Draci jedou z ValMezu opět s prázdnou

Jaroslav Svoboda, středa 20.10.2010
Prokletí stadionu ve Valašském Meziříčí přetrvává, Drakům se ani tentokrát nepodařilo vyhrát za plný počet bodů, navíc jedou domů s prázdnou. Vyhrocené a vyloučeními prošpikované utkání přineslo zajímavý a dramatický hokej. Draci sice prohrávali 1:0, ale do konce úvodní části hry, ve které byli lepším celkem, dokázali otočit a skupinka šumperských fanoušků neskrývala optimismus. Ten vzal ale za své, domácí v úvodu druhé třetiny díky gólům z přesilovek otočili a převzali iniciativu. Přesto na konci prostřední části hry srovnal svou sedmnáctou trefou sezóny Velecký a když RADEK FISCHER v úvodu třetí třetiny přidal čtvrtý gól, vypadalo vše znovu nadějně. Ambice na bodový zisk však hostům sebrala další vyloučení, která domácí dokázali potrestat. I přes prohru zůstává Šumperk v čele tabulky.
12.kolo středa 20.10.2010
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
6:4
(1:2, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Matějný (Tatarčík, Bacul), 25. Kostelňák (Blažek), 25. Bacul (Matějný), 48. Vašut (Růčka, Matějný), 54. Bacul (Matějný), 59. Bokroš (Matějný, Martiník) - 6. Holík (Meluzín), 20. Ambruz (Hulva, Brunec), 38. Velecký (Drtil, Tesařík), 41. Fischer (Novosad, Meluzín). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Bojda. Vyloučení: 6:10, navíc Vašut (VAL) 10 minut nesportovní chování. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 36:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 6:4.
Krumpoch - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., VVarga D., Varga Mir., Vašut
Boška (od 21. Peksa) - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drtil - Novosad, Meluzín, Matějka - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka - Fischer

V kompletní soupisce přijeli šumperští Draci do Valašského Meziříčí, jako sedmého obránce opět sebou "přibalili" mladého Gewieseho. S touhou odčarovat prokletí valašskomeziříčského stadiónu se vrhli do boje s výkonnostně rostoucím soupeřem, podpořit je přijela i hlučná skupinka příznivců.

Zápas však nezačal pro hosty nejlépe. Z první vážnější akce Bobři skórovali, když Jan Matějný lehce na kruhu tečoval střelu Tatarčíka a puk zapadl k levé tyčce Boškovy branky. Domácí povzbuzeni vedením se začali tlačit do ofenzívy, jenže byli to oni, kdo inkasoval. Nejproduktivnější bek soutěže Aleš Holík dokázal v úvodu šesté minuty ve spolupráci s Romanem Meluzínem srovnat, když kotouč skončil pod horní tyčí Krumpochovy branky.

Draci následně hráli i přesilovou hru a nevedli si v ní špatně, jenže Krumpoch svůj tým podržel. Zvláště Veleckého formace si opět začala vytvářet, stejně jako v předchozích zápasech, tlak, čemuž napomáhal i aktivní pohyb Červenky a důraz Haase. Sám Velecký však v šanci skórovat nedokázal.

Další vyloučení přišlo ve 14. minutě a Jan Matějka musel na trestnou lavici za držení soupeře. Šumperk pak doplácel na to, že v utkání často prohrával bully, tudíž se lehce dostával pod tlak. Během přesilovky však skvěle několikrát zachránil Roman Boška. A když bylo po oslabení, vydali se zase Draci na steč. A dočkali se v čase 19:17, kdy podruhé od svého návratu do Šumperka skóroval Martin Ambruz. Draci, kteří byli v úvodní třetině lepším týmem, po zásluze vedli.

Do druhé třetiny však nastoupili bez Romana Bošky. Jednička Draků pro toto utkání musela odstoupit po zranění, které si gólman hostů způsobil po nájezdu Martina Vargy do brankoviště. Zákrok spíše za hranicí pravidel zůstal nepotrestán, naopak Boška, u nějž je podezření na poranění vazů, musel ze zápasu odstoupit.

Mezi tyče se postavil Marek Peksa a od úvodu druhé třetiny čelil nebezpečným náletům domácích Bobrů. Ti začali velmi nepříjemně kousat a vše vyústilo ve dvojnásobnou početní výhodu domácích. Tu nejprve "potrestal" Kostelňák, jemuž byl přičten vlastní gól šumperského mužstva. A ve hře 5 na 4 dokonal obrat Lukáš Bacul. Bobři povzbuzeni vedením začali tlačit Draky do obrany a vytvářet si další šance, Peksa však odolával.

Ve 37. minutě měl obrovskou šanci Jan Matějný, jenže v samostatném úniku se bývalý šumperský hokejista neprosadil a tak došlo na trest. Opět se o rozruch před Krumpochem postarala třetí formace Draků a Michal Velecký prokázal i v sedmém utkání v řadě cit střelce - střelou pod nohami obránce překvapil Krumpocha a srovnal. Posledním zápisem do statistik druhé třetiny bylo nejprve vyloučení Matějného za vystřelení kotouče mimo ledovou plochu, poté se strhla potyčka u Krumpochovy branky. Ten trestal těsný dojezd jednoho z napadajících útočníků hostů a z pranice, do které se zapletlo několik hráčů, se vylučovalo na obou stranách po jednom hráči.

Skvěle zvládli Draci vstup do třetí třetiny. Vteřinu před návratem vyloučeného Matějného do hry se prosadil u levé tyče Krumpochovy branky Radek Fischer a Šumperk opět v utkání vedl. Bohužel ale naposledy. Ve 47. minutě musel za katr Aleš Holík, který přehnal důraz v souboji u hrazení, a domácí načali finální obrat. Napřáhl Přemysl Vašut a domácí obránce, který si v předchozí části zápasu odpykal deset minut osobního trestu za protesty, neskrýval radost z vyrovnání. A když byl poslán za podražení na trestnou lavici i Tesařík, přišel rozhodující domácí zásah.

Po Matějného přihrávce se přesně po minutě přesilové hry trefil domácí kanonýr Lukáš Bacul a Bobři byli rázem blízko vítězství. Draci se do dalších větších příležitostí přes srdnatě bojující domácí nedostávala, Meziříčí naopak hrozilo z brejků. Jeden takový opět pokryl Peksa. Definitivní pojistku přidal domácí útočník Bokroš, který necelé dvě minuty před koncem vyšachoval defenzívu Draků a bezmocného Peksu pak přelstil také. Šumperk ještě v závěrečném vypětí sil zkusil power-play, k oživení umírající naděje to však nevedlo.

Draci prohráli na ledě Valašského Meziříčí 4:6 a připsali si druhou bezbodovou porážku v letošní sezóně. Přesto zůstávají v čele, nicméně na prvních sedmi místech ligové tabulky je pořádně těsno.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Potvrdilo se, že zápasy se Šumperkem jsou vyhrocené, i když k tomu pomohl rozhodčí. Myslím si, že jsme rozhodli v přesilových hrách, my je dokázali využít.
Radek Kučera (Salith Šumperk): Doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost. Bohužel jsme do té série čtyř náročných utkání nevstoupili nejlépe. Roman Boška má nejspíš poraněné vazy, myslím si, že ten zákrok na něj se dal posuzovat jako faul. Ale většina našich zákroků opravdu na vyloučení byla, doplatili jsme na to.