Draci doplatili na nepřesnou koncovku a schytali krutou porážku

Vanessa Vařeková, sobota 2.3.2024
Tak tohle je pro Šumperk hodně krutá prohra! Svěřenci Tomáše Sedláka se v Hodoníně prezentovali velmi dobrým pohybem se spoustou vyložených šancí, ty ale bohužel zůstaly neproměněny. A právě tristní koncovka stála dnes Draky všechny body. Domácí tým se sice dostal do vedení jako první, ze vstřeleného gólu se ale radoval doslova pár vteřin. Draci totiž dokázali bleskurychle srovnat. Jenomže jak se později ukázalo, vyrovnávací branka byla tou první a také poslední, kterou hosté vstřelili. To Hodonín naopak na co sáhl, to proměnil. Pro Šumperk je konečný výsledek 7:1 hodně hořký, nyní je ale třeba tento zápas hodně rychle hodit za hlavu a začít se plně soustředit na poslední dvě kola základní části.
42.kolo sobota 2.3.2024
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
7:1
(3:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. J. Švejda (Bachánek, Zaychik), 7. Talafa (Luža, Dobiáš), 12. Bachánek (Zaychik), 21. Dobiáš (Talafa, Luža), 50. Dobiáš (M. Mach, Talafa), 55. Dobiáš (Talafa, Luža), 58. Mat. Novák (Sedláček, Talafa) – 3. Müller (Dudycha, Jaroš). Rozhodčí: Šico – Peluha, Frais. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 1131. Střely na branku: 41:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
Piták – Polesný, L. Stuchlík, D. Rauš, Bílek, J. Švejda, Sedláček, Talafa – Dobiáš, Sajdl, Mat. Novák – M. Mach, Bachánek, P. Krejčí – Zaychik, Weintritt, Luža – P. Matěj I.
Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, Kubíček, Jarmara, Hohl – Horký, Šišolák, Vachutka – Scheuter, Müller, Jaroš – Danielčak, Polách, Tarnoczy – Nilsson.

Na zimním stadionu Václava Nedomanského se začalo pořádně zostra. Obě mužstva nasadila vysoké tempo, což se místnímu publiku muselo zákonitě líbit. Navíc netrvalo příliš dlouho a první gól zápasu byl na světě. Ve 3. minutě se nenápadnou střelou od modré prosadil hodonínský Jan Švejda. Domácí se ale z úvodní branky radovali doslova pár vteřin. Šumperští hokejisté totiž dokázali bleskurychle vyrovnat. Dudychovu dělovku od modré čáry dokázal tečovat mimo dosah gólmana Pitáka Jakub Müller.

Hodonín si však zanedlouho vzal vedení zpět na svojí stranu. V 7. minutě před Irglem skvěle clonil jeden z domácích hráčů, čehož náležitě využil Tadeáš Talafa, jenž přesnou trefou k bližší tyči nedal šumperskému brankáři prostor k reakci. Draci však znovu mohli celkem rychle srovnat krok, jenomže nabídnutou přesilovou hru trestuhodně zahodili a chvíli po ní dokonce inkasovali. Ve 12. minutě Zaychik vypíchl kotouč Dudychovi a následně ho poslal před bránu, kde se nacházel úplně volný Aleš Bachánek, který si černou gumu v klidu zpracoval a z úhlu pak lišácky zakončil do odkryté části hostující svatyně.

Ztráta dvou gólů po první dvacetiminutovce však nemusela nic znamenat. Šumperk měl stále velkou šanci na vyrovnání či případný obrat, ta se ale hned v úvodu druhého dějství značně zmenšila. Baník dokázal potrestat nedovolený zákrok Tadeáše Jaroše ze 20. minuty a soupeři tak odskočil na rozdíl tří branek. Vojtěch Dobiáš dostal přesný pas do prostoru pravého kruhu, odkud krásně vymetl vikýř.

I za tohoto stavu hostující trenéři neustále nabádali své svěřence k tomu, aby hráli svoji hru. Stačil by totiž jeden jediný gól a Draci mohli být zase zpátky ve hře. A přesně této myšlenky se hosté drželi. V následujících několika minutách hry na Hodonín vyvíjeli enormní tlak, jenomže chyběla tomu přesná koncovka. V závěru prostřední části mohl snížit náskok domácích Ondrej Šišolák, na fantastického Pitáka ale nevyzrál.

Šumperk aktivně pokračoval v tlaku soupeře i během první poloviny závěrečné dvacetiminutovky, nicméně veškeré pokusy o kontaktní gól skončily buď mimo branku a nebo ve výstroji připraveného Dominika Pitáka. Draci museli být z neproměněných šancí hodně frustrovaní. Veškerá frustrace navíc vygradovala v 50. minutě, když Baník prakticky z protiútoku přidal další zásah do otevřené rány. Po pohledné kombinaci mohl střílet nikým nepokrytý Matěj Mach, místo střely se ale rozhodl pro finální přihrávku na Vojtěcha Dobiáše, který pouhým nastavením hole dopravil puk do prázdné brány.

Draci už ve zbylých minutách hry jen bezmocně přihlíželi tomu, jak Hodonín navyšuje svůj náskok. V 55. minutě potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče týmu Vojtěch Dobiáš a nepříjemnou střelou zápěstím dovršil hattrick! Definitivní úder pak svěřencům Tomáše Sedláka zasadil Matěj Novák, jenž po samostatném úniku překonal Denise Irgla bekhendovým zakončením. Šumperští hokejisté tak schytali možná až příliš krutou porážku 1:7, na kterou však musí hodně rychle zapomenout, neboť je v posledních dvou kolech základní části čekají stěžejní zápasy.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes se mi ten zápas hodnotí hrozně těžce. Podle mě náš výkon úplně neodpovídal tak vysoké porážce 1:7. Dostali jsme dva hodně rychlé góly od modré čáry, kdy se Hodonín tlačil před bránu. Na ten první jsme sice rychle odpověděli rovněž střelou od modré, ale třetina stejně skončila 3:1 v náš neprospěch. Na začátku druhé třetiny jsme pak hned dostali v oslabení na 4:1 a tam už byl zápas prakticky rozhodnut. I za takového stavu jsme ale paradoxně začali hrát naši hru a vytvořili jsme si obrovské množství šancí. Myslím si, že jsme měli dnes daleko více šancí než za poslední tři zápasy dohromady. Asi nám to prostě nebylo souzeno. Musíme se z toho rychle otřepat a začít se soustředit na poslední dvě bitvy, které pro nás budou stěžejní.“