Draci dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a v samostatných nájezdech vybojovali bonusový druhý bod

Vanessa Vařeková, středa 3.1.2024
Svěřenci Tomáše Sedláka nevstoupili do utkání úplně ideálně a po šestnácti minutách hry ztráceli na Bobry dva góly. Na druhou trefu hostujícího celku ovšem Draci dokázali zareagovat rychlostí blesku. Kýženého srovnání se však místní publikum dočkalo až závěru třetí třetiny. Základní hrací doba tak byla i na třetí pokus příliš krátká na to, aby rozhodla o vítězi tohoto souboje. Znovu tedy mezi Šumperkem a Valašským Meziříčím došlo až na dovednostní soutěž, v níž ale tentokrát byli úspěšnější domácí hráči. Dva body Drakům vychytal výborný Denis Irgl a naopak vystřelil jediný úspěšný exekutor Petr Kubíček. A právě díky této výhře Šumperk poskočil v tabulce na sympatickou 7. příčku.
26.kolo středa 3.1.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
3:2sn
(1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Vachutka (Antoníček, Jaroš), 53. Antoníček (Nilsson, Minařík), rozh. náj. P. Kubíček – 7. Vaňo (Martiník, Hamřík), 16. Kozubík (Vávra, Vaňo). Rozhodčí: Hranoš – Rychlý, Hladík. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 601. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2.
Irgl – Dudycha, Cekr, Rutar, Minařík, P. Kubíček, P. Hohl – Vachutka, Jaroš, Antoníček – Scheuter, Šišolák, J. Horký – Danielčak, Nilsson, Skopal – Polách, Müller, Tomeš
Ševců – Velikovský, Sviták, Kočí, Holiš, Hamřík, Baroš – Melenovský, Vávra, Kozubík – Lukačka, Romančík, Finsterle – Vaňo, Martiník, Vavřík – M. Urban.

Šumperští hokejisté nezachytili úplně ideálně začátek zápasu a v 7. minutě hry už prohrávali o jednu branku. Pěknou individuální akci předvedl Roman Vaňo, jenž vyslal z vrcholu levého kruhu svižnou střelu zápěstím, která skončila až za zády Denise Irgla. Draci se hned vzápětí snažili srovnat krok, jenomže ani jeden pokus aktivního Daniela Vachutky se neujal. Místo toho tak opět zaúřadovali hosté. V 16. minutě se ke kotouči dostal Tomáš Vávra, objel šumperskou svatyni a následně nahrál do prostoru před bránou. Tam stál zcela volný David Kozubík, jenž z bezprostřední blízkosti trefil přesně odkrytou část Irglovy klece. Na druhý gól Valašského Meziříčí už ale Draci zareagovali bleskurychle. Po necelých třiceti vteřinách hry dostal nabito Daniel Vachutka a i přesto, že byl obtěžován jedním z hostujících obránců, dokázal puk dopravit přesně ke vzdálenější tyči.

Domácí po vstřelené brance ožili a ve druhém dějství prakticky neopustili soupeřovu třetinu. Jenomže enormní tlak, který na Bobry vyvíjeli, nedokázali přetavit ve vyrovnání. Hromada střel postrádala především přesnost, když už ale něco na bránu letělo, s obrovskou jistotou zasáhl skvěle chytající Kryštof Ševců. Po čtyřiceti minutách tak stále platil stav 1:2.

Ve třetí periodě se dostal do obrovské šance Daniel Vachutka. Ve vlastním oslabení zachytil špatnou rozehrávku Valašského Meziříčí a úplně sám ujížděl na gólmana Ševců. V rozhodující okamžik se pokusil předvést bekhendový blafák, do úspěšného konce jej ale nedotáhl, neboť trefil pouze beton hostujícího strážce brány. Čas se Šumperku krátil neúprosným tempem, pořád ale existovala malá naděje na zvrat. A ten také nastal za pět minut dvanáct. V 53. minutě odšpuntoval domácí euforii Petr Antoníček, který pohotově dorazil Nilssonovu dělovku od modré čáry, čímž srovnal skóre na 2:2. Chuť dokonat obrat ještě v základní hrací době byla ze strany Draků obrovská, čas ale byl proti.

Na řadu tak přišlo pětiminutové nastavení. Během něj si obě strany vytvořily několik slibných příležitostí, ani jeden z gólmanů ale kotouč za svá záda nepustil. A to znamenalo jediné. I druhé vzájemné utkání Šumperka s Valašským Meziříčím v prostorách šumperské ŠKODA arény musely rozseknout samostatné nájezdy.

V této individuální disciplíně ale domácí trenéři vytáhli hned dva žolíky. Prvním z nich byl fantastický brankář Denis Irgl, který pochytal všechny nájezdy Bobrů. Tím druhým pak byl možná pro některé trochu překvapivě obránce. Nájezdový mág Petr Kubíček opět ukázal své šikovné ruce a svůj forhendový pokus nekompromisně zavěsil. Jeho zásluhou si tak Draci připisují další důležité dva body do tabulky.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Z mého pohledu to dnes je zbytečně ztracený bod. Kdo tu byl, tak viděl, že jsme většinu času hráli v soupeřově třetině, jenomže z naší strany to bylo neefektivní. Sice tam nějaké střely byly, pořád jich ale nebylo tolik, kolik bychom si po takovém tlaku představovali. Neustále hráče nabádáme k tomu, aby stříleli z každé pozice a chodili do brány. Na druhou stranu ale dnes bylo vidět, že je Valmez poslední, protože sem přijel bojovat a makat. Nenechal nás vůbec hrát před bránou a do ničeho nás moc nepouštěl. V konečném součtu jsme za dva body rádi, ale ten třetí prostě mrzí. Kluky ale musím pochválit, pracovali celých 65 minut a v samostatných nájezdech nás zase podržel gólman.“