Draci generálku výsledkově zvládli, vyhráli s Opavou 5:2

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 6.9.2012
Š u m p e r k - Draci mají za sebou generálku na prvoligovou sezónu, která odstartuje 12. září na ledě olomouckých Kohoutů. Šumperk na svém ledě porazil Opavu 5:2, odčinil tak vysokou prohru z Havířova. Šumperk měl zápas ve svých rukou, od začátku zápasu, kdy se po půl minutě trefil Vrdlovec, držel vedení. Dvěma góly se pak blýskl TOMÁŠ BRUNEC, který nejprve skóroval v oslabení, o pár minut později pak i v přesilovce. V samotném závěru zápasu mohl Šumperk ještě těžit z dlouhé přesilovky po vyloučení Tichého, ale gólu se nedočkal. Na ty si snad budou muset fandové počkat až do olomoucké haly.
příp. čtvrtek 6.9.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
5:2
(2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Vrdlovec (Holík), 10. Cink (Gewiese, Skoumal), 34. Brunec (Holík, Skoumal), 43. Červenka (Kindl), 49. Brunec (Tesařík, Pastor) - 13. Wolf (Galvas), 44. Koschatský (Chalupa). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 5:9, navíc Tichý 5+do konce utkání a Vrábel do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 371. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík, Vrána, Pastor, Gewiese - Blinka, Vrdlovec, Plášek - Brunec, Hlinka, Stoklasa - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Kolařík
Šafránek - Vrabel, Galvas, Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Tichý, Vlašáne, Tůma, Pavelek, Koschatský, Wolf, Mosler, Bednárek, Černý, Vaněk, Chalupa

Radek Kučera vyrukoval do utkání se Štůralou v brance a s náznakem silné formace Haas-Kindl-Červenka, ovšem bez zraněného opavského odchovance Jakuba Hulvy. Opavané naskočili do utkání s Dušanem Šafránkem v brance, ale bez Michala Kukola, který v minulosti v Šumperku působil. Opava navíc v posledních zápasech přípravy prokazovala kvalitu. A nezklamala ani v Šumperku.

Úvod zápasu ale vyšel jasně domácím. Hned z první akce utkání se totiž svou osmou brankou v přípravném období prosadil Daniel Vrdlovec, který tváří v tvář Šafránkovi prokázal své kvalitní nájezdy. O minutu později měl další gól na holi Haas, tentokrát však Šafránek uspěl.

I při absenci větších šancí přetrvával v dalších minutách tlak domácího favorita, gólovou příležitost však těžil v sedmé minutě z přesilovky Plášek, Šafránek si dal na jeho střelu pozor. Uspěl tak až Vladimír Cink, který od modré propálil opavského brankáře bombou na lapačku.

Prvních deset minut patřilo jednoznačně domácím, což však vzalo za své ve 13. minutě. Wolf potrestal nedůraz obránců, mezi nimiž se protáhl do zakončení, v něm pak s naprostou jistotou skóroval. Na další šanci, dá se říci druhou v zápase, si hosté museli počkat až do 16. minuty, ale když už se dostal Slezan na dostřel, stálo to za to. Pavelek dorážel Chalupovu ránu, trefil však jen tyč.

Hosty vyhlídka vyrovnání nabudila a Wolf o dvě minuty později vyklepal Štůralovy betony. To bylo na pár okamžiků ze strany hostů vše, otěží se, i díky přesilovkám, ujali Draci, jenže do zakončení se dostávali stěží, a když se to povedlo, Šafránek byl na místě. Slezan naopak mohl srovnat při vyloučení Vrány, Galvas i Vrábel ve svých šancích neuspěli.

Stejně si vedl ve 31. minutě Sedlák, další gól pak přinesla až přesilovka hostů. V ní mohl srovnat Tichý, ale Štůrala tasil skvělý zákrok, čímž dal základ naopak šumperskému kontru. Z trestné lavice vracející se Tomáš Brunec včas zaregistroval odvážný výpad Šafránka, který vyrazil až k modré čáře, nasadil mu kličku, po které přidal třetí gól Draků.

Nahradit Michala Veleckého, který odešel na hostování do Jihlavy, nejspíš bude muset mezi Haasem a Červenkou šumperský odchovanec Denis Kindl. Navrátilec ze zámoří stál také u čtvrté branky domácích, když Červenka pálil z přihrávky mezi kruhy přesně. Šumperští fanoušci doufali v další přísun branek, ale i když se dočkali, radost z toho neměli.

Opava odpověděla na Červenkovu trefu velmi záhy. Dvacetiletý odchovanec opavského hokeje Adam Koschatzký nedal Štůralovi žádnou šanci. O revanš se snažili i domácí, Kolařík ale v brejku neuspěl. A tak se dočkal až Tomáš Brunec, který podruhé v zápase, tentokrát v přesilovce, překonal Šafránka. O chvíli později jel trestné střílení mladý Cink, Šafránek tentokrát zavřel klec. Ovšem závěr utkání, i vinou četných vyloučení opavských hráčů, patřil Drakům. Jenže jen herně, z dlouhých přesilovek, i dvojnásobných, se jim totiž šestý gól v zápase vstřelit nepodařilo.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Dnešní zápas byl posledním přípravným a šla ještě stále znát minulá porážka z Havířova. Z naší strany to stále nebylo ono a i přes výhru nemůžeme být úplně spokojeni. Navíc nás teď na začátku první ligy čekají těžcí soupeři, budeme se na ně muset velice dobře připravit.

Marek Harazim (HC Slezan Opava): Prohráli jsme si utkání sami, když jsme hráli více než třicet minut v oslabení. Morálka některých hráčů je špatná, nemůžeme mít přece dva vyloučené do konce utkání a měli bychom zápas zvládnout. Určitě si o tom s kluky popovídáme a budeme to řešit. Na druhou stranu jsme si alespoň vyzkoušeli hru ve čtyřech. Šumperk byl pro nás atraktivní soupeř a musím říct, že když se hrálo pět na pět, byli jsme v některých momentech i lepší a s prvoligovým soupeřem jsme drželi krok.