvougólovým vedením. O další dramatickou zápletku se ovšem postaral Tomáš Urban, který využil zmatku v brankovišti a vlil svým spoluhráčům novou krev do žil. V padesáté třetí minutě se ale dostal k puku nikým nehlídaný Tomáš Vildumetz, který okamžitě po vstřelené brance vyjel emotivně slavit. Poslední slovo měl Štěpán Bláha, ale dorovnat se už hostům nepodařilo. Šumperk se tak poprvé v sérii ujímá vedení.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Těžké utkání. Stav série 2:1. Děkujeme divákům za podporu a připravme se na zítra.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Začátek utkání nám nevyšel, Šumperk na nás nastoupil. My jsme udělali několik individuálních chyb a hlavně faulů, protože v prvních deseti minutách jsme hráli stále v oslabení, dokonce i ve třech. Nicméně Šumperk měl lepší start, pak se to ale utkání vyrovnalo. Šumperk nám pokaždé odskočil na dva góly a když se nám podařilo zase snížit na rozdíl jedné branky, tak znovu přišel nějaký zbytečný faul a Šumperk proměnil další přesilovku. Tímto jsme vlastně soupeře neustále pouštěli do zápasu. V závěru jsme si pak dokázali vytvořit tlak, ale bohužel se nám už nepodařilo vyrovnat.“