Draci bohužel i podruhé v hasičském na Plameny nevyzráli

Jaroslav Svoboda, Anna Růžičková, neděle 20.1.2019
Stejně jako v úvodním vzájemném utkání letošní sezóny se šumperští Draci postavili žďárským hokejistům ve speciální edici hasičských dresů. A bohužel stejně jako v prvním případě i tentokrát odešli z ledu těsně poražení. Zatímco v Šumperku padli až gólem v prodloužení, na Bouchalkách ve Žďáru nad Sázavou na bodový zisk v dramatickém utkání dvou lídrů nedosáhli.
33.kolo sobota 19.1.2019
SKLH Žďár nad Sázavou - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Stehlík (Kunstmüller), 21. Krupka (Kuřítko, Prokš), 52. Váňa (Kuřítko) – 12. Vachutka (Kuťák), 42. Gewiese (Vachutka, Kuťák). Rozhodčí: Čuňočka – Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 6:4, navíc Kadlec a Kuřítko (ZNS) 10 min osobní trest. Bez využití. Diváci: 812. Střely na branku: 28:27 (14:8, 6:11, 8:8).
Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Váňa – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Stehlík, Wasserbauer
O. Haloda – Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev

Do utkání vstoupili oba lídři skupiny Jih a Východ s velkým nasazením. V 7. a 9. minutě dostaly Plameny šanci v přesilových hrách, ale ani jednu z nich nedokázaly využít. Do největší šance se do té doby dostal domácí Kadlec, který dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale Haloda si v bráně Šumperku dokázal poradit. Jako první se ale z gólu radovali hosté ze severu Moravy, kteří v čase 11:17 otevřeli skóre utkání. Po střele Daniela Vachutky od modré čáry se po dvojité teči puk ocitl za zády bezmocného Slámy. Autor úvodního gólu se poté několikrát dostal do střelecké šance, ale žďárský gólman jeho pokusy zastavil. Domácí se vyrovnání přece jen dočkali ještě v první třetině. Nádhernou akci rozjel Kunstmüller, který přenechal puk Ondřeji Stehlíkovi a ten vymetl horní roh Halodovy svatyně.

Natěšené fanoušky rozveselili domácí necelou minutu po návratu z kabin. V čase 20:57 našel Kuřítko u pravého kruhu Lukáše Krupku, který s pomocí pravé tyče překonal Halodu. Oba žďárští útočníci si akci po dvou minutách zopakovali v opačném provedení. Tentokrát ale na Halodu nevyzráli. Ve 32. minutě se do obrovské šance dostal domácí Kadlec, když se sám ocitl před Halodou. Gólman Šumperku si proti jeho střele vyjel a ránu zneškodnil. Další velká šance přišla necelé tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy střelu Marka Prokše zkoušel dorážet Jícha, ale puk se zastavil o tyčku.

Do závěrečné části hry vstoupili mnohem lépe hosté, když v čase 41: 05 Petr Gewiese nabruslil mezi kruhy, prostřelil Slámu a srovnal skóre zápasu na 2:2. Po vyrovnávací brance byla na obou stranách k vidění značná opatrnost a ani jeden z týmů se nepouštěl do větších šancí. Osm stovek přítomných diváků si na rozhodující branku muselo počkat do 52. minuty, kdy David Váňa nahodil kotouč od pravého mantinelu a s dávkou štěstí překonal hostujícího brankáře. V závěru mohli domácí ještě zvýšit po přečíslení dva na jednoho Bureše s Wasserbauerem, ale druhý jmenovaný na Halodu nevyzrál. Hosté v posledních minutách zkoušeli hru v šesti, ale neúspěšně. Tři body z důležitého utkání tedy zůstávají na Bouchalkách.

Jozef Zavadil (trenér HC Draci Šumperk):
„V první řadě musím pogratulovat domácím k vítězství. Myslím, že to byl velmi dobrý zápas, ve kterém jsme si bod možná zasloužili, ale prohráli jsme, což mě jako trenéra mrzí. Hráčům nemůžeme nic vytýkat. Snad jen to, že jsme neproměnili šance do prázdné brány ve druhé třetině. Když nedáme góly, nemůžeme vyhrát."

Radek Haman (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):
„Před klukama musím jednoznačně smeknout. Zápas byl odmakaný se vším všudy, od brankáře přes oslabení až po posledního útočníka. Zápas byl jednoduše parádní, víc není třeba dodávat."